Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Кінезітерапія і масаж в системі комплексної реабілітації студентів з клінічними ознаками вегетативного дисбалансу

Кінезітерапія і масаж в системі комплексної реабілітації студентів з клінічними ознаками вегетативного дисбалансу

Назва:
Кінезітерапія і масаж в системі комплексної реабілітації студентів з клінічними ознаками вегетативного дисбалансу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,00 KB
Завантажень:
83
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
національний університет
фізичного виховання і спорту україни
Левандовський ОЛЕКСАНДР СТАНІСЛАВОВИЧ
УДК: 796.071.7:616.839-085:378.180.6
Кінезітерапія і масаж
в системі комплексної реабілітації студентів
з клінічними ознаками вегетативного дисбалансу
24.00.03 – Фізична реабілітація
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника,
Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник -
доктор медичних наук, професор
Бойчук Тетяна В’ячеславівна,
Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, завідувач кафедри фізичної реабілітації
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
Апанасенко Геннадій Леонідович,
Київська національна академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, завідувач кафедри спортивної медицини і санології;
доктор медичних наук, професор
Тащук Віктор Корнійович,
Буковинський державний медичний університет, завідувач кафедри кардіології, функціональної діагностики, ЛФК та спортивної медицини
Захист відбудеться 30 травня 2007 року о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.829.01 Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680, м. Київ-150, вул. Фізкультури, 1).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680, м. Київ-150, вул. Фізкультури, 1).
Автореферат розіслано 27 квітня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.І. Воронова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Як свідчать статистичні дані, показники здоров’я мешканців нашої держави не є задовільними. Основною причиною високої захворюваності й смертності залишаються хронічні неінфекційні захворювання. Саме вони на даний час є провідною соціальною проблемою, оскільки обумовлюють три випадки смерті з чотирьох (Смирнова И.П., Кваша О.О., 2003).
Як свідчать узагальнені дані чисельних досліджень, проведених у різних країнах, розподіл впливу на передчасну смертність різних чинників, які характеризують спосіб життя населення, сьогодні виглядає в середньому так: режим харчування – 25%, куріння – 25%, рухова активність – 22%, надмірне вживання алкогольних напоїв – 10% (Платонов В.Н., 2006).
Згідно сучасних наукових даних, одним із ключових механізмів патогенетичного каскаду хронічних неінфекційних захворювань є вегетативний дисбаланс. Вегетози – це донозологічна форма, яка включає широку групу функціональних відхилень. Забезпечення збалансованої діяльності обох ланок вегетативної нервової системи може бути вагомим превентивним фактором виникнення й прогресування багатьох захворювань (Вейн А.М., 1998; Парцерняк С.А., 1999; Филиппов М.М., 2006).
Охороною здоров'я України практично не надається уваги руховій активності населення як активному чиннику забезпечення здорового способу життя і профілактики захворювань, хоч світова наука і практика останніх десятиліть переконливо свідчать, що в цій сфері з точки зору охорони і укріплення здоров'я і профілактики багатьох захворювань наявні більші можливості в порівнянні з тими, якими володіє традиційна лікувальна медицина (Платонов В.Н., 2006). Тільки проведення широких превентивних заходів, зменшення рівня ризику цих захворювань серед населення, загальнодоступні заходи зміцнення здоров’я можуть покращити ситуацію. Медицина може продовжити життя людини, якщо вона захворіла, але повернути їй здоров'я вона не в стані (Апанасенко Г.Л., 2004, 2007).
Останнє значною мірою стосується молоді. Проблема збереження й покращення здоров'я цієї однієї з найвразливіших верств суспільства є актуальною не тільки для нашої держави. Наукові дослідження свідчать, що напружена інтелектуальна діяльність приводить до зменшення часу, який використовується для рухової активності, викликає погіршення стану здоров'я, зменшує загальну опірність організму до впливу несприятливих чинників (Вейнберг Р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Кінезітерапія і масаж в системі комплексної реабілітації студентів з клінічними ознаками вегетативного дисбалансу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок