Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЦІНКА ГЕНЕТИЧНОЇ ГЕТЕРОГЕННОСТІ ПОПУЛЯЦІЙ КУРЕЙ РІЗНОГО НАПРЯМКУ СЕЛЕКЦІЇ ЗА КІЛЬКІСНИМИ ОЗНАКАМИ

ОЦІНКА ГЕНЕТИЧНОЇ ГЕТЕРОГЕННОСТІ ПОПУЛЯЦІЙ КУРЕЙ РІЗНОГО НАПРЯМКУ СЕЛЕКЦІЇ ЗА КІЛЬКІСНИМИ ОЗНАКАМИ

Назва:
ОЦІНКА ГЕНЕТИЧНОЇ ГЕТЕРОГЕННОСТІ ПОПУЛЯЦІЙ КУРЕЙ РІЗНОГО НАПРЯМКУ СЕЛЕКЦІЇ ЗА КІЛЬКІСНИМИ ОЗНАКАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,29 KB
Завантажень:
271
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ ТВАРИННИЦТВА
КАТЕРИНИЧ ОЛЕГ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК: 636.52/.58.082.2:57.015.3
ОЦІНКА ГЕНЕТИЧНОЇ ГЕТЕРОГЕННОСТІ ПОПУЛЯЦІЙ КУРЕЙ РІЗНОГО НАПРЯМКУ СЕЛЕКЦІЇ ЗА КІЛЬКІСНИМИ ОЗНАКАМИ
06.02.01 - розведення та селекція тварин
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Харків - 1998
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті птахівництва Української академії аграрних наук.
Науковий керівник: кандидат сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
Рябоконь Юрій Олександрович,
Інститут птахівництва УААН,
завідувач відділу генетики та селекції птиці.
Наукові опоненти: 1. Доктор сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник,
???????????? ????? ????????,
???????? ???????????? ???? ,
????????? ????????? з наукової праці.
2. Кандидат сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
Россоха Володимир Іванович
Інститут тваринництва УААН,
завідуючий лабораторією генетики.
Провідна організація: Харківський зооветеринарний інститут, кафедра дрібного тваринництва, Міністерство сільського господарства і продовольства України, м. Харків
Захист відбудеться «_02__»____06________ 1998 року о «_10__» годині на засіданні спеціалізованої вченої Ради Д 65.356.01 при Інституті тваринництва (312120 м. Харків, п/в Кулиничі).
З дисертацією можно ознайомитися у бібліотеці Інституту тваринництва УААН (312120 м. Харків, п/в Кулиничі). Автореферат розісланий «_30_»_04_ 1998 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої Ради Хватов А. І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Традиційні методи селекції засновані на створенні генетичної різноманітності з подальшою ідентифікацією окремих генотипів, використовуючи оцінки їх індивідуального потенціалу та порівняльного випробування популяцій з використанням методів статистичного опису (Лукянова В.Д. та ін., 1979; «Сучасні методи племінної роботи в птахівництві», 1996).
Існуючі методи статистичного аналізу відносно адекватно описують розподіл ознак серед особин і фактори їх динаміки, однак їх недостатньо для вирішення питань, які постають у генетиці популяцій (Андріяшева М.О. 1989; Глазко В.І., 1992; Животовський Л.О. 1984).
Нові знання про властивості популяцій, пов'язані з функціональною цілісністю біосистем, yнікальністю систем за адаптивним потенціалом, генетичною організацією окремих генотипів і популяцій стали осно-вою для перегляду традиційних методів аналізу з позицій системного підходу (Джефферс Дж., 1981; Животовський Л.О, 1991). При цьому особливе місце відводиться вивченню генетико-селекційних аспектів гетерогенності популяцій.
У звязку з цим виникає необхідність проведення комплексного і системного аналізу оцінки генетичних процесів, які наявні в селекцій-них лініях курей.
Звязок теми з науковими програмами. Дисертаційна робота є фрагментом тематичного плану Інституту птахівництва УААН в рамках науково-технічної програми "Продовольство-95", за підрозділом "Продукція птахівництва", завдання 01.01.01. Ж в лабораторії селекції яєчних курей.
Мета і завдання досліджень. Метою дисертаційної роботи є оцінка генетичної гетерогенності популяцій курей різного напрямку селек-ції з використанням комплексного аналізу в період росту, розвитку і продуктивного періоду.
Для досягнення мети вирішувались такі завдання:
1. Апробація методів генетико-статистичного, багатомірного, інфор-маційно-статистичного аналізу для опису генотипової структури попу-ляцій курей за кількісними ознаками.
2.
Дослідження особливостей генетичної структури порід і ліній яєчних курей різного напрямку селекції.
3. Порівняльний аналіз ефективності оцінки генотипової струк-тури популяції за кількісними і якісними ознаками.
Наукова новизна. У процесі проведення досліджень нами вперше показана динаміка змін генетичної гетерогенності популяцій курей не лише в результаті онтогенетичного розвитку, але й під впливом умов середовища дано оцінку генетичної гетерогенності ліній курей на ранніх етапах росту і розвитку; встановлено, що в структурі взаємозвязку ознак екстерєру пepша головна компонента відображає загальний характер росту і розвитку птиці, а друга - характеризує генетичну гетерогенність популяцій курей; проведено порівняльний аналіз ефективності оцінки генотипової структури популяції за кількісними і якісними ознаками з використанням різних статистичних методів; одержано інформаційно-статистичну орієнтацію господарсько-корисних ознак, виходячи з рівня організації систем ознак.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ОЦІНКА ГЕНЕТИЧНОЇ ГЕТЕРОГЕННОСТІ ПОПУЛЯЦІЙ КУРЕЙ РІЗНОГО НАПРЯМКУ СЕЛЕКЦІЇ ЗА КІЛЬКІСНИМИ ОЗНАКАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок