Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІЛЬНІ ЕКОНОМІЧНІ ЗОНИ: МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ Й ФУНКЦІОНУВАННЯ

ВІЛЬНІ ЕКОНОМІЧНІ ЗОНИ: МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ Й ФУНКЦІОНУВАННЯ

Назва:
ВІЛЬНІ ЕКОНОМІЧНІ ЗОНИ: МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ Й ФУНКЦІОНУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,48 KB
Завантажень:
385
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Горянська Тетяна Валеріївна
 
УДК 330.65.9
ВІЛЬНІ ЕКОНОМІЧНІ ЗОНИ:
МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ Й ФУНКЦІОНУВАННЯ
Спеціальність 08.01.01 – Економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2004


Дисертацію є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної теорії Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Дмитриченко Лілія Іванівна,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри економічної теорії
(м. Донецьк).
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Батура Олександр Васильович, завідувач кафедри економічної теорії Дніпропетровської державної медичної академії Міністерства охорони здоров’я України
(м. Дніпропетровськ);
кандидат економічних наук, доцент Костюк Тамара Йосипівна, доцент кафедри міжнародної економіки Української академії зовнішньої торгівлі Міністерства економіки України (м. Київ).
Провідна установа: Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної теорії та економічних методів управління (м. Харків).
 
Захист відбудеться 25 травня 2004 року о 12-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а, великий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий 23 квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Соціально-економічні трансформації в Україні обумовили суттєві зміни у структурі національної економіки. Однією з прояв такого є формування вільних економічних зон (ВЕЗ), або зон спеціального режиму інвестування. Вони набули широкого розвитку у різних країнах світу, що використовують нетрадиційні методи участі в міжнародному розподілі праці. Кожній країні притаманні певні види ВЕЗ, але найбільш прогресивними на сучасному етапі вважаються технопарки, технополіси, технологічні центри. Наприклад, у США на початку 70-х років було утворено 48 таких зон, а у перспективі передбачається створити понад 1000 науково-технологічних зон з обсягом інвестицій у 3 млрд. дол. У Німеччині функціонують понад 50 технопарків, в Японії – 18 технополісів, а у Сполученому Королівстві – 25 науково-технологічних зон. З розвитком різноманітних видів ВЕЗ пов’язують економічний прогрес КНР, де з початку 90-х років за рахунок іноземних інвестицій через механізм вільних економічних зон створено майже 300 тис. підприємств, що обумовило зростання споживчого ринку майже у 13 разів. У сучасній Україні діють лише 11 вільних економічних зон (головним чином зовнішньоторговельних і виробничих), а у 9 областях і в Автономній Республіці Крим створено території пріоритетного розвитку.
Актуальність для України подальшого формування ВЕЗ обумовлена необхідністю реалізувати масштабну інвестиційну програму розвитку ринкових структур і забезпечити становлення відкритої економіки з метою поетапної інтеграції країни в світове господарство.
Концептуальні основи дослідження ВЕЗ закладено в працях зарубіжних вчених Н. Кемпбелла, П. Едлінгтона, Сюй Цзоще, Цай Женьцюня, Чжу-Хуньчженя. Аналізу різних аспектів ВЕЗ присвятили праці відомі вітчизняні вчені Є.Авдокушин, О.Батура, В.Василенко, Т.Данько, В.Дергачов, Л.Дмитриченко, А.Кулик, Ю.Макогон, З.Окрут, А.Пересада, В.Пила, В.Письмак, Л.Терлецька, М.Туриянська, О.Чмир, А.Чубар та інші. В них обгрунтовано механізми формування інституту ВЕЗ, цільові функції та різноманітні форми зон спеціального призначення, питання стратегії їх розвитку, правового регулювання, державного забезпечення ефективного функціонування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВІЛЬНІ ЕКОНОМІЧНІ ЗОНИ: МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ Й ФУНКЦІОНУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок