Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ОБРАЗНОГО МИСЛЕННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ПРИРОДНИЧО-НАУКОВИХ ДИСЦИПЛІН

РОЗВИТОК ОБРАЗНОГО МИСЛЕННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ПРИРОДНИЧО-НАУКОВИХ ДИСЦИПЛІН

Назва:
РОЗВИТОК ОБРАЗНОГО МИСЛЕННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ПРИРОДНИЧО-НАУКОВИХ ДИСЦИПЛІН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,12 KB
Завантажень:
213
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КРИВОРІЗЬКІЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЗЛАМАНЮК Людмила Михайлівна
УДК 373.5.036
РОЗВИТОК ОБРАЗНОГО МИСЛЕННЯ
СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ
ПРИРОДНИЧО-НАУКОВИХ ДИСЦИПЛІН
13.00.09 – Теорія навчання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Кривий Ріг – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Криворізькому державному педагогічному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор
Андрієвський Борис Макійович,
Херсонський державний педагогічний університет,
професор кафедри педагогіки початкової освіти
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
дійсний член АПН України
Ільченко Віра Романівна,
Інститут педагогіки АПН України,
директор науково-методичного центру інтеграції змісту освіти АПН України, завідувач лабораторії змісту освіти
кандидат педагогічних наук, доцент
Недодатко Наталія Григорівна,
Криворізький державний педагогічний університет, доцент кафедри зоології та валеології
Провідна установа: Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка,
Міністерство освіти і науки України,
м.Кіровоград
Захист відбудеться "13" лютого 2003 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 09.053.01 у Криворізькому державному педагогічному університеті за адресою: 50086, м. Кривий Ріг, пр. Гагаріна, 54, ауд 230.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Криворізького державного педагогічного університету (50086, м. Кривий Ріг, пр. Гагаріна, 54).
Автореферат розіслано "11"січня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.Б. Штельмах


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. На сучасному етапі розвитку суспільства, що характеризується бурхливим впровадженням в усі сфери буття новітніх інформаційних технологій і найскладнішої техніки, а також швидкими темпами оновлення засобів виробництва, ефективність соціально-економічних перетворень залежить у першу чергу від кадрового забезпечення, від наявності спеціалістів, у яких висока кваліфікація поєднується з широкою ерудицією, значним творчим потенціалом. Саме тому головним напрямом подальшого удосконалення системи освіти має бути створення необхідних умов для формування творчої особистості, що здатна вирішувати складні завдання у нестандартних обставинах, гнучко та самостійно використовувати набуті знання у різних життєвих та виробничих ситуаціях. Пріоритетним для сучасної загальноосвітньої школи стає підвищення рівня реалізації творчих здібностей учнів, що визначає перш за все необхідність комплексного розвитку всіх компонентів їхнього мислення, оскільки саме воно є активною формою творчого відображення та перетворення людиною дійсності й забезпечує отримання нових знань і рух ідей, розкриває сутність речей та явищ.
Одним із суттєвих компонентів мислення людини, як вищої абстрактної форми пізнання об'єктивної реальності, є образне мислення. Змістом розумового завдання останнього є образний матеріал, маніпулюючи яким, людина здійснює аналіз і синтез, порівняння і узагальнення істотних аспектів у предметах та явищах. Цей вид мислення значно розширює пізнавальні можливості особистості у процесі оперування образами різного ступеня узагальненості, схематичними зображеннями предметів та їхніми символічними позначеннями. Результати досліджень як вітчизняних, так і закордонних вчених-педагогів та психологів дають можливість зробити однозначний висновок, що образне мислення сприяє формуванню узагальнюючих динамічних уявлень про навколишній світ та його соціальні цінності, емоційного відношення до явищ дійсності, їхньої етичної та естетичної оцінки. Воно складає суттєву особливість внутрішнього світу людини та характеризує його суб'єктивність. У його становленні, проявах і функціонуванні найбільш яскраво виявляється неповторна індивідуальність кожної особистості.
Нагальні соціальні потреби розвитку образного мислення зумовили досить широкий діапазон розгляду цієї проблеми у педагогічних, психологічних і філософських дослідженнях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЗВИТОК ОБРАЗНОГО МИСЛЕННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ПРИРОДНИЧО-НАУКОВИХ ДИСЦИПЛІН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок