Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЗМІСТУ І СТРУКТУРИ МОДУЛЬНО-РОЗВИВАЛЬНОГО ПІДРУЧНИКА ДЛЯ СЕРЕДНЬОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

ПСИХОЛОГІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЗМІСТУ І СТРУКТУРИ МОДУЛЬНО-РОЗВИВАЛЬНОГО ПІДРУЧНИКА ДЛЯ СЕРЕДНЬОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЗМІСТУ І СТРУКТУРИ МОДУЛЬНО-РОЗВИВАЛЬНОГО ПІДРУЧНИКА ДЛЯ СЕРЕДНЬОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,17 KB
Завантажень:
213
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
ГІРНЯК Андрій Несторович
УДК 159.922:37.015.3
ПСИХОЛОГІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ
ЗМІСТУ І СТРУКТУРИ
МОДУЛЬНО-РОЗВИВАЛЬНОГО ПІДРУЧНИКА
ДЛЯ СЕРЕДНЬОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Івано-Франківськ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті експериментальних систем освіти при Тернопільському державному економічному університеті.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
Фурман Анатолій Васильович,
Тернопільський державний економічний університет,
Інститут експериментальних систем освіти, директор,
кафедра соціальної роботи, завідувач кафедри.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України,
заслужений діяч науки і техніки України
Чепелєва Наталія Василівна,
Інститут психології імені Г.С. Костюка АПН України,
заступник директора з наукової роботи;
кандидат психологічних наук, доцент,
Романкова Лілія Миколаївна,
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника, кафедра педагогічної та
вікової психології, доцент кафедри.
Провідна установа: Південноукраїнський державний педагогічний
університет імені К.Д. Ушинського Міністерства освіти і науки України, кафедра педагогічної та вікової психології, м. Одеса.
Захист відбудеться “12 березня 2007 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.051.04 Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Т. Шевченка, 79.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Т. Шевченка, 57.
Автореферат розісланий 7 лютого 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради М.Д. Белей
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження стосується чотирьох аспектів ? соціокультурного (входження України в Європейський науково-освітній простір, зреалізування завдань Національної доктрини розвитку освіти, конкретизація державного освітнього стандарту, підготовка молодої людини до безперервної самоосвіти), загальноосвітнього (перехід до модульно-розвивальної навчальної книги зумовлений новою освітньою моделлю ? дванадцятирічним навчанням у ЗОШ, у якій вона відіграє синтезуючу нормативно-регуляційну роль, обґрунтовуючи як базовий зміст освіти, так і цілі, завдання, форми і рівні, технології і методи, засоби і результати співдіяльності вчителя та учнів), суто підручникотворчого (зміна функцій сучасного підручника, комплексне оцінювання ефективності процесу його продукування, передача методичного професіоналізму авторським колективам тощо), навчально-методичного (програмування методики навчання і водночас джерело, зміст та інструмент оволодіння учнями освітнім змістом у вигляді взаємозалежних знань, умінь, норм і цінностей).
Відомі психологи і дидакти України, Росії та європейського зарубіжжя Ю.К. Бабанський, В.П. Беспалько, Н.М. Буринська, Г.Г Гранік, В.В. Давидов, Г.М. Донской, І.К. Журавльов, І.Д. Звєрєв, Д.Д. Зуєв, Б. Карлаваріс, Л.А. Концева, Г.С. Костюк, В.В. Краєвський, О.М. Леонтьєв, І.Я. Лернер, Н.О. Менчинська, Я.А. Мікк, В.М. Монахов, О.Я. Савченко, Г.А. Цукерман, Н.В. Чепелєва зробили вагомий внесок у становлення та розвиток теорії навчальної книжки. Зокрема, на сьогодні є підстави констатувати наявність: а) теорії шкільного підручника (Д.Д. Зуєв, В.П. Беспалько, І.Я. Лернер, В.Г. Бейлінсон, М.М. Скаткін та ін.); б) принципів проектування та номенклатури вимог до сучасного підручника (О.Я. Савченко, Я.П. Кодлюк, Л.Я. Зоріна, І.Д. Звєрєв та ін.); в) психодидактичної концепції розуміння учнями навчальних текстів та організації читацької діяльності (Н.В. Чепелєва, З.С. Карпенко, Г.Г. Гранік); г) моделі модульно-розвивального підручника (МРП) у цілісному циклі паритетної освітньої співдіяльності наставника і наступників (А.В. Фурман, О.Є. Гуменюк, В.П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЗМІСТУ І СТРУКТУРИ МОДУЛЬНО-РОЗВИВАЛЬНОГО ПІДРУЧНИКА ДЛЯ СЕРЕДНЬОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок