Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Патогенетичне обґрунтування принципів етапного відновлювального лікування хворих на артроз (клініко-експериментальне дослідження)

Патогенетичне обґрунтування принципів етапного відновлювального лікування хворих на артроз (клініко-експериментальне дослідження)

Назва:
Патогенетичне обґрунтування принципів етапного відновлювального лікування хворих на артроз (клініко-експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,43 KB
Завантажень:
488
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ
МЕДИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ТА КУРОРТОЛОГІЇ
УДК 616.77-007.248-085.8
ВИШНЕВСЬКИЙ
Віктор Олександрович
Патогенетичне обґрунтування принципів
етапного відновлювального лікування
хворих на артроз
(клініко-експериментальне дослідження)
14.01.33 – медична реабілітація, фізіотерапія та курортологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня доктора медичних наук
Одеса – 2005


Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Українському науково-дослідному інституті медичної реабілітації та курортології МОЗ України.
Науковий консультант: | доктор медичних наук, професор
ПОЛІВОДА Олександр Миколайович, Український НДІ медичної реабілітації та курортології МОЗ України, головний науковий співробітник клінічного відділу;
Офіційні опоненти: | доктор медичних наук, професор
НАСІБУЛЛІН Борис Абдуллайович, Український НДІ медичної реабілітації та курортології МОЗ України, головний науковий співробітник клініко-діагностичної лабораторії;
доктор медичних наук, професор
ВАСИЛЬЄВА-ЛІНЕЦЬКА Лариса Яківна, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, професор кафедри фізіотерапії та курортології;
доктор медичних наук, професор
МАКОЛІНЕЦЬ Василь Іванович, Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. М.І.Ситенка АМН України, завідуючий відділом консервативного лікування та реабілітації.
Провідна установа: |
Кримський державний медичний університет
ім. С.І.Георгієвського МОЗ України, кафедра фізіотерапії факультету післядипломної освіти, м. Сімферополь.
Захист дисертації відбудеться 8 грудня 2005 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.608.01 при Українському науково-дослідному інституті медичної реабілітації та курортології МОЗ України (65014, м. Одеса, Лермонтовський пров., 6).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українського НДІ медичної реабілітації та курортології МОЗ України за адресою: 65014,
м. Одеса, Лермонтовський пров., 6.
Автореферат розісланий 31 жовтня 2005 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук,
старший науковий співробітник Г.О.Дмитрієва


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зростання захворюваності на артроз, схильність його до циклічного перебігу, часті рецидиви, відносно короткі періоди ремісії після курсу лікування, прогресування процесу, високі показники тимчасової та стійкої втрати працездатності зумовлюють медичну, економічну та соціальну значущість цієї проблеми (Агабабова Є.Р., 1995; Григорьєва В.Д., Федотова Н.Е., 1996; Астапенко М.Г., 1997; Богатирьова Т.В., 2001; Семенів Е.П. і співавт., 2004).
Незважаючи на використання у лікуванні артрозу сучасних медикаментозних засобів, розробку і впровадження нових лікувальних технологій, суттєвих успіхів у терапії та профілактиці цього захворювання досягти не вдалося. Цифри захворюваності не тільки не знижуються, але й мають тенденцію до зростання (Коваленко В.М., 2002). У віці старше 65 років понад половину населення всього світу хворіють на артроз (68% - жінок і 58% - чоловіків), а показники непрацездатності, зумовленої артрозом, за останнє десятиріччя зросли у 3-5 разів (Лучихина Л.В., 2001; Halko G.I. et al., 1995).
Ці дані свідчать про недостатню ефективність лікувально-профілактичних заходів і запобігання прогресуванню процесу у хворих на артроз. Одним із суттєвих недоліків у лікуванні артрозу є його пізній початок, що пов'язано, головним чином, із несвоєчасною діагностикою.
Несвоєчасність розпізнавання артрозу пояснюється тим, що рентгенологічні ознаки захворювання виявляються при вже сформованій суглобовій патології, а системні біохімічні та місцеві структурно-функціональні порушення, що їм передують, своєчасно не виявляються. У той же час ступінь локальних порушень внутрішньосуглобових структур суттєво випереджає клінічні прояви, що маніфестують тяжкість порушень метаболізму хряща (Gluccert K., Blank-Schart A. et al., 1990; Muiz H., 1996).
До інших недоліків у системі відновлювального лікування (ВЛ) хворих на артроз слід віднести недотримання тривалості, систематичності та етапності у проведенні заходів ВЛ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: Патогенетичне обґрунтування принципів етапного відновлювального лікування хворих на артроз (клініко-експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок