Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ПЕРЕДУМОВИ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ КООПЕРАЦІЇ

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ПЕРЕДУМОВИ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ КООПЕРАЦІЇ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ПЕРЕДУМОВИ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ КООПЕРАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,55 KB
Завантажень:
130
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
УДК 631.115.8.001.83
ВАЛЕНТИНОВ Владислав Леонідович
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ПЕРЕДУМОВИ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ КООПЕРАЦІЇ
Спеціальність 08.01.01 – Економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2000
Дисертація є рукопис.
Роботу виконано в Таврійській державній агротехнічній академії.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор, член-кореспондент УААН
Малік Микола Йосипович,
зав. відділом Інституту аграрної економіки УААН
Офіційні опоненти: доктор економічних наук
Молдаван Любов Василівна,
головний науковий співробітник Інституту економіки НАН України
доктор економічних наук, професор
Євтушевський Володимир Андрійович,
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, кафедра теоретичної та прикладної економіки
Провідна установа: Національний аграрний університет Кабінету Міністрів України, кафедра економічної теорії
Захист відбудеться 28.12.2000р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.350.01 в Інституті аграрної економіки УААН за адресою: 252127, Київ, вул. Героїв Оборони, 10, 3-й поверх, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту аграрної економіки УААН.
Автореферат розісланий 20.11.2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук,
професор, член-кореспоендент УААН МАЛІК М.Й.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. З прийняттям Закону України “Про сільськогосподарську кооперацію” закладено законодавчу базу створення кооперативних структур, тому виникає необхідність теоретико-методологічного обгрунтування шляхів реалізації кооперативних принципів в специфічних політичних, економічних, соціальних умовах України. Основоположними передумовами цього є: 1) аналіз здійснення ринкових перетворень в аграрному секторі з метою визначення функціональної ніші сільськогосподарської кооперації як складової аграрної реформи; 2) узагальнення і систематизація зарубіжного досвіду в галузі організаційно-економічного і фінансового механізму кооперації з метою виявлення всіх принципових структурно-функціональних складових кооперування сільськогосподарських товаровиробників; 3) розвиток теорії сільськогосподарської кооперації у напрямах, необхідних для ефективного формування кооперативних відносин в аграрному секторі України.
У зв'язку з тим, що їх формування відбувається поки що повільними темпами, необхідним є обгрунтування засобів його активізації, що полягають в інтенсивнішій мобілізації внутрішнього соціально-економічного потенціалу кооперативної ідеї для поліпшення економічного становища товаровиробників, зростання усвідомлення ними її переваг. Задача науково-методичного забезпечення кооперативного руху в Україні ускладнюється також тією об'єктивною обставиною, що суть кооперування сільськогосподарських виробників не вичерпується тільки економічними мотивами. Необхідно проаналізувати взаємозв'язок і взаємовідношення соціальної (духовної) та економічної сторін кооперації, ідентифікувати області їх тотожності і суперечності в організаційно-економічній структурі кооперативного підприємства.
Стан вивчення проблеми. Традиційно перші теоретичні напрацювання в галузі кооперації пов'язують з іменами соціалістів-утопістів Р.Оуена, Сен Симона, Ш.Фур'є та інших. Однак у зв'язку із специфічною соціально-політичною спрямованістю їхнього мислення їх реальний внесок у теорії та практику кооперативного руху можна оцінити як опосередкований. В цілому ці дослідники акцентували на необхідності дотримання соціальних ідеалів кооперації. Домінуюча роль соціальних аспектів кооперації в порівнянні з економічними також була аргументована пізнішими теоретиками і практиками кооперативного руху, наприклад Дж. Уорбессом, К.Тейлором, Ш.Гидом, пізніше М. Дейвіс та іншими. На соціальну природу кооперативного підприємства звертали увагу також українські й російські економісти: М.Туган-Барановський, О.Чаянов, М.Баллін, М.Драгоманов, М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 



Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ПЕРЕДУМОВИ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ КООПЕРАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок