Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Управління державним сектором вищої освіти в США

Управління державним сектором вищої освіти в США

Назва:
Управління державним сектором вищої освіти в США
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,77 KB
Завантажень:
497
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
КАЛАШНІКОВА Світлана Андріївна
УДК 351.851
Управління державним сектором
вищої освіти в США
25.00.05 - галузеве управління: управління освітою
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Київ - 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській Академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор, академік
Академії наук вищої школи України
ЛУГОВИЙ Володимир Іларіонович,
Українська Академія державного управління
при Президентові України, ректор.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
САГАЧ Галина Михайлівна,
Київський університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри логіки;
доктор педагогічних наук, професор
КОЗАКОВ Віталій Андрійович,
Київський національний економічний університет, завідувач кафедри педагогіки та психології.
Провідна установа: Київський державний лінгвістичний університет Міністерства освіти України, кафедра педагогіки, м. Київ.
Захист відбудеться ''28'' вересня 1999 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.810.02 в Українській Академії державного управління при Президентові України за адресою: 252057, Київ - 57, вул. Ежена Потьє, 20.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української Академії державного управління при Президентові України (252057, Київ - 57, вул. Ежена Потьє, 20).
Автореферат розісланий ''27'' серпня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.О.Опанасюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. В умовах сучасної трансформації Української держави, удосконалення її освітньої складової вирішального значення набуває питання реформування управління освітою. Прийнята І з'їздом педагогічних працівників України Державна національна програма ''Освіта'' (''Україна ХХІ століття'') визначила такі стратегічні завдання цього процесу: зміна характеру управління в напрямі його демократизації; зміна типу управління в напрямі його децентралізації; удосконалення структурно-функціональних характеристик управління; реформування організаційних, правових, економічних і фінансових механізмів управління освітою.
Оскільки теоретичне осмислення складних проблем управління освітою в нашій країні перебуває лише на початковому етапі, доцільним і необхідним є вивчення та використання надбань високорозвинених країн у цій галузі.
Актуальність теми. Звернення до досвіду США у сфері управління освітою, зокрема вищою, пояснюється рядом причин. По-перше, існуюча система управління вищою освітою в США має децентралізований характер. Вона фактично є антиподом адміністративно-командної системи управління освітою, яку ми мали протягом багатьох десятиліть. Аналіз американської системи управління вищою освітою дає змогу не тільки краще усвідомлювати процес децентралізації управління, що відбувається в нашому освітньому середовищі сьогодні, але й передбачати його позитивні та негативні наслідки.
По-друге, зміна характеру управління вищою освітою в Україні в напрямі його демократизації супроводжується підвищенням ролі громадських структур в управлінні вищими навчальними закладами. При цьому виникає ряд актуальних питань стосовно меж і критеріїв участі органів громадського врядування в процесі управління, підпорядкованості й механізму їх співучасті з державними виконавчими органами та органами самоврядування, що беруть участь в управлінні вищими навчальними закладами. Важливим також є встановлення й підтримання балансу між обсягом повноважень і рівнем відповідальності всіх учасників процесу управління закладами вищої освіти. На початку переходу від державного до державно-громадського управління вищою освітою в Україні необхідно враховувати світовий досвід у вирішенні спектра подібних питань, зокрема досвід Сполучених Штатів, де участь громадських органів в управлінні вищими навчальними закладами є визначальною протягом усього історичного розвитку американської вищої освіти.
Третя причина, що зумовила вибір у ролі об'єкта наукового дослідження американську систему управління вищою освітою, пов'язана з тим, що відповідно до Конституції США кожному штату надано право й відповідальність організовувати свою власну систему освіти й управляти нею.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Управління державним сектором вищої освіти в США

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок