Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕПІСТЕМОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ПОНЯТТЯ РОЗВИТКУ В НАУКАХ ПРО КУЛЬТУРУ (В. ДІЛЬТЕЙ, БАДЕНСЬКА ШКОЛА, М. ВЕБЕР)

ЕПІСТЕМОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ПОНЯТТЯ РОЗВИТКУ В НАУКАХ ПРО КУЛЬТУРУ (В. ДІЛЬТЕЙ, БАДЕНСЬКА ШКОЛА, М. ВЕБЕР)

Назва:
ЕПІСТЕМОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ПОНЯТТЯ РОЗВИТКУ В НАУКАХ ПРО КУЛЬТУРУ (В. ДІЛЬТЕЙ, БАДЕНСЬКА ШКОЛА, М. ВЕБЕР)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,17 KB
Завантажень:
142
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ КУЛЬТУРИ
ФІЛІППОВА ТЕТЯНА МИХАЙЛІВНА
УДК [165.65:101.9]:008(043.5)
ЕПІСТЕМОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ
ПОНЯТТЯ РОЗВИТКУ В НАУКАХ ПРО КУЛЬТУРУ
(В. ДІЛЬТЕЙ, БАДЕНСЬКА ШКОЛА, М. ВЕБЕР)
17.00.01 – теорія та історія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській державній академії культури
Міністерства культури і туризму України
Науковий керівник | доктор філософських наук, доцент
Стародубцева Лідія Володимирівна,
Харківська державна академія культури,
професор кафедри історії та теорії культури
Офіційні опоненти: | доктор філософських наук, професор
Савельєва Марина Юріївна,
Центр гуманітарної освіти НАН України,
професор кафедри філософії науки
і культурології
кандидат філософських наук, доцент
Філоненко Олександр Семенович,
Харківський національний університет
ім. В.Н.Каразіна, доцент кафедри теорії
культури та філософії науки
Провідна установа | Національний університет “Києво-Могилянська академія”, кафедра культурології, м. Київ
Захист відбудеться 15 лютого 2006 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.807.01 Харківської державної академії культури за адресою: 61003, м. Харків, Бурсацький спуск, 4, Мала зала.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківської державної академії культури за адресою: 61003, м. Харків, Бурсацький спуск, 4.
Автореферат розісланий 13 січня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лошков Ю.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження визначається процесом оновлення методологічної культури сучасної науки. Ситуація, що склалася на теперішній час у філософських науках, потрактовується багатьма теоретиками як кризова; йдеться про “кінець історії” і “кінець філософії”.
На нашу думку, проблема полягає у пошуку визначеності, чи пов’язана вказівка на кризу зі станом дійсності, чи з кризою пізнавальної здібності. Ця криза може бути породжена лонгованим рецидивом субстантивного бачення світу, що ототожнює нормативне з наявним. Руйнування наявного у такій логіці розуміється як знищення нормативного, із чого робиться висновок про кризу розуму як такого.
Актуальність теми зумовлена також відставанням філософських досліджень від швидкості суспільних трансформацій. Зростаюча динаміка соціально-економічних і духовних процесів викликає необхідність пошуку засобів пізнання, які б давали можливість пояснити і розв’язати проблеми, що виникають, притаманними саме нам засобами. Історичний шлях, пройдений нашою країною за останні десятиріччя, свідчить, що некритичне сприйняття і перенесення на власний ґрунт загальних стандартів приводить до трагічних наслідків. Отож, схема “абстрактної форми, втіленої в конкретному змісті”, демонструє свою недієздатність.
Між тим, кожний історичний період надає власну, унікальну актуальність розгляданню теоретичної спадщини. Саме точка зору конкретного історичного суб’єкта пізнання, що мислить із власної культурної констеляції, надає можливість надихнути життям муміфіковані рештки духовного минулого.
Актуальність нашого досліду визначається ще і тим, що сучасна наратологія і деякі напрямки аналітичної філософії використовують критицизм як методологічну основу. Ускладненість розуміння цих течій у пострадянських країнах може бути пояснена відсутністю традицій мислення в дусі філософського критицизму та викоріненням паростків неокантіанства.
Зрештою, процес оновлення методологічної культури сучасної науки, зміна парадигми новітніх наукових програм вимагають входження вітчизняної філософської думки в контекст європейської філософії, і у тому числі творчого засвоєння досягнень філософії культури критицизму.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана за тематичним планом наукових досліджень ХДАК на 2001 – 2005 рр. і є складовою частиною теми “Проблеми історії та теорії культури”.
Мета і задачі дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЕПІСТЕМОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ПОНЯТТЯ РОЗВИТКУ В НАУКАХ ПРО КУЛЬТУРУ (В. ДІЛЬТЕЙ, БАДЕНСЬКА ШКОЛА, М. ВЕБЕР)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок