Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розробка технології та методів стандартизації препаратів протиалергійної дії на основі Apis mellifica

Розробка технології та методів стандартизації препаратів протиалергійної дії на основі Apis mellifica

Назва:
Розробка технології та методів стандартизації препаратів протиалергійної дії на основі Apis mellifica
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,97 KB
Завантажень:
43
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
національна фармацевтична академiя України
Осипенко Сергій Юрійович
УДК 615.451.16:615.453.3:615.218.3:615.32:638.1
Розробка технології та методів стандартизації препаратів
протиалергійної дії на основі
Apis mellifica
15.00.01 — технологія ліків та організація
фармацевтичної справи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фармацевтичних наук
Харків — 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі аптечної технології ліків Національної фармацевтичної академії України, Міністерство охорони здоров'я України.
Науковий керівник: доктор фармацевтичних наук, професор
ТИХОНОВА Світлана Олександрівна
Національна фармацевтична академія України, професор кафедри фармацевтичної технології та клінічної фармації ІПКСФ.
Офіційні опоненти: доктор фармацевтичних наук, професор
ЧУЄШОВ Владислав Іванович
Національна фармацевтична академія України, завідувач кафедри заводської технології ліків
доктор фармацевтичних наук, професор
Печерський Петро Павлович
Запорізький Державний медичний університет,
професор кафедри технології ліків
Провідна установа: Державний науковий центр лікарських засобів, відділ таблетованих лікарських засобів
Захист відбудеться “ 18 ” квітня 2002 року о 1000 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.605.01 при Національній фармацевтичній академії України за адресою: 61002, м. Харків, вул. Пушкінська, 53.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національної фармацевтичної академії України (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 4).
Автореферат розісланий “16 ” березня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ГРИЦЕНКО І.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Погіршення екологічного стану навколишнього середовища, нераціональне харчування з великим вмістом алергізуючих домішок у харчових продуктах, безконтрольне використання ліків, безліч стресових ситуацій сприяють розвитку алергійних захворювань, які в останні роки набувають не тільки медичного, але і соціального значення.
На цей час накопичено великий досвід лікування алергійних захворювань гомеопатичним методом. Apis mellifica широко застосовується в гомеопатичній практиці як протиалергійний та протинабряковий засіб, що входить до складу багатьох гомеопатичних прописів і комплексних препаратів.
Але специфіка вихідної сировини та технології гомеопатичних ліків, використання високих розведень діючих речовин, а також відсутність вітчизняної нормативно-технічної документації на виробництво цих ліків обумовили те, що фармацевтичний ринок України насичений гомеопатичними препаратами іноземних фірм, хоча в той же час в Україні є достатньо сировини для їх виготовлення.
Тому дослідження, присвячені розробці та науковому обгрунтуванню технології та методів стандартизації гомеопатичних препаратів, які випускаються в умовах спеціалізованих аптек і промислового виробництва, набувають особливої актуальності в вирішенні завдань сучасної фармацевтичної науки.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана згідно з планами науково-дослідних робіт Національної фармацевтичної академії України (№ держреєстрації 0198U007008) та проблемної комісії “Фармація” МОЗ України.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є розробка та науково-експериментальне обгрунтування технології протиалергійних гомеопатичних препаратів на основі Apis mellifica в умовах спеціалізованих аптек і промислового виробництва, а також розробка методів стандартизації на дані препарати, виготовлені з вітчизняної сировини.
Для досягнення поставленої мети необхідно було вирішити такі завдання:
·
проаналізувати й узагальнити сучасні дані літератури про медичні аспекти лікування алергійних захворювань алопатичним і гомеопатичним методом, а також про арсенал і механізми дії лікарських препаратів, що використовуються для лікування алергії;
· провести дослідження з удосконалення та оптимізації технології процесу одержання настойок, гомеопатичних потенцій і гранул Apis в умовах спеціалізованих аптек і промислового виробництва;
·
вивчити фізико-хімічні і технологічні властивості настойки та гранул і розробити методики якісного та кількісного визначення основних та допоміжних речовин у препаратах;
· вивчити стабільність настойки та гранул у процесі зберігання;
· розробити нормативно-технічну документацію на препарати: технологічні інструкції до виготовлення гомеопатичної матричної настойки Apis і гомеопатичних гранул Apis C6 у аптечних умовах, технологічні регламенти, проекти аналітичної нормативної документації (АНД);
· провести мікробіологічні та фармакологічні дослідження препаратів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Розробка технології та методів стандартизації препаратів протиалергійної дії на основі Apis mellifica

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок