Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Удосконалення водокористування з урахуванням ризиків при зрошенні овочевих культур (на прикладі Херсонської області)

Удосконалення водокористування з урахуванням ризиків при зрошенні овочевих культур (на прикладі Херсонської області)

Назва:
Удосконалення водокористування з урахуванням ризиків при зрошенні овочевих культур (на прикладі Херсонської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,00 KB
Завантажень:
485
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Українська академія аграрних наук
ІНСТИТУТ ГІДРОТЕХНІКИ І МЕЛІОРАЦІЇ
Пендак Наталія Володимирівна
УДК 631.67:63.001.18
Удосконалення водокористування
з урахуванням ризиків
при зрошенні овочевих культур
(на прикладі Херсонської області)
06.01.02 - Сільськогосподарські меліорації
(технічні науки)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті гідротехніки і меліорації Української академії аграрних наук (УААН).
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
КОВАЛЬЧУК Павло Іванович,
Інститут гідротехніки і меліорації УААН,
головний науковий співробітник відділу водозабезпечення зрошення
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
КІР’ЯНОВ Віктор Миколайович,
Національний університет водного господарства та природокористування,
завідувач кафедрою водогосподарського будівництва;
кандидат технічних наук
Ляшевський Валерій Іванович,
директор Кримського філіалу Інституту гідротехніки і меліорації.
Провідна установа: | Одеська Державна академія будівництва і архітектури,
м. Одеса, вул. Дидрихсона, 4.
Захист відбудеться “20” вересня 2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.362.01 при Інституті гідротехніки і меліорації УААН за адресою: 03022, м. Київ-22, вул. Васильківська, 37.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту гідротехніки і меліорації УААН за адресою: 03022, м. Київ-22, вул. Васильківська, 37.
Автореферат розіслано “28” липня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, с.н.с. Т.І. Топольнік


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Незадовільний сучасний стан водокористування при зрошенні в ринкових умовах потребує вдосконалення водокористування з метою одержання високих і сталих врожаїв овочів, оптимізації додаткового чистого прибутку від зрошення при дії системи ризиків, мінімізації антропогенного впливу на навколишнє середовище, недопущення підтоплення та засолення земель. Для забезпечення цих умов необхідно при взаємодії водопостачальників і сільгоспвиробників впровадити наукові основи нормованого водокористування, зокрема оптимізацію зрошувальних норм за системою еколого-економічних критеріїв та застосування водозберігаючих режимів зрошення.
На це націлює діюча Загальнодержавна програма розвитку водного господарства, мета якої “...є впровадження державної політики, спрямованої на запобігання антропогенного впливу на довкілля, ...запобігання шкідливій дії води і ліквідації її наслідків “, а в основу прогнозних розрахунків використання води для зрошуваного землеробства покладено водозберігаючі режими зрошення. Прийнята Державна програма запобігання і боротьби з підтопленням земель (затверджена Постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2004 р. №545) також передбачає розв’язання даних проблем: еколого-економічної регламентації водокористування; впровадження нормованого водокористування на основі оперативного планування водозберігаючих поливних режимів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано згідно з тематичним планом Інституту гідротехніки і меліорації УААН по завданням: 01.02. “Розробка моделі державного управління водогосподарсько-меліоративним комплексом в умовах ринкової економіки”, № держреєстрації 0101U004617 (2002 р.); 01.03. “Розробка методології прийняття економічних рішень при взаємодії водогосподарських організацій і водоспоживачів”, № держреєстрації 0103U008660 (2003-2005 рр.), № 21.1.062-05/11-33/7 „Дослідно - виробниче впровадження та апробація нормованого водокористування на основі оперативного планування водозберігаючих режимів зрошення в УВГ Херсонської області”, № держреєстрації 0106U000910 (2005 р.).
Мета досліджень полягає у розробці наукових методів оптимізації внутрішньогосподарського водокористування за системою критеріїв для одержання високих і сталих врожаїв при зрошенні овочевих культур в умовах плати за воду, обґрунтування напрямків його покращення на основі дослідження системи ризиків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Удосконалення водокористування з урахуванням ризиків при зрошенні овочевих культур (на прикладі Херсонської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок