Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Стратегія розвитку логістичної інфраструктури прикордонних територій

Стратегія розвитку логістичної інфраструктури прикордонних територій

Назва:
Стратегія розвитку логістичної інфраструктури прикордонних територій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,56 KB
Завантажень:
343
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Довба Микола Олексійович
УДК 332.14:338.312
Стратегія розвитку логістичної інфраструктури прикордонних територій
Спеціальність: 08.10.01 – Розміщення продуктивних сил
і регіональна економіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Крикавський Євген Васильович,
Національний університет “Львівська політехніка”, завідувач кафедри, Заслужений працівник освіти України
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Мальський Маркіян Зіновійович,
Львівський національний університет ім. Івана Франка, завідувач кафедри
кандидат економічних наук, доцент
Григорак Марія Юріївна,
Національний авіаційний університет,
завідувач кафедри
Провідна установа: Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки України,
відділ регіональної політики, м. Київ
Захист відбудеться “30 січня 2007 р. об 11.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.35.154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026 м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий “28” грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Жовтанецький В.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Сучасний період розвитку регіональної еконо-міки характеризується очевидним дихотомічним аспектом: з одного боку, постала необ-хід-ність забезпечення певної автономії її функціонування, а з іншого – потреба стимулю-вання інтеграційних процесів, як внутрішніх, так і зовнішніх, у всіх сферах економічного життя. Водночас, для прикордонних територій можна ідентифікувати тенденцію істотного зростання інтеграційних процесів передусім у площині міжнародного поділу праці, очікуючи на отримання певних особливих складових синергічного ефекту за рахунок цього. Європейський досвід інтеграційних процесів у прикордонних територіях за сучасних умов свідчить про високу ймовірність таких позитивних трендів:
- як складові частини певної доцільно створеної цілісності, поряд із аналогічними частинами інших національних економік, ці території посилюють взаємозалежні зв’язки, а отже, – сприяють створенню транснаціональних виробництв, зростанню його масштабів;
- зростання інтенсивності інтеграційних процесів у прикордонних територіях супроводжується обґрунтованим поглибленням територіальної спеціалізації, що ідентифікує раціональну спеціалізацію локалізованого цими територіями ринку, а відтак – і ефект такої спеціалізації;
- завдяки інтеграційним процесам кожна контактна територія отримує умови для формування потенціалу адаптації до істотних змін у підприємницькому середовищі (внутрішніх чинників) та змін у тенденціях розвитку світового господарства (зовнішніх чинників), що створює вагомі підстави для елімінування чинників ризику в прикордонних територіях.
Факт прикордонного розміщення стимулює транзитні міждержавні потоки мате-ріа-лів, людей, інформації, послуг, що виступає вагомим чинником інтенсивного зрос-тання інфраструктурного забезпечення території, насамперед його логістичної складової. З проміжної ланки господарської системи інфраструктура перетворюється на безпосе-ред-нього активного учасника, регулятора та координатора економічних процесів, вико-ну-ючи функцію самостійного виробника послуг у різних сферах економічної діяльності.
Питанням розвитку ринкової інфраструктури присвячено багато праць як зарубіжних, так і українських вчених, зокрема: Амоші О.І., Бєлєнького П.Ю., Вну-кової Н.М., Гальчинського А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Стратегія розвитку логістичної інфраструктури прикордонних територій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок