Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЯДЕРНЕ СТРИМУВАННЯ В ПОЛІТИЦІ США І РОСІЇ В ПОСТБІПОЛЯРНИЙ ПЕРІОД

ЯДЕРНЕ СТРИМУВАННЯ В ПОЛІТИЦІ США І РОСІЇ В ПОСТБІПОЛЯРНИЙ ПЕРІОД

Назва:
ЯДЕРНЕ СТРИМУВАННЯ В ПОЛІТИЦІ США І РОСІЇ В ПОСТБІПОЛЯРНИЙ ПЕРІОД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,25 KB
Завантажень:
17
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ І МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
НАН УКРАЇНИ
Сіновець Поліна Андріївна
УДК 327.5 (470+571) (73)
ЯДЕРНЕ СТРИМУВАННЯ В ПОЛІТИЦІ США І РОСІЇ
В ПОСТБІПОЛЯРНИЙ ПЕРІОД
23.00.04 – Політичні проблеми міжнародних систем та глобального розвитку
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор політичних наук, професор
Коваль Ігор Миколайович
Одеський національний університет
ім. І.І. Мечникова,
директор Інституту соціальних наук
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Перепелиця Григорій Миколайович
Національний інститут стратегічних досліджень
при адміністрації Президента України,
завідувач відділом воєнної політики, заступник директора.
кандидат історичних наук, доцент
Галака Сергій Павлович
Інститут міжнародних відносин
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
Провідна установа: Одеська національна юридична академія,
кафедра соціальних теорій
Захист відбудеться “ 02 " квітня 2004 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.176.02 в Інституті світової економіки і міжнародних відносин (01030, Київ, вул. Леонтовича 5)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України
Автореферат розісланий “02” березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат політичних наук О.В. Сушко


 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Друга половина ХХ століття характеризується кардинальними змінами міжнародної системи. Вони полягають у формуванні двополярної структури міжнародних відносин, базованої на системному протистоянні, перманентної конфронтації наддержав та постійній загрозі використання руйнівної для цивілізації ядерної зброї. За умов конфронтації головним принципом, який дозволив двом наддержавам проіснувати у відносному мирі всю другу половину XX століття, стала концепція ядерного стримування в політиці США й СРСР, коли обидві держави розуміли, що початок війни означатиме взаємне самознищення. Формально ця ситуація перетворилась на основу стратегічної стабільності, хоча водночас протягом усього періоду “холодної війни” провокувала наддержави на гонку озброєнь. Виявлення політичної суті цієї суперечливості, котра зберегла своє значення і в постбіполярну епоху, є ключовою науковою проблемою, яка розв’язується в дисертації. Інший аспект наукової проблеми – виявлення й оцінка перспектив збереження ядерного стримування.
Актуальність теми дослідження зумовлена новими сутнісними характеристиками міжнародної безпеки у постбіполярному світі, а також досі незавершеною трансформацією ядерного стримування після закінчення “холодної війни”, внаслідок впливу нових викликів, що провокують створення адекватних відповідей. З одного боку, такі події останнього десятиліття, як вихід США з Договору із ПРО, прихильність Вашингтона до стратегії превентивного стримування, і, нарешті, певна спроба налагодження відносин із колишнім суперником – Росією, свідчать на користь реальної зміни характеру ядерного стримування. Це наводить на думку про те, що США й надалі будуть використовувати таку концепцію як основний лейтмотив своєї зовнішньої політики, але вже в новому контексті. З іншого - еволюція ядерного стримування Росії від “екзистенційного” до “розширеного”, яке передбачає ядерну відповідь на напад у будь-якій ситуації, критичній для національної безпеки РФ, підтверджує актуальність цієї політики для Росії поряд зі змінами, що відбуваються під час її розвитку. Це, зважаючи на надзвичайно великі розміри ядерних арсеналів РФ та США, зберігає стримування на рівні базового елементу стратегічної стабільності.
Для України вивчення цього феномену також має велике значення. Як держава, що першою в історії людства добровільно позбулася ядерної зброї, , Україна може бути не тільки реальним прикладом для інших держав, що володіють засобами масового знищення, але й імовірною моделлю запропонованих ученими концепцій перспективного розвитку ядерного стримування в його віртуальній формі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЯДЕРНЕ СТРИМУВАННЯ В ПОЛІТИЦІ США І РОСІЇ В ПОСТБІПОЛЯРНИЙ ПЕРІОД

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок