Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ТА ЗАСТОСУВАННЯ МЕТОДІВ АНАЛІЗУ І ДІАГНОСТУВАННЯ ВІБРАЦІЙНОГО СТАНУ ПОТУЖНИХ ТУРБОАГРЕГАТІВ

РОЗВИТОК ТА ЗАСТОСУВАННЯ МЕТОДІВ АНАЛІЗУ І ДІАГНОСТУВАННЯ ВІБРАЦІЙНОГО СТАНУ ПОТУЖНИХ ТУРБОАГРЕГАТІВ

Назва:
РОЗВИТОК ТА ЗАСТОСУВАННЯ МЕТОДІВ АНАЛІЗУ І ДІАГНОСТУВАННЯ ВІБРАЦІЙНОГО СТАНУ ПОТУЖНИХ ТУРБОАГРЕГАТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,53 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАШИНОБУДУВАННЯ
ім. А.М.ПІДГОРНОГО
ЄФРЕМОВ Юрій Геннадійович
УДК 621.165; 621.438; 621.224
РОЗВИТОК ТА ЗАСТОСУВАННЯ МЕТОДІВ АНАЛІЗУ І ДІАГНОСТУВАННЯ ВІБРАЦІЙНОГО СТАНУ ПОТУЖНИХ ТУРБОАГРЕГАТІВ
05.02.09 – динаміка та міцність машин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в відділі вібраційних та термоміцнісних досліджень Інституту проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного Національної академії наук України, м. Харків.
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Шульженко Микола Григорович,
Інститут проблем машинобудування
ім. А.М. Підгорного НАН України,
завідувач відділу вібраційних та
термоміцнісних досліджень
 
Офіційні опоненти доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Зіньковський Анатолій Павлович,
Інститут проблем міцності
ім. Г.С.Писаренка НАН України
завідувач відділу коливань та вібраційної надійності
доктор технічних наук, професор
Жовдак Валерій Олексійович,
Національний технічний університет “ХПІ”
МОН України
професор кафедри динаміки та міцності машин
Захист відбудеться “3” квітня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.180.01 в Інституті проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України за адресою: 61046, Харків, вул. Дм. Пожарського, 2/10.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України за адресою: 61046, Харків, вул. Дм. Пожарського, 2/10.
Автореферат розісланий “1” березня 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
д.т.н. О.О. Стрельнікова
ОСНОВНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Основу теплоенергетики України становлять енергоблоки потужністю 200 і 300 МВт. У цей час понад 60% цих турбін, що встановлені на ТЕЦ і ТЕС України, відпрацювали продовжений парковий ресурс (наробіток однотипних за конструкцією й умовами експлуатації об'єктів, при якому не відбудеться відказ). Продовження терміну служби, забезпечення безаварійної й безпечної експлуатації енергомеханічного обладнання електростанцій, а також мінімізація витрат на обслуговування й ремонт є одними з найбільш актуальних проблем енергетики України. Характерним явищем, що майже завжди супроводжує несправну роботу машин, є ріст вібрації. Сучасним методом оцінки вібраційного стану енергообладнання є вібродіагностика, що базується на методах контролю й аналізу коливальних процесів.
У цей час, незважаючи на те, що складнощів при створенні ефективної інструментальної бази автоматизованих стаціонарних систем діагностування вібростану турбоагрегату (ТА) немає, вітчизняні штатні комп'ютеризовані системи з відповідним методичним і програмним забезпеченням відсутні. Переносна апаратура збору й аналізу даних, що є на електростанціях, різнотипна й найчастіше, через відсутність методик і алгоритмів оцінки вібростану ТА, використовується неефективно. Слід зазначити, що обсяг інформації, що міститься у вібраційних сигналах, дотепер недостатньо використовується для оцінки вібраційного стану ТА. Це, насамперед, стосується інформації, що є у вібропереміщеннях (коливаннях) валопровода.
Виходячи з викладеного, зазначені проблеми є на сьогодні досить актуальними й важливими в науковому й практичному відношенні, а для їхнього розв'язання необхідний подальший розвиток експериментальних методів аналізу динамічних процесів і оцінки вібраційного стану потужних ТА й енергетичного обладнання в процесі їхньої експлуатації.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана у відділі вібраційних і термоміцнісних досліджень Інституту проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України в період 1996–2007 рр. Розробка теми дисертації пов'язана з дослідженнями в рамках держбюджетних НДР: “Розробка фундаментальних основ і комплексу прикладних програм забезпечення статичної й динамічної міцності, оптимального проектування й діагностики залишкового ресурсу енергомашин з урахуванням початкових і придбаних дефектів” (1996–1999 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗВИТОК ТА ЗАСТОСУВАННЯ МЕТОДІВ АНАЛІЗУ І ДІАГНОСТУВАННЯ ВІБРАЦІЙНОГО СТАНУ ПОТУЖНИХ ТУРБОАГРЕГАТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок