Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СВОБОДА ЛЮДИНИ: ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ТА СОЦІАЛЬНИЙ ВИМІРИ

СВОБОДА ЛЮДИНИ: ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ТА СОЦІАЛЬНИЙ ВИМІРИ

Назва:
СВОБОДА ЛЮДИНИ: ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ТА СОЦІАЛЬНИЙ ВИМІРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,03 KB
Завантажень:
416
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
СЛОБОДЯНЮК ЛЮДМИЛА МИХАЙЛІВНА
УДК (1:316):123.1:329.12
СВОБОДА ЛЮДИНИ: ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ТА СОЦІАЛЬНИЙ ВИМІРИ
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
ЛЬВІВ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі філософії Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | Мельник Володимир Петрович,
доктор філософських наук, професор,
декан філософського факультету,
завідувач кафедри теорії та історії культури
Львівського національного університету імені Івана Франка
Офіційні опоненти: | Бичко Ігор Валентинович
доктор філософських наук,
професор кафедри історії філософії
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
Скринник Михайло Антонович
кандидат філософських наук,
доцент кафедри філософії
Національного лісотехнічного університету України (м. Львів)
Провідна установа | Інститут філософії імені Григорія Сковороди національної академії наук України (м. Київ)
Захист відбудеться 10 квітня 2007 року о 12 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.02 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1, ауд. 301.
Із дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розіслано 7 березня 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 35.051.02
кандидат філософських наук, доцент О. Б. Сінькевич


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дисертаційного дослідження. Свобода як феномен, ідея, цінність та ідеал — один із найважливіших аспектів буття людини. Представники різних історичних періодів своєрідно підходили до тлумачення цієї проблематики. Розвиток сучасної західної цивілізації значною мірою ґрунтується на тому розумінні свободи, яке постало впродовж останніх століть у різних течіях філософської думки. Особливе значення в підході до свободи як до субстанційної цінності належить лібералізму як важливому напряму західної соціально-філософської думки. Свободу визначають як основну його категорію: навколо неї будують міркування, концепції та теоретичні структури ліберального характеру, у яких особливо наголошено на діалектичному співвідношенні індивідуального та соціального в житті людини, на тому, яким чином окрема особа здатна актуалізовувати й реалізовувати свободу, притаманну кожному індивідові від народження. Наприкінці ХХ – на початку ХХІ століття ця проблематика стає об’єктом інтенсивних дискусій між лібералізмом та комунітаризмом, в яких лібералізм постає як виразник індивідуалістичної тенденції, а комунітаризм, своєю чергою, звертає увагу на соціальну складову життя людини. Можна стверджувати, що в сучасній філософській думці західних (передовсім англосаксонських) країн аналіз співвідношення індивідуального й соціального вимірів свободи передбачає неминуче звернення до ліберальних та комунітаристських концепцій, у яких ці виміри виявляють себе через розкриття змісту індивідуалізму, приватності, публічності, автономії, спільноти та низки інших категорій.
Розвиваючись як незалежна держава протягом останніх шістнадяти років, Україна з необхідністю залучена до контексту сучасного глобалізованого світу і зазнає його впливу (в економічній, гуманітарній, політичній та інших галузях). Свобода як ідеал стає важливим предметом аналізу соціально-політичних процесів останніх десятиліть у вітчизняному дискурсі, проте відзначимо, що українська академічна спільнота повинна більш активно залучатись в опрацювання здобутків, невдач та обґрунтованих теоретичних напрацювань розвинутих країн із ліберально-демократичним типом суспільства, зокрема аналізувати діалог між лібералізмом та його комунітаристською критикою. Отже, це вказує на актуальність дослідження таких індивідуальних та соціальних вимірів свободи, як індивідуалізм, приватність, публічність, автономія, спільнота в межах ліберально-комунітаристського дискурсу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СВОБОДА ЛЮДИНИ: ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ТА СОЦІАЛЬНИЙ ВИМІРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок