Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНСТИТУЦІОНАЛЬНИЙ ВИМІР ФОРМУВАННЯ ЄДИНОЇ ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ

ІНСТИТУЦІОНАЛЬНИЙ ВИМІР ФОРМУВАННЯ ЄДИНОЇ ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ

Назва:
ІНСТИТУЦІОНАЛЬНИЙ ВИМІР ФОРМУВАННЯ ЄДИНОЇ ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,26 KB
Завантажень:
263
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ І МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
ВРАДІЙ Олексій Сергійович
УДК 327 (061.1ЄС)
ІНСТИТУЦІОНАЛЬНИЙ ВИМІР ФОРМУВАННЯ ЄДИНОЇ ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ
Спеціальність 23.00.04 - політичні проблеми міжнародних систем та глобального розвитку
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ - 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі теорії міжнародних відносин Інституту світової економки і міжнародних відносин НАН України, м. Київ


Науковий керівник:
доктор філологічних наук, професор РУДЯКОВ Павло Миколайович,
Київський Національний університет імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти:
доктор історичних наук, професор КУДРЯЧЕНКО Андрій Іванович,
Національний інститут стратегічних досліджень,
завідуючий відділом стратегій розвитку політичної системи
кандидат політичних наук КОНДРАТЮК Сергій Володимирович,
Інститут світової економки і міжнародних відносин, науковий співробітник відділу трансатлантичних досліджень
Провідна установа
Одеський національний університет імені І.І.Мечникова МОН України.
Захист відбудеться “10” жовтня 2006 року о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.176.02 Інституту світової економки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, м. Київ, вул. Леонтовича, 5.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, м. Київ, вул. Леонтовича, 5.
Автореферат розісланий “7” вересня 2006 р.


Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат політичних наук Сушко О. В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження обумовлена становленням і розвитком на європейському континенті історично безпрецедентних явищ і процесів добровільної відмови національних держав від частини традиційних для них повноважень на користь наднаціональних органів у рамках політичної системи нового типу. Сталий процес поглиблення європейської інтеграції, її функціонального поширення на нові, більш глибокі сфери економічного, політичного, безпекового та гуманітарного співробітництва з поступовим залученням постійно зростаючих за інтенсивністю та складністю форм наднаціонального співробітництва супроводжується практично перманентним процесом розширення її географічних меж. Останнім часом на порядок денний висувається нагальне завдання реформування політичних інститутів ЄС.
Процеси інституційного реформування та розширення завжди здійснювалися багато в чому паралельно. Утвердження оригінальності єдиної політичної системи ЄС та її самогенеруючий характер часом превалювали над питаннями кінцевої мети розбудови Європейського Союзу, тобто її остаточної сутності і форми виявлення.
Розширення географічних кордонів ЄС перетворює його із об’єднання західно та північноєвропейських держав на союз загальноконтинентального масштабу, а водночас на могутню політичну систему, що спричиняє якісно нові виклики як внутрішнього, так і зовнішнього характеру. Регулярне розширення надає ЄС кількісної ваги, але одночасно робить його якісно більш неоднорідним і ставить зростання політичної значимості у залежність від здатності уникнути послаблення внутрішньої згуртованості та єдності й готовності протистояти новим викликам та ризикам, що постали в постбіполярний період.
Поширення інтеграційних процесів поза межі економічної сфери виводить ЄС на шлях побудови єдиної політичної системи, яка має визначити її місце в світі. При цьому конкретного прогресу було подекуди досягнуто без абсолютизації усталених концепцій та визначення кінцевої мети і географічних рамок інтеграції. В цих умовах виникає нагальна потреба критичного у теоретичному і політичному сенсі аналізу суперечностей в оцінках базових елементів спонук і характеру формування єдиної політичної системи ЄС в її інституційному вимірі та залучення нових держав до європейської інтеграції. Ця проблема у цілісному вимірі поки що не знайшла належного висвітлення в рамках жодної із політологічних шкіл євроінтеграційних досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ІНСТИТУЦІОНАЛЬНИЙ ВИМІР ФОРМУВАННЯ ЄДИНОЇ ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок