Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛЬСЬКО-УКРАЇНСЬКЕ ПРОТИСТОЯННЯ В БОРОТЬБІ ЗА РЕФОРМУВАННЯ ВИБОРЧОГО ЗАКОНОДАВСТВА ДО АВСТРІЙСЬКОГО ПАРЛАМЕНТУ ТА ГАЛИЦЬКОГО СЕЙМУ ( КІНЕЦЬ ХІХ - ПОЧАТОК ХХ СТ.)

ПОЛЬСЬКО-УКРАЇНСЬКЕ ПРОТИСТОЯННЯ В БОРОТЬБІ ЗА РЕФОРМУВАННЯ ВИБОРЧОГО ЗАКОНОДАВСТВА ДО АВСТРІЙСЬКОГО ПАРЛАМЕНТУ ТА ГАЛИЦЬКОГО СЕЙМУ ( КІНЕЦЬ ХІХ - ПОЧАТОК ХХ СТ.)

Назва:
ПОЛЬСЬКО-УКРАЇНСЬКЕ ПРОТИСТОЯННЯ В БОРОТЬБІ ЗА РЕФОРМУВАННЯ ВИБОРЧОГО ЗАКОНОДАВСТВА ДО АВСТРІЙСЬКОГО ПАРЛАМЕНТУ ТА ГАЛИЦЬКОГО СЕЙМУ ( КІНЕЦЬ ХІХ - ПОЧАТОК ХХ СТ.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,71 KB
Завантажень:
37
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
ПЛЕКАН Юрій Васильович
УДК 94 ( 947 : 943)“19”
ПОЛЬСЬКО-УКРАЇНСЬКЕ ПРОТИСТОЯННЯ В БОРОТЬБІ ЗА
РЕФОРМУВАННЯ ВИБОРЧОГО ЗАКОНОДАВСТВА ДО АВСТРІЙСЬКОГО ПАРЛАМЕНТУ ТА ГАЛИЦЬКОГО СЕЙМУ
( КІНЕЦЬ ХІХ - ПОЧАТОК ХХ СТ.)
07.00.02 – всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернівці – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі вивчення та публікації зарубіжних джерел з історії України Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Даниленко Василь Михайлович,
Інститут української археографії та джерелознавства
ім. М.С.Грушевського НАН України,
відділ вивчення та публікації зарубіжних джерел
з історії України, провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Троян Сергій Станіславович,
Рівненський інститут слов’янознавства
Київського славістичного університету,
кафедра міжнародних відносин і країнознавства,
завідувач кафедри
кандидат історичних наук, доцент
Миць Мар’яна Ярославівна, Волинський
державний університет імені Лесі Українки,
кафедра археології та джерелознавства, доцент
Провідна установа: Інститут історії України НАН України, відділ всесвітньої історії та міжнародних відносин (м. Київ)
Захист відбудеться 27.08.2004р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.06 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2 (корпус 14, ауд. 18).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23.
Автореферат розісланий 15.07. 2004р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.Я. Лупул
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Багатовікове співіснування поляків і українців на сході Європи залишило в історії цих слов’янських народів та європейських держав позитивний і негативний досвід міжнаціональних відносин. Сьогодні Україна та Польща – незалежні, суверенні держави, які мають тісні політичні, економічні, культурні, наукові та інші зв’язки, що постійно розширюються. Незважаючи на досягнутий високий рівень політичних міждержавних взаємин, відносини між обома народами нерідко затьмарюються на побутовому рівні або в тих сферах, які сягають своїм історичним корінням у глибину віків. Неупереджене всебічне з’ясування причин та перебігу формування суперечностей в історії двох народів потрібне не лише політикам для розв’язання актуальних політичних проблем та прогресу на шляху зміцнення добросусідських відносин між Україною та Польщею, а й має важливе значення для подальшої співпраці українського і польського народів.
Наприкінці ХІХ та на початку ХХ ст. стрижнем польсько-українського протистояння, який визначав подальший політичний, соціально-економічний та національно-культурний розвиток обох народів, були реформи виборчої системи до австрійського парламенту та Галицького сейму. Від їх проведення могло суттєво змінитися не лише становище поляків і українців у складі Австрії, а й їхні взаємовідносини. Висвітлення процесів реформування виборчих систем до центрального і крайового законодавчих органів та участі у них представників двох галицьких народів дозволяє чітко простежити й усвідомити суть міжнаціонального протистояння, показати та оцінити значення реформ для реалізації національно-державних устремлінь українців і поляків, розкрити внесок представників українського і польського народів у процес демократизації виборчого законодавства.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконувалося відповідно до перспективного плану науково-дослідної і видавничої діяльності Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України. Напрямок дослідження визначався проблемою “Україна в контексті загальноєвропейського історичного процесу в документах і матеріалах ХІХ – ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПОЛЬСЬКО-УКРАЇНСЬКЕ ПРОТИСТОЯННЯ В БОРОТЬБІ ЗА РЕФОРМУВАННЯ ВИБОРЧОГО ЗАКОНОДАВСТВА ДО АВСТРІЙСЬКОГО ПАРЛАМЕНТУ ТА ГАЛИЦЬКОГО СЕЙМУ ( КІНЕЦЬ ХІХ - ПОЧАТОК ХХ СТ.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок