Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ КУЛЬТУРИ СПІЛКУВАННЯ УЧНІВ НЕДІЛЬНИХ РЕЛІГІЙНИХ ШКІЛ

СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ КУЛЬТУРИ СПІЛКУВАННЯ УЧНІВ НЕДІЛЬНИХ РЕЛІГІЙНИХ ШКІЛ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ КУЛЬТУРИ СПІЛКУВАННЯ УЧНІВ НЕДІЛЬНИХ РЕЛІГІЙНИХ ШКІЛ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,57 KB
Завантажень:
368
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Інститут психології імені Г.С.Костюка АПН України
ГУМЕНЮК ОКСАНА ГРИГОРІВНА
УДК 37.014.521+37.014.522
СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ КУЛЬТУРИ СПІЛКУВАННЯ УЧНІВ НЕДІЛЬНИХ РЕЛІГІЙНИХ ШКІЛ
Спеціальність 19.00.05 - соціальна психологія;
психологія соціальної роботи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата психологічних наук
Київ-2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі соціальної психології Прикарпатського університету імені Василя Стефаника
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
Орбан-Лембрик Лідія Ернестівна,
Прикарпатський університет імені Василя
Стефаника Міністерства освіти і науки
України, кафедра соціальної психології, завідувач
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук, професор
Пірен Марія Іванівна,
Українська академія управління
при Президентові України, професор кафедри політології
кандидат психологічних наук, старший
науковий співробітник
Панок Віталій Григорович,
Український науково-методичний центр
практичної психології та соціальної роботи
АПН України і МОН України, директор
Провідна установа: Інститут соціальної і політичної психології
АПН України, лабораторія психології мас та організацій, м.Київ
Захист відбудеться “22“ березня 2005 р. об 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.453.01 в Інституті психології імені Г.С.Костюка за адресою: 01033, м.Київ, вул.Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту психології імені Г.С.Костюка за адресою: 01033, м.Київ, вул.Паньківська, 2.
Автореферат розіслано “21“ лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.О.Балл


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Україна вступила в період духовного піднесення. Ми маємо унікальний шанс ствердитися як держава високоосвічених, вільних громадян, яких поважатимуть у світі.
Досягнення внутрішньої свободи, усвідомлення гуманістичних ідеалів – процес, який безпосередньо пов’язаний з проблемою духовності, духового розвитку. Велика роль у вирішенні проблеми надається духовному спілкуванню. Наш час “інформаційного вибуху” характеризується стрімким розширенням контактів між людьми в рамках не лише окремих установ, але й у масштабах всієї держави, відповідно проблема формування культури спілкування викликає особливий інтерес.
Культура спілкування є предметом дослідження багатьох наук, серед яких філософські, соціологічні, психологічні. Однак аналіз вітчизняної та зарубіжної літератури показує, що розглядові культури спілкування бракує повноти й системності.
Представники філософської науки (Г.Гегель, Р.Декарт, І.Кант, А.Камю, Ж.-П.Сартр, С.Франк, В.Франкл, К.Ясперс, М.І.Бердяєв, Г.Сковорода, О.В.Бучма, В.І.Єленський, А.М.Колодний) розглядають спілкування, в першу чергу, з точки зору його зв'язків з системою суспільних відносин.
У соціологічному аспекті (М.Вебер, Р.Дарендорф, О.І.Дем'янов, О.Кант, Л.Козер, К.Маркс) культура спілкування характеризується взаємодією індивідів, що володіють певними соціальними характеристиками.
В численних психологічних працях (К.О.Абульханова-Славська, Г.М.Андрєєва, О.О.Бодальов, Г.О.Денисенко, М.Н.Корнєв, В.В.Москаленко, В.А.Семиченко, Т.М.Титаренко, Н.В.Чепелева та ін.) по-різному розуміється роль і місце спілкування та його культури у становленні і розвитку особистості. Це поняття наповнюється специфічним смислом і щодо проблеми етнокультурних особливостей спілкування (Н.Р.Вітюк, О.М.Коропецька, С.Д.Максименко, Л.Е.Орбан-Лембрик, М.І.Пірен, М.В.Тоба, Т.К.Чмут, В.Т.Циба, О.М.Швед, Т.С.Яценко).
Недільні релігійні школи намагаються задовольнити потреби у спілкуванні, даючи йому релігійну інтерпретацію. Богослови стверджують, що душа будь-якої людини, а особливо віруючої, прагне до спілкування з Богом.
Водночас сьогодні змінюється ставлення соціальних психологів до релігії та релігійних цінностей. Визначається, що останні виступають у ролі детермінант поведінки та процесу спілкування, тому є сенс дослідити чинники, які впливають на культуру спілкування учня недільної релігійної школи, відмінності у культурі спілкування між учнями недільних релігійних і світських шкіл.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ КУЛЬТУРИ СПІЛКУВАННЯ УЧНІВ НЕДІЛЬНИХ РЕЛІГІЙНИХ ШКІЛ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок