Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Особистість у концептуальному просторі неортодоксальної християнської філософії Середньовіччя

Особистість у концептуальному просторі неортодоксальної християнської філософії Середньовіччя

Назва:
Особистість у концептуальному просторі неортодоксальної християнської філософії Середньовіччя
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,99 KB
Завантажень:
309
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ТРУШ ТЕТЯНА ВАСИЛІВНА
УДК: 1(091):17.023.31:23/28“0/2”
Особистість у концептуальному просторі неортодоксальної християнської філософії Середньовіччя
Спеціальність 09.00.05 – історія філософії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії філософії філософського факультету
Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Алєксандрова Олександра Василівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри історії філософії.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Ємельянова Наталія Миколаївна,
Донецький національний університет,
професор кафедри філософії;
кандидат філософських наук, доцент
Погорілий Андрій Олександрович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри української філософії та культури.
.
Захист відбудеться “22” жовтня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.27 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці імені М.О.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, зал № 12.
Автореферат розісланий “21” вересня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н. В. Караульна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Обґрунтовуючи актуальність дисертаційного дослідження, слід звернути увагу насамперед на те, що сьогодні, на межі століть і тисячоліть ми є свідками й учасниками переосмислення усталених поглядів на людину, культуру, соціум, на способи їх взаємозв’язку. При унікальному та невичерпному людському бутті кожна історична доба не тільки формує засади особистісного становлення людини, але й надає їй власної філософської інтерпретації. Переглядається, зокрема, антропологічна парадигма, котру часто визначають “антропологією проповідників”. Якщо традиційна нормативістська антропологія апелювала здебільшого до образу людини, складовими якого були: а) уявлення про “першосутність”; б) пов’язане з ним чітко окреслене місце людини у світі; в) відповідна упевненість у найбільш адекватних способах людського ставлення до світу, до інших людей та самої себе, то сучасні антропологічні розмірковування позбавлені подібного ригоризму. Сьогодні об’єктивно спостерігаємо, як множаться і конкурують між собою все нові вияви людської “першосутності”, і одночасно дискредитують себе так звані “панацейні способи світогляду”.
Після тривалого періоду зневаги до Середньовіччя, та редукування його філософської спадщини виключно до християнської догматики або до античної традиції, – абсолютно справедливо пролунали голоси про необхідність почути “власний голос” Середньовіччя. В цьому сенсі, можна констатувати, що християнство змістовно обновило філософський досвід визнанням трансцендентно-іманентного Бога. Характерною властивістю християнської філософії є те, що вона знаходить свою специфічну онтологічну основу поза і понад сферою філософії. В результаті чого, оновлена таким чином філософія намагається мислити Бога не як суще, до чого схиляється теологія, “включаючи його у хід буття” (Е. Левінас), а навпаки, – як понад-буття і трансцендентність.
Таким чином, можна твердити, що доба Середньовіччя створює особливий вид філософії, яка передбачає діалог у діалозі: між релігією та філософією, між суб’єктом, який є Творцем світу, і суб’єктом, який є створеним за образом та подобою Творця. Причому в зазначеному діалозі людина – це не лише результат творіння, але також унікальна істота, яка володіє здатністю творити. Фактично, християнство, а разом з ним і християнська філософія, представили світ та проінтерпретували буття через низку нових понять, якими є: Символ, Трійця, Персони Бога, Абсолютна Особистість, енергійні прояви, людська особистість.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Особистість у концептуальному просторі неортодоксальної християнської філософії Середньовіччя

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок