Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СВОБОДА ЯК ПРИНЦИП ДЕМОКРАТИЧНОЇ ПРАВОВОЇ ДЕРЖАВИ

СВОБОДА ЯК ПРИНЦИП ДЕМОКРАТИЧНОЇ ПРАВОВОЇ ДЕРЖАВИ

Назва:
СВОБОДА ЯК ПРИНЦИП ДЕМОКРАТИЧНОЇ ПРАВОВОЇ ДЕРЖАВИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,27 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого
КРАВЧЕНКО ЮРІЙ ФЕДОРОВИЧ
УДК 340.1
СВОБОДА ЯК ПРИНЦИП
ДЕМОКРАТИЧНОЇ ПРАВОВОЇ ДЕРЖАВИ
12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових учень
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора юридичних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті внутрішніх справ, МВС України.
Науковий консультант – | доктор юридичних наук, професор,
Бандурка Олександр Маркович,
Верховна Рада України, народний депутат.
Офіційні опоненти: | доктор юридичних наук, професор
Цвік Марк Веніамінович,
Національна юридична академія України
ім. Ярослава Мудрого, професор кафедри
теорії держави і права
доктор юридичних наук, професор
Мурашин Олександр Геннадійович,
Національна академія внутрішніх справ України, начальник кафедри теорії держави
і права.
доктор юридичних наук, професор
Сливка Степан Степанович,
Львівський інститут внутрішніх справ, начальник факультету № 2;
Провідна установа – | Інститут законодавства Верховної Ради України, м. Київ.
Захист відбудеться “25” грудня 2003 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.02 Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого (61024, Харків, вул. Пушкінська, 77).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого (61024, Харків, вул. Пушкінська, 77).
Автореферат розісланий “11” жовтня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Д.Гончаренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасна трансформація Української держави в ліберально-демократичну і соціально-правову потребує від-повідного концептуально-методологічного забезпечення. Для вирішення цього завдання принципово важливим стає осмислення феномена свободи як фундаменталізуючого і сутнісного принципу демократичної правової держави, що, в свою чергу, утворює концептуальне підґрунтя для формування новітньої методології, теорії і практики сучасної українсь-кої держави та правової системи.
Закріплення на конституційному рівні положення про те, що Україна є демократичною соціальною правовою державою, утвердження пріоритету людини як найвищої соціальної цінності (не особа для держави, а держава для особи), природності та невід'ємності її прав і свобод засвідчило про визнання Україною та практичне втілення євро-пейської духовно-гуманістичної традиції у вченні про державу та право. В усіх найбільш значущих юридичних актах європейської та спорідненої з нею американської історії, наскрізно проходить думка: право встановлює ме-жу владі й забезпечує свободу особистості. Ця головна ідея простежується у Великій Хартії вольностей Англії 1215 р., так само – і в Біллі про права 1689 р., в американській Декларації незалежності 1776 р., у конституціях європейських демократичних держав наших днів. Обмеження влади і забезпечення свободи – фундаментальні принципи сучасної дер-жавності, які складають етичне підґрунтя кожної держави.
Зазначені положення вочевидь актуалізують проблему свободи людини. Вона посідає першочергове місце у виробленні стратегії правово-го залучення України до Європи з метою побудови спільного європейсько-го майбуття. Свобода стає фундаментальним принципом і цінністю нової соціально-правової реальності в Україні, яка формується на засадах євроінтеграції. Її затвердження стає необхідністю в умовах глобалізованих демократії, ринку і громадянського суспільства.
Втім, успішне осмислення феномена свободи значною мірою ускладнюєть-ся тією обставиною, що здобувши політичну незалежність, ми отримали у спадок тоталітарну по суті концепцію держави та права. Як і раніше, найважливішими істотними ознаками держави вважаються влада і примус. Право визначається лише як система загальнообов’язкових юридичних норм, що їх забезпечує власною силою держава, що ніяк не може сприяти усві-домленню права як свободи. Однак право тісно пов’язане зі свободою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: СВОБОДА ЯК ПРИНЦИП ДЕМОКРАТИЧНОЇ ПРАВОВОЇ ДЕРЖАВИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок