Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ РОЗСІЮВАННЯ СВІТЛА ПЛАНЕТНИМИ РЕГОЛІТАМИ

МОДЕЛЮВАННЯ РОЗСІЮВАННЯ СВІТЛА ПЛАНЕТНИМИ РЕГОЛІТАМИ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ РОЗСІЮВАННЯ СВІТЛА ПЛАНЕТНИМИ РЕГОЛІТАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,09 KB
Завантажень:
192
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія наук україни
головна астрономічна обсерваторія
Гринько Євген Сергійович
УДК 523.4
МОДЕЛЮВАННЯ РОЗСІЮВАННЯ СВІТЛА ПЛАНЕТНИМИ РЕГОЛІТАМИ
01.03.03 – Геліофізика i фізика Сонячної системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Харківському національному університеті
ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Шкуратов Юрій Григорович,
НДІ астрономії Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна, директор.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, профессор
Вощинніков Микола Васильович,
Науково-дослідний астрономічний інститут ім. В. В. Соболєва Санкт-Петербурзького державного університету, провідний науковий співробітник;
кандидат фізико-математичних наук,
Длугач Жанна Михайлiвна,
Головна астрономічна обсерваторія НАН України,
старший науковий співробітник.
Провідна установа: Радіоастрономічний інститут НАН України, м. Харків
Захист відбудеться 16 березня 2006 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .208.01 при Головнiй астрономічнiй обсерваторії Національної академії наук України за адресою: ГАО НАН України, вул. Заболотного, 27, м. Київ, МСП, 03680.
Початок засiдань о 10 годинi.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України за адресою: ГАО НАН України, вул. Заболотного, 27, м. Київ, МСП, 03680.
Автореферат розіслано “3 ” лютого 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Васильєва І.Е.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Метод оптичного зондування планет заснований на вимірі характеристик відбитого світла. При цьому задача оцінювання властивостей поверхні об’єкта, що вивчається, є некоректною. Якщо ця поверхня має складну багатокомпонентну структуру, то не завжди вдається отримати рішення навіть прямої задачі. Поверхні планет мають структуру складну та важку для опису в масштабах, які є важливими з точки зору розсіювання світла. Характерною особливістю безатмосферних небесних тіл є те, що вони вкриті реголітом. Реголіт – це пухкий шар (порошок), складений уламковим матеріалом, сформованим в результаті довгочасного впливу на первинну поверхню багаторазових ударних явищ різних масштабів.
В останні роки планети та малі тіла Сонячної системи активно досліджуються за допомогою наземних телескопів та космічних апаратів, які зондують поверхні з орбіти. Для інтерпретації спостережних даних необхідно мати адекватне уявлення про природу відбиття світла реголітоподібними поверхнями. В протилежному випадку численні спостереження Місяця, астероїдів, планет і їх супутників не будуть ефективними з діагностичної точки зору. Теоретичне вивчення проблеми зустрічається з деякими труднощами. До цього часу теорію багаторазового розсіювання, яка є задовільною з практичної точки зору, вдалося побудувати для середовищ, які складаються з незалежних розсіювачів з відомими індикатрисами розсіювання. Робляться спроби розробити теорію для щільних середовищ складених з куль, розмір яких сумірний з довжиною хвилі. Але через складнощі та громіздкості практичне використання поки що дуже обмежене. Крім того куля не підходить для опису реальних частинок, які часто мають випадкову форму і внутрішню структуру.
Представляють великий інтерес дослідження розсіювання світла середовищами подібними до порошків, що складаються з частинок, набагато більших за довжину хвилі. Такі частинки містяться в реголітах Місяця, Марса та астероїдів. Розмір частинок дозволяє використовувати наближення геометричної оптики. Але незважаючи на таке спрощення, подібні моделі розсіювання розвинуті слабо. Зокрема існують наближені одновимірні моделі, які дозволяють робити якісні оцінки деяких фізичних параметрів порошкоподібної поверхні. Ці моделі ефективно використовуються на практиці. Але потребують перевірки за допомогою більш точних моделей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ РОЗСІЮВАННЯ СВІТЛА ПЛАНЕТНИМИ РЕГОЛІТАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок