Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІНАНСОВІ РИЗИКИ ЛІЗИНГОВИХ КОМПАНІЙ УКРАЇНИ

ФІНАНСОВІ РИЗИКИ ЛІЗИНГОВИХ КОМПАНІЙ УКРАЇНИ

Назва:
ФІНАНСОВІ РИЗИКИ ЛІЗИНГОВИХ КОМПАНІЙ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,73 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ТЕРНОПІЛЬСЬКА АКАДЕМІЯ НАРОДНОГО ГОСПОДАРСТВА
ДОРОФЕЄВА ОЛЬГА ВІКТОРІВНА
УДК 336.71
ФІНАНСОВІ РИЗИКИ ЛІЗИНГОВИХ КОМПАНІЙ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.04.01 "Фінанси, грошовий обіг і кредит"
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата економічних наук
Тернопіль-2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фінансів Чернігівського державного інституту економіки і управління Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент
Коваленко Лариса Олексіївна,
Чернігівський державний інститут економіки і управління,
завідувач кафедри фінансів
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Чернявський Олександр Павлович,
Одеський державний економічний університет,
завідувач кафедри фінансів;
кандидат економічних наук
Гейдор Іван Іванович,
Київський економічний інститут менеджменту,
доцент кафедри фінансів
Провідна установа – Київський національний економічний університет,
кафедра фінансів підприємств, м. Київ
Захист відбудеться “2” липня 2004 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.082.03 у Тернопільській академії народного господарства за адресою : м. Тернопіль, вул. Львівська, 11, ауд. 1219.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільської академії народного господарства за адресою: м. Тернопіль, вул. Львівська, 11.
Автореферат розісланий “1” червня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук, доцент М. П. Шаварина
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В останні роки в Україні зростає роль лізингових компаній, які почали більш активно впливати на економічний розвиток, сприяють припливу інвестицій у виробництво, пропонують більш ефективний механізм фінансування, доступний вітчизняним підприємствам, що позитивно впливає на зростання обсягів внутрішнього виробництва та активізацію реалізації основних засобів. Проте сучасне ринкове середовище, що постійно змінюється в результаті дії різноманітних зовнішніх та внутрішніх чинників, вносить у діяльність лізингових компаній елементи невизначеності, тим самим розширюючи спектр потенційно можливих ризикових ситуацій. Серед факторів, що спричиняють виникнення ризиків, насамперед можна виділити нестабільність економічного та політичного розвитку, неузгодженість між собою законодавчих та нормативних актів, що регулюють лізингову діяльність в Україні, недоступність та недостовірність статистичної інформації про обсяги операцій на вітчизняному ринку лізингових послуг, невідпрацьованість механізму оподаткування лізингових операцій тощо.
Чильне місце в загальній сукупності ризиків, притаманних діяльності вітчизняних лізингових компаній, займають фінансові ризики. Вони виникають при здійсненні всіх фінансових операцій лізингової компанії, а отже, впливають на кінцевий результат її діяльності. Однак в сучасних умовах недостатньо здійснюється комплексних досліджень у сфері управління фінансовими ризиками, в тому числі в діяльності лізингових компаній. Важливого практичного значення набули питання визначення їх сутності та класифікації, комплексного дослідження фінансових ризиків з метою вибору оптимальної комбінації напрямів, методів та інструментів управління ними.
Різні аспекти фінансових ризиків висвітлювали в своїх працях вітчизняні та зарубіжні вчені: І.Т. Балабанов, О.І. Белей, І.А. Бланк, В.В. Вітлинський, Н.М. Внукова, В.М. Гранатуров, М.В. Грачова, В.І. Грушко, Г.Г. Кірейцев, М.С. Клапків, Л.А. Лахтіонова, А.М. Літовських, Б.М. Мізюк, В.І. Міщенко, О.І. Пилипченко, А.Ю. Харко, В.Ю. Харко, В.А. Ющенко.
Аналіз робіт вказаних авторів дає змогу констатувати, що на даний момент у вітчизняній економічній теорії та практиці немає єдиного підходу до визначення сутності фінансових ризиків, їх класифікації та особливостей прояву. Подальше дослідження цих питань, а також розробка та впровадження у практику вітчизняних лізингових компаній конкретних методик і напрямів управління фінансовими ризиками, удосконалення методів та інструментів скорочення негативних наслідків їх прояву сприятиме розвитку ринку лізингових послуг в цілому та підвищенню ефективності функціонування та прибутковості вітчизняних лізінгових компаній зокрема.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФІНАНСОВІ РИЗИКИ ЛІЗИНГОВИХ КОМПАНІЙ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок