Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ОПТИМАЛЬНОГО СКЛАДУ ОСНОВНИХ ВИРОБНИЧИХ ФОНДІВ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ ТА ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЇХ ВИКОРИСТАННЯ (на матеріалах Миколаївської області)

ФОРМУВАННЯ ОПТИМАЛЬНОГО СКЛАДУ ОСНОВНИХ ВИРОБНИЧИХ ФОНДІВ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ ТА ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЇХ ВИКОРИСТАННЯ (на матеріалах Миколаївської області)

Назва:
ФОРМУВАННЯ ОПТИМАЛЬНОГО СКЛАДУ ОСНОВНИХ ВИРОБНИЧИХ ФОНДІВ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ ТА ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЇХ ВИКОРИСТАННЯ (на матеріалах Миколаївської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,76 KB
Завантажень:
441
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МИКОЛАЇВСЬКА ДЕРЖАВНА АГРАРНА АКАДЕМІЯ
ЛАГОДІЄНКО Володимир Вікторович
УДК 631.16:658.155.4
ФОРМУВАННЯ ОПТИМАЛЬНОГО СКЛАДУ ОСНОВНИХ ВИРОБНИЧИХ ФОНДІВ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ ТА ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЇХ ВИКОРИСТАННЯ
(на матеріалах Миколаївської області)
Спеціальність 08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
МИКОЛАЇВ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Миколаївській державній аграрній академії Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник доктор економічних наук, професор
Червен Іван Іванович, Миколаївська
державна аграрна академія, завідувач
кафедри організації виробництва та агро-
бізнесу.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
член-кореспондент УААН
Амбросов Володимир Якович,
Харківський технічний університет
сільського господарства, завідувач
кафедри економіки
кандидат економічних наук, доцент
Тимчуренко Анатолій Миколайович,
Одеський державний аграрний університет,
завідувач кафедри економічної теорії і
аграрної економіки
Провідна установа: Кримський державний аграрний університет
Міністерства аграрної політики України,
Кафедра економіки, м. Сімферополь,
смт. Аграрне
Захист відбудеться “ 21 ” червня 2002р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 38.806.01 у Миколаївській державній аграрній академії за адресою: конференцзала, вул. Паризької Комуни, 9, м. Миколаїв, 54010
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Миколаївської державної аграрної академії за адресою: вул. Карпенка, 73, м. Миколаїв.
Автореферат розісланий “ 20 ” травня 2002р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
Кандидат економічних наук, доцент Клочан В.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Агропромисловий комплекс України відіграє визначальну роль у досягненні продовольчої безпеки суспільства, яка є однією з основних умов стійкості і незалежності держави. Сьогоднішній його стан характеризується глибокими якісними змінами. Нові умови господарювання, зміна відносин власності, структурні зміни в економіці в період переходу до ринкових відносин, які супроводжувалися значним спадом виробництва, вимагають пошук резервів для покращення ситуації. Використання внутрішніх факторів збільшення виробництва сільськогосподарської продукції, що є важливою умовою створення економічних резервів для сталого економічного розвитку агропромислового комплексу в майбутньому, можливе за умови раціонального рівня розвитку матеріально-технічної бази та її головної ланки – основних виробничих фондів.
Глибокі кризові явища в економіці країни, посилення нееквівалентності обміну сільськогосподарської та промислової продукції, недооцінка основних засобів під час проведених урядом чергових індексацій вартості ресурсів, недосконала амортизаційна політика спричинили спад інвестиційної активності в аграрному виробництві, уповільнення оновлення і підвищення ступеню зносу основних фондів, що привело до кількісних та якісних змін у їх структурі та видовому складі, а також до зниження ефективності використання основних засобів виробництва. В зв'язку з цим на даному етапі значно підвищується роль їх відновлення та підвищення ефективності використання. Досягнути цього можливо за умови залучення необхідної кількості інвестиційних ресурсів, потрібних для техніко-технологічного переоснащення сільського господарства з використанням нових удосконалених засобів праці.
В економічній літературі вивчення та дослідження питань формування, підвищення економічної ефективності використання та оновлення основних виробничих фондів привертає увагу багатьох вітчизняних та зарубіжних науковців. Так, теоретичні аспекти підвищення капітальних вкладень та ефективності основних фондів та особливості формування основних фондів їх функціонування та відтворення, методи обґрунтування нормативів досліджувались і висвітлені у роботах вітчизняних вчених: П.Т. Саблука, Г.М. Підлисецького, В..Я. Плаксієнка, М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ОПТИМАЛЬНОГО СКЛАДУ ОСНОВНИХ ВИРОБНИЧИХ ФОНДІВ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ ТА ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЇХ ВИКОРИСТАННЯ (на матеріалах Миколаївської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок