Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНІ ДАНІ ПРО РОЛЬ ПЕРОКСИДНОГО ОКИСНЕННЯ ЛІПІДІВ У РОЗВИТКУ КАЛЬЦИНОЗУ КРОВОНОСНИХ СУДИН ЗУМОВЛЕНОГО ГІПЕРВІТАМІНОЗОМ D

ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНІ ДАНІ ПРО РОЛЬ ПЕРОКСИДНОГО ОКИСНЕННЯ ЛІПІДІВ У РОЗВИТКУ КАЛЬЦИНОЗУ КРОВОНОСНИХ СУДИН ЗУМОВЛЕНОГО ГІПЕРВІТАМІНОЗОМ D

Назва:
ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНІ ДАНІ ПРО РОЛЬ ПЕРОКСИДНОГО ОКИСНЕННЯ ЛІПІДІВ У РОЗВИТКУ КАЛЬЦИНОЗУ КРОВОНОСНИХ СУДИН ЗУМОВЛЕНОГО ГІПЕРВІТАМІНОЗОМ D
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,32 KB
Завантажень:
107
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗІОЛОГІЇ ІМЕНІ О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
Гарбузова Вікторія Юріївна
УДК 616.391:577.162.2:612.015.3
ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНІ ДАНІ ПРО РОЛЬ ПЕРОКСИДНОГО
ОКИСНЕННЯ ЛІПІДІВ У РОЗВИТКУ КАЛЬЦИНОЗУ КРОВОНОСНИХ
СУДИН ЗУМОВЛЕНОГО ГІПЕРВІТАМІНОЗОМ D
03.00.13 – фізіологія людини і тварин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2004 р.
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі нормальної і патологічної фізіології
Сумського державного університету.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Атаман Олександр Васильович,
завідувач кафедри нормальної і патологічної фізіології Сумського державного університету
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Шевчук Віктор Григорович,
завідувач кафедри нормальної фізіології Національного медичного
університету ім. О.О.Богомольця;
доктор біологічних наук
Янчук Петро Іванович,
старший науковий співробітник відділу фармако-
фізіології НДІ фізіології ім. академіка Петра Богача
біологічного факультету Національного університету
ім. Тараса Шевченка
Провідна установа – Інститут геронтології АМН України, м.Київ.
Захист відбудеться “ 5 ” травня 2004 року о “ 14 ” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.198.01 при Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України за адресою: 01024 Київ, вул. Богомольця 4.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України
Автореферат розіслано “ 24 ” березня 2004 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої
ради, доктор біологічних наук Сорокіна-Маріна З.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з найактуальніших проблем сучасної медицини було і залишається з’ясування механізмів розвитку дистрофічних і склеротичних уражень кровоносних судин та пошук ефективних засобів їх запобігання та корекції. Сумна статистика свідчить, що тільки в Україні 60% від загального показника смертності припадає на хвороби, пов’язані з первинним ураженням кровоносних судин (інфаркт міокарда, гострі порушення мозкового кровообігу, тромбоемболічні ускладнення тощо) (Медико-демографічний атлас України, 2001). За прогнозами, переважання серцево-судинної патології в структурі захворюваності та смертності населення збережеться і в ХХІ столітті (Lee R.T., Libby P., 1998).
Звісна річ, однією з необхідних передумов розв’язання зазначених проблем є розширення наших уявлень про суть, характер і механізми патологічних змін , що відбуваються у стінках кровоносних судин за умов дії різних чинників, здатних ініціювати ангіосклеротичні ураження.
До таких, зокрема, належить вітамін D, високі токсичні дози якого спричинюються до розвитку кальцинозу судинної стінки – одного з типових проявів її дистрофічно-склеротичних змін(Бауман В.К.,1989; Гапон Л.П., 1992).
Існує дві основні концепції, автори яких намагаються пояснити механізми відкладання солей кальцію у тканинах стінок кровоносних судин. Прихильники першої вважають, що головною передумовою кальцифікації є ушкодження і загибель гладеньких м’язових клітин судинної стінки. Механізмами розвитку їх ушкодження за умов гіпервітамінозу D є активація пероксидного окиснення ліпідів, яка пов’язана з утворенням продуктів окиснення ерго- та холекальциферолу, та активація кальцієвих механізмів ушкодження , що також виникає за цих умов (Биць Ю.В., Пишак В.А., Атаман О.В., 1999). Прибічники другого погляду переконані в тому, що відкладанню солей кальцію передують фізично-хімічні зміни позаклітинних компонентів тканини, зумовлені головним чином загальними порушеннями гомеостазу в організмі (гіперкальціємія, гіперфосфатемія, ацидоз тощо) (Вихерт А.М., Седов К.Р., Соколова Р.И., 1970).
Мабуть, можна стверджувати, що в розвитку D-гіпервітамінозних уражень кровоносних судин велику роль відіграють обидві групи зазначених чинників. Проте, це зовсім не знімає з порядку денного питання про центральну ланку патогенезу ангіокальцинозу – яка з подій є провідною: ПОЛ чи перевантаження тканинних і клітинних структур кальцієм?
Саме з’ясуванню цієї обставини і присвячена наша робота.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНІ ДАНІ ПРО РОЛЬ ПЕРОКСИДНОГО ОКИСНЕННЯ ЛІПІДІВ У РОЗВИТКУ КАЛЬЦИНОЗУ КРОВОНОСНИХ СУДИН ЗУМОВЛЕНОГО ГІПЕРВІТАМІНОЗОМ D

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок