Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНА КОРЕКЦІЯ СТАНУ СПІВЗАЛЕЖНИХ ЖІНОК, ЯКІ ЗАЗНАЛИ НАСИЛЬСТВА В СІМ’Ї

СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНА КОРЕКЦІЯ СТАНУ СПІВЗАЛЕЖНИХ ЖІНОК, ЯКІ ЗАЗНАЛИ НАСИЛЬСТВА В СІМ’Ї

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНА КОРЕКЦІЯ СТАНУ СПІВЗАЛЕЖНИХ ЖІНОК, ЯКІ ЗАЗНАЛИ НАСИЛЬСТВА В СІМ’Ї
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,45 KB
Завантажень:
153
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ СОЦІАЛЬНОЇ ТА ПОЛІТИЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ АПН УКРАЇНИ
САВЧУК Олена Миколаївна
УДК 364.62:364.632-055.2
СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНА КОРЕКЦІЯ
СТАНУ СПІВЗАЛЕЖНИХ ЖІНОК,
ЯКІ ЗАЗНАЛИ НАСИЛЬСТВА В СІМ’Ї
19.00.05 – соціальна психологія; психологія соціальної роботи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті “Києво-Могилянська Академія” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат медичних наук, доцент
ГРИГА Ірена Максимівна, завідувач кафедри
“Школа соціальної роботи” Національного
університету “Києво-Могилянська Академія”
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
КАЛІНА Надія Федорівна, завідувач кафедри глибинної психології та психотерапії Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського
кандидат психологічних наук, доцент
ВАСЬКІВСЬКА Світлана Василівна, доцент
кафедри психодіагностики та медичної психології
Київського державного університету
ім.Т.Г.Шевченка.
Провідна установа: Інститут психології імені Г.С.Костюка АПН України, м. Київ
Захист відбудеться 1 липня 2005 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .457.01 в Інституті соціальної та політичної психології АПН України за адресою: вул. Андріївська, 15, м. Київ, 04070.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту соціальної та політичної психології АПН України за адресою: вул. Андріївська, 15, м. Київ, 04070.
Автореферат розісланий 30 травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В.Жадан
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Проблема деструктивних форм міжособистісної взаємодії, зокрема насильницьких дій, актуалізувалася в українському суспільстві у контексті суспільних перетворень. Ситуація в українських родинах привертає увагу дослідників до гендерного аспекту взаємин і спонукає до вивчення насильства над жінкою в алкогольно узалежнених сім’ях. Набуває актуальності аналіз наслідків насильства в сім’ї для співзалежних жінок та пошук умов і шляхів соціально-психологічної корекції цих проявів.
Проблематиці насильства над жінкою в сім’ї як формі деструктивної міжособистісної взаємодії присвячена значна кількість досліджень. Така поведінка вивчається у контексті дослідження особливостей “Я-концепції” жертв насильства (І.Грабська, Р.Затона, В.Малолітня, Н.Опухова, О.Шинкаренко), у зв’язку із соціокультурним контекстом, у тому числі із застосуванням гендерного аналізу (Ш.Берн, О.Гапова, О.Данилова, І.Жеребкіна, Л.Лук’янова), з дослідженням особливостей сімейних форм міжособистісної взаємодії (Г.Андрєєва, Б.Паригін, А.Петровський), теоретичних засад та підходів до обґрунтування природи насильства (Р.Берон, Б.Крейхі, Л.Орбан-Лембрик, Н.Пов’якель, Д.Річардсон), його динамічних процесів (T.Аммерман, Л.Берковіц) та форм (Л.Валкер).
Додатковим фактором формування специфічних рис дезадаптивної особистості жінок, які зазнають насильства в сім’ї, є феномен співзалежності. Дотепер дослідження цього феномена здійснювалося переважно з огляду на біологічну парадигму психіатричної практики: вивчалися етимологія цього стану (Р.Баркер, A.Шаеф, Б.Штандер), його прояви та характеристики (Д.Вітіленд, Б.Гузіков, І.Джермак, В.Москаленко), співвідношення із залежністю (В. Москаленко), причини формування рис співзалежності (В.Москаленко, Р.Поттер-Ефрон, О.Сімонова), характеристики сімейної взаємодії (Б.Гузіков, Е.Сміт). Попри значний обсяг наукової та прикладної інформації щодо феноменології стану співзалежності, проблему цю можна вважати маловивченою в площині соціальної психології, зокрема з точки зору аналізу дисфункції сімейної взаємодії. В рамках даного дослідження феномен співзалежності розглядається не лише як психічний стан особистості, але і як результат порушення сімейної взаємодії, детермінанта виникнення дисфункціональної моделі сім’ї. До того ж, стан співзалежних жінок, які зазнають насильства в сім’ї, дотепер не був предметом дослідження у сфері соціальної психології.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНА КОРЕКЦІЯ СТАНУ СПІВЗАЛЕЖНИХ ЖІНОК, ЯКІ ЗАЗНАЛИ НАСИЛЬСТВА В СІМ’Ї

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок