Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТРА-ЕКСТРАКОРПОРАЛЬНА ГЕМОКОРЕКЦІЯ В ЛІКУВАННІ ГІПЕРТОНІЧНОЇ ХВОРОБИ, АСОЦІЙОВАНОЇ З ІШЕМІЧНОЮ ХВОРОБОЮ СЕРЦЯ

ІНТРА-ЕКСТРАКОРПОРАЛЬНА ГЕМОКОРЕКЦІЯ В ЛІКУВАННІ ГІПЕРТОНІЧНОЇ ХВОРОБИ, АСОЦІЙОВАНОЇ З ІШЕМІЧНОЮ ХВОРОБОЮ СЕРЦЯ

Назва:
ІНТРА-ЕКСТРАКОРПОРАЛЬНА ГЕМОКОРЕКЦІЯ В ЛІКУВАННІ ГІПЕРТОНІЧНОЇ ХВОРОБИ, АСОЦІЙОВАНОЇ З ІШЕМІЧНОЮ ХВОРОБОЮ СЕРЦЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,47 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
САЛАМАТІНА МАРИНА ВАЛЕРІЇВНА
УДК 616.12-008.331.1-005.4: 615.849
ІНТРА-ЕКСТРАКОРПОРАЛЬНА ГЕМОКОРЕКЦІЯ В ЛІКУВАННІ ГІПЕРТОНІЧНОЇ ХВОРОБИ, АСОЦІЙОВАНОЇ З ІШЕМІЧНОЮ ХВОРОБОЮ СЕРЦЯ
14.01.11 - кардіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті невідкладної і відновної хірургії АМН України, м. Донецьк.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Гринь Владислав Костянтинович,
Інститут невідкладної і відновної хірургії АМН України (м.Донецьк),
заступник директора з наукової роботи
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Волков Володимир Іванович,
Інститут терапії АМН України (м.Харків), завідувач відділом
атеросклерозу та його ускладнень
доктор медичних наук, професор Коломієць Вікторія Володимирівна,
Донецький державний медичний університет ім. М.Горького
МОЗ України, професор кафедри внутрішніх хвороб №2
Провідна установа: Інститут кардіології імені академіка М.Д.Стражеска АМН України, м. Київ, відділ гіпертонічної хвороби.
Захист відбудеться "12" грудня 2002 року о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.04 при Харківському державному медичному університеті за адресою: 61022, м. Харків, проспект Леніна, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського державного медичного університету (м. Харків, проспект Леніна, 4).
Автореферат розісланий "4" листопада 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доцент Л.І. Овчаренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Захворювання серцево-судинної системи є основною причиною смерті жителів України, в тому числі осіб працездатного віку. При цьому перше місце за поширеністю посідає гіпертонічна хвороба (ГХ). На її частку в Україні припадає 41% усіх захворювань цієї групи (Коваленко В.М., 2000). Підвищення артеріального тиску (АТ) є одним з провідних факторів ризику ішемічної хвороби серця (ІХС) (Мала Л.Т., 2001, Воронков Л.Г., 2000). Комбінація ГХ і ІХС зустрічається досить часто. Проте проблема лікування цієї патології не є до кінця вирішеною.
До останнього часу залишаються недостатньо вивченими питання патогенезу ГХ, асоційованої з ІХС, не цілком виявлені механізми формування фармакорезистентності в даної категорії хворих, не визначені шляхи її подолання. ГХ можна уявити як зрушення існуючої в організмі рівноваги вазодилятаторів-антиагрегантів і вазоконстрикторів-проагрегантів у бік останніх на різних рівнях: центральної нервової системи, ендокринної, гуморальної і, нарешті, на рівні ендотелію судин. При сполученні ГХ з ІХС змінюється ліпідний спектр крові, її реологічні властивості. В останні роки активно вивчається формування в цієї категорії хворих імунно-запального процесу, ролі прозапального цитокіна туморнекротичного чинника альфа (TNF-б) (Коваленко В.М., 2000; Ковальова О.М., 2001). Порушення біохімічного і імунного гомеостазу призводять до зростання в циркуляторному руслі маси регуляторних речовин. Їх надлишок призводить до дисрегуляції судинного тонусу, стану “метаболічної анархії” (Шано В.П., 1999). В цих умовах змінюються властивості крові, зокрема мембран еритроцитів, на яких осідає ряд метаболітів, ускладнюючих перенос цими природними адсорбентами лікарських речовин, порушуючи доставку останніх до рецепторів, за допомогою яких здійснюється ефект гіпотензивних препаратів.
Для успішного лікування необхідно провести санацію внутрішнього середовища організму, вивести патологічні продукти, відновити нормальний перебіг метаболічних процесів і оптимальне функціонування мембран еритроцитів. Проте важко разраховувати на істотний позитивний результат за допомогою тільки медикаментозної корекції.
На рішення цих проблем спрямовані різні методи еферентної терапії: внутрішньовенне лазерне опромінення крові (ВЛОК), ультрафіолетове опромінення крові (УФОК), плазмаферез (ПФ), що у тому чи іншому ступені дозволяють десорбірувати біологічно активні речовини (БАР) з поверхні клітинних мембран.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ІНТРА-ЕКСТРАКОРПОРАЛЬНА ГЕМОКОРЕКЦІЯ В ЛІКУВАННІ ГІПЕРТОНІЧНОЇ ХВОРОБИ, АСОЦІЙОВАНОЇ З ІШЕМІЧНОЮ ХВОРОБОЮ СЕРЦЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок