Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМНО-СТИЛЬОВІ ДОМІНАНТИ РОМАНІВ О. СЛІСАРЕНКА

ПРОБЛЕМНО-СТИЛЬОВІ ДОМІНАНТИ РОМАНІВ О. СЛІСАРЕНКА

Назва:
ПРОБЛЕМНО-СТИЛЬОВІ ДОМІНАНТИ РОМАНІВ О. СЛІСАРЕНКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,81 KB
Завантажень:
503
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ В.Н. КАРАЗІНА
Шкоріна Інна Марківна
УДК 821.161.2 – 31 Слісаренко
ПРОБЛЕМНО-СТИЛЬОВІ ДОМІНАНТИ
РОМАНІВ О. СЛІСАРЕНКА
10.01.01 – українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків–2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Михайлин Ігор Леонідович,
Харківський національний
університет імені В.Н. Каразіна,
завідувач кафедри журналістики
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Турган Ольга Дмитрівна,
Запорізький державний медичний університет,
завідувач кафедри культурології та українознавства
кандидат філологічних наук, доцент
Хоменко Галина Іванівна,
Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С. Сковороди,
доцент кафедри української літератури
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет,
кафедра української літератури,
Міністерство освіти і науки України,
м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться “18” січня 2006 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.07 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, ауд. 2-37.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, площа Свободи, 4).
Автореферат розісланий “12” грудня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Гноєва Н.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Перша третина ХХ століття увійшла в українську історію як час великих зрушень, що виразно відбилось у літературі. Творчість О.А. Слісаренка є важливою ланкою історії української літератури, і його романістика має бути вивчена як така, що розширювала обрії нашої прози, адаптуючи на вітчизняному ґрунті світові здобутки. Романи О. Слісаренка були оригінальним і новаторським явищем, і питання, пов’язані з їх проблемним і стильовим рівнями, є потенційним об’єктом багатовекторного дослідження. Як і більшість творів того часу, романи О. Слісаренка вимагають переоцінки з точки зору сучасних підходів і методологій. Особливий інтерес становить вивчення їх внутрішньої структури, проблемно-стильових домінант як засобу реалізації авторської світоглядної позиції. Такий підхід до аналізу української літератури має помітну вагу, але до цих романів прямо не застосовувався.
На оцінках дослідників 20–30-х рр. відбилася складна міжгрупова боротьба; надалі, за тоталітарного режиму, творчість О. Слісаренка була вилучена з кола досліджуваних явищ до 1950-х рр. На сьогодні тенденцією в українській науці є повернення до вивчення замовчуваних творів, маємо і спроби дослідити Слісаренкову спадщину або її окремі аспекти. До таких робіт можемо віднести розвідки В. Агеєвої, Р. Ленди, М. Наєнка, Л. Сеника та ін.; окреслені в них шляхи аналізу романів О. Слісаренка мають бути розширені і специфіковані.
Незважаючи на чималу кількість розвідок, досі немає ґрунтовного наукового осмислення романів О. Слісаренка з огляду на їх проблемно-стильові домінанти. Такий аспект вивчення Слісаренкової романістики є актуальним завданням сучасного літературознавства, бо дозволяє реконструювати авторський задум, з’ясувати сутність ідейно-художніх шукань письменника, які перебували в тісному зв’язку з пошуками української та світової культури того часу. Спробою розв’язати цю актуальну проблему і є наше дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами і планами. Дисертація виконана за тематичним планом кафедри історії української літератури ХНУ імені В.Н. Каразіна й пов’язана з пріоритетним напрямом її роботи “Жанрово-стильові особливості та поетика української літератури ХІХ – ХХ століть”.
Мета роботи – з’ясувати проблемно-стильові домінанти романістики О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ПРОБЛЕМНО-СТИЛЬОВІ ДОМІНАНТИ РОМАНІВ О. СЛІСАРЕНКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок