Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕЛЕКТРОХІМІЧНА СИСТЕМА СУЛЬФІДНИЙ ЕЛЕКТРОД – АПРОТОННИЙ ЕЛЕКТРОЛІТ ДЛЯ ЛІТІЄВОГО АКУМУЛЯТОРА

ЕЛЕКТРОХІМІЧНА СИСТЕМА СУЛЬФІДНИЙ ЕЛЕКТРОД – АПРОТОННИЙ ЕЛЕКТРОЛІТ ДЛЯ ЛІТІЄВОГО АКУМУЛЯТОРА

Назва:
ЕЛЕКТРОХІМІЧНА СИСТЕМА СУЛЬФІДНИЙ ЕЛЕКТРОД – АПРОТОННИЙ ЕЛЕКТРОЛІТ ДЛЯ ЛІТІЄВОГО АКУМУЛЯТОРА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,48 KB
Завантажень:
148
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДВНЗ “УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ХІМІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ”
БАННИК НАТАЛІЯ ГРИГОРІВНА
УДК 621.357.7: 541.13
ЕЛЕКТРОХІМІЧНА СИСТЕМА СУЛЬФІДНИЙ ЕЛЕКТРОД – АПРОТОННИЙ ЕЛЕКТРОЛІТ ДЛЯ ЛІТІЄВОГО АКУМУЛЯТОРА
05.17.03 – технічна електрохімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в ДВНЗ „Український державний хіміко-технологічний університет” в Науково-дослідній лабораторії хімічних джерел струму (НДЛ ХДС) Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор хімічних наук, професор
Шембель Олена Мойсіївна,
ДВНЗ „Український державний хіміко-технологічний університет”, м. Дніпропетровськ, завідувач НДЛ ХДС.
Офіційні опоненти: | доктор хімічних наук, професор
Кублановський Валерій Семенович,
Інститут загальної та неорганічної хімії НАН України, м.Київ, завідувач відділу електрохімії водних розчинів.
кандидат технічних наук,
Олейников Сергій Леонідович,
ТОВ „ЕСКО хімічних джерел струму”, м. Київ, директор.
Захист відбудеться “_9_” ___листопада_ 2007 р. о __1000__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.078.01 при ДВНЗ „Український державний хіміко-технологічний університет” за адресою: 49005, Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 8.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ДВНЗ „Український державний хіміко-технологічний університет” за адресою: 49005, Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 8.
Автореферат розісланий “___4__” ____жовтня__ 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пініелле І.Д.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми: Використання металічного літію призвело до значного збільшення питомої енергії у порівнянні з усіма відомими хімічними джерелами струму. Серед елементів з середньою розрядною напругою 1,5 В найбільш перспективною є система Li-FeS2. Розробки Li-FeS2 акумуляторів з розплавленими сольовими та полімерними електролітами ведуться досить широко, та знайшли реальне практичне використання. Проблема створення акумулятора, працездатного за кімнатної температури, полягає у низькій оборотності системи ферум дисульфіду у контакті з рідинними апротонними електролітами. Необхідно вибрати таку електролітну систему, яка забезпечить високі оборотні характеристики позитивного електрода. Дана проблема є актуальною, що обумовлене низкою позитивних характеристик FeS2:–
система Li-FeS2 має відносно високу теоретичну питому енергію, величина якої складає 1304 Вт*год/кг та 2500 Вт*год/дм3. За значенням питомої ємності (0,89 А*год/г) ферум дисульфід знаходиться на другому місці після сірки, використання якої в літієвих ХДС пов’язане з певними труднощами, зокрема, з саморозрядом;–
пірит є природним, недорогим матеріалом, відповідно використання природної сировини дозволяє знизити вартість літієвих джерел струму на її основі; –
пірит є нетоксичним матеріалом, що важливо в умовах виробництва джерел струму, особливо за сучасних вимог до екологічної чистоти виробництва та продукції.
Дослідженню оборотної роботи позитивного електрода на основі ферум дисульфіду за кімнатної температури присвячена обмежена кількість робіт.
На сьогодні показана лише принципова можливість циклування позитивного електрода на основі природного FeS2 у контакті з полімерним електролітом. При цьому вміст активної речовини у позитивному електроді не перевищує 10 – 30%. Оборотна робота FeS2-електрода у системах з полімерним електролітом досягається за рахунок електрохімічної взаємодії продуктів відновлення FeS2 з компонентами полімерного електроліту.
Дана дисертаційна робота є актуальною, оскільки вивчення властивостей системи Li – FeS2 та її електрохімічних характеристик в апротонних електролітах дозволяє розробити джерело струму з вмістом активної речовини у позитивному електроді 90%, що здатне перезаряджатись за кімнатної температури.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційна робота виконана згідно з планами науково-дослідних робіт ДВНЗ “Український державний хіміко-технологічний університет”, завдань держбюджетних науково-дослідних робіт Міністерства освіти і науки України: “Дослідження системи лужний анод/полімерний електроліт/сірковмісний катод як перспективної системи для створення високо енергоємного джерела струму” (2004-2006р, номер держреєстрації 0104U000555); “Синтез, дослідження та практичне використання електролітичних сірковмісних сполук перехідних металів в літієвих акумуляторах” (2006-2007р, номер держреєстрації 0106U008907); “Закономірності процесу електрохімічного впровадження/екстрагування літію в електролітичному сульфіді заліза у джерелах струму” (2007-2009р, номер держреєстрації 0107U000279).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕЛЕКТРОХІМІЧНА СИСТЕМА СУЛЬФІДНИЙ ЕЛЕКТРОД – АПРОТОННИЙ ЕЛЕКТРОЛІТ ДЛЯ ЛІТІЄВОГО АКУМУЛЯТОРА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок