Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧІ СИСТЕМИ НА ОСНОВІ АБСОРБЦІЙНИХ ТЕРМОТРАНСФОРМАТОРІВ

ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧІ СИСТЕМИ НА ОСНОВІ АБСОРБЦІЙНИХ ТЕРМОТРАНСФОРМАТОРІВ

Назва:
ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧІ СИСТЕМИ НА ОСНОВІ АБСОРБЦІЙНИХ ТЕРМОТРАНСФОРМАТОРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,81 KB
Завантажень:
371
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Донбаська національна академія будівництва і архітектури
М А К С И М О В А Н а т а л я А н а т о л і ї в н а
УДК 621.1
ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧІ СИСТЕМИ НА ОСНОВІ АБСОРБЦІЙНИХ ТЕРМОТРАНСФОРМАТОРІВ
05.23.03 – вентиляція, освітлення та теплогазопостачання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Макіївка – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Донбаській національній академії будівництва і архітектури
Міністерства освіти і науки України на кафедрі теплотехніки, теплогазопостачання та вентиляції
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор Губар Валентин Федорович, Донбаська національна академія будівництва і архітектури, завідувач кафедри теплотехніки, теплогазопостачання та вентиляції.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор Кравцов Владлен Васильович, Донецький національний технічний університет, завідувач кафедри технічної теплофізики;
доктор технічних наук, професор Соколов Володимир Ілліч, Східноукраїнський національний університет ім. В.Даля
(м. Луганськ), професор кафедри гідрогазодинаміки.
Провідна установа: | Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, кафедра теплотехніки Міністерства освіти і науки України.
Захист відбудеться 5 квітня 2007 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 12.085.01 Донбаської національної академії будівництва і архітектури за адресою: 86123, Донецька обл., м. Макіївка, вул. Державіна, 2, перший учбовий корпус, зала засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донбаської національної академії будівництва і архітектури (86123, Донецька обл., м. Макіївка,
вул. Державіна, 2).
Автореферат розісланий 3 березня 2007 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент | М.М. Зайченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Україна, як країна з потужним промисловим потенціалом і напруженою екологічною обстановкою, має у своєму розпорядженні велику кількість вторинних енергетичних ресурсів (ВЕР) у виді низькопотенційної теплоти, що відводиться від технологічних потоків у навколишнє середовище. Ця обставина зумовлює низьку ефективність використання паливних ресурсів, що у 4-6 разів менше, ніж у передових країнах Європи. Прийняті в техніці традиційні системи енергозабезпечення промислових підприємств і об'єктів житлово-комунального господарства, незважаючи на саме широке їхнє поширення, не відповідають сучасним вимогам у відношенні ефективності використання теплових енергетичних ресурсів і якості енергопостачання.
Одним з напрямів утилізації ВЕР є застосування абсорбційних бромістолітієвих перетворювачів теплоти (АБПТ) для трансформації теплоти на нижчий або вищий температурні рівні, а також для комплексного виробництва холоду і теплоти.
Вдосконалення абсорбційних перетворювачів теплоти відповідає завданням проведення енергозберігаючої політики і раціонального використання палива і енергії, а також здійснення природоохоронних заходів.
Теоретичні і експериментальні дослідження, направлені на створення абсорбційних перетворювачів теплоти з покращеними масогабаритними характеристиками, з більшою надійністю і довговічністю, для конкурентоспроможності із зарубіжними виробниками є актуальним і важливим науково-технічним завданням.
Реалізація цього завдання на основі інтенсифікації процесів тепломасопереносу в основних апаратах абсорбційних перетворювачів теплоти дозволить створити пристрої, конкурентоздатні з іншими типами термотрансформаторів і з кращими зарубіжними зразками. Актуальним напрямом інтенсифікації процесів тепломасообміну є використання розвинених поверхонь теплообміну.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана відповідно до Комплексної державної програми енергозбереження України, п.4 “Екологічно чиста енергетика і ресурсозберігаючі технології” “Концепції пріоритетних напрямів науки і техніки”, прийнятої постановою Кабінету Міністрів України від 22.06.1994 р. № 429; програмою “Донбас - 2020”, а також в межах держбюджетних НДР за завданням Міністерства освіти і науки України: “Створення теоретичних і технологічних способів розробки систем автономного теплопостачання” (№ 0103U000585) (2003 -2005 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧІ СИСТЕМИ НА ОСНОВІ АБСОРБЦІЙНИХ ТЕРМОТРАНСФОРМАТОРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок