Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗЕМСЬКА ДОБРОДІЙНІСТЬ НА КАТЕРИНОСЛАВЩИНІ 1866-1913 РР. (КОМП'ЮТЕРНІ ТЕХНОЛОГІЇ ОБРОБКИ ТА АНАЛІЗУ ДЖЕРЕЛ)

ЗЕМСЬКА ДОБРОДІЙНІСТЬ НА КАТЕРИНОСЛАВЩИНІ 1866-1913 РР. (КОМП'ЮТЕРНІ ТЕХНОЛОГІЇ ОБРОБКИ ТА АНАЛІЗУ ДЖЕРЕЛ)

Назва:
ЗЕМСЬКА ДОБРОДІЙНІСТЬ НА КАТЕРИНОСЛАВЩИНІ 1866-1913 РР. (КОМП'ЮТЕРНІ ТЕХНОЛОГІЇ ОБРОБКИ ТА АНАЛІЗУ ДЖЕРЕЛ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,77 KB
Завантажень:
114
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
На сьогодні не існує єдиного посібника для істориків з використання к
омп'ютера, кожний дослідник змушений опрацьовувати гори с


Дніпропетровський Національний університет
Шихов Кирило Леонідович
УДК 930.204 (477) “1866-1913”
ЗЕМСЬКА ДОБРОДІЙНІСТЬ НА КАТЕРИНОСЛАВЩИНІ 1866-1913 РР.
(КОМП'ЮТЕРНІ ТЕХНОЛОГІЇ ОБРОБКИ ТА АНАЛІЗУ ДЖЕРЕЛ)
07.00.06 - історіографія,
джерелознавство та спеціальні історичні дисципліни
Дисертація на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Дніпропетровськ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історіографії та джерелознавства історичного факультету Дніпропетровського національного університету.
Науковий керівник: | доктор історичних наук, професор Підгаєцький Віталій Васильович, Дніпропетровський національний університет, професор кафедри історіографії та джерелознавства
Офіційні опоненти: | доктор історичних наук, професор
Світленко Сергій Іванович, Дніпропетровський національний університет, завідувач кафедри історії України, декан історичного факультету
кандидат історичних наук,
Абросимова Світлана Вікторівна, Дніпропетровський історичний музей ім. Д.І.Яворницького, провідний науковий співробітник
Провідна установа: | Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться “17”_грудня_ 2003 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.14 Дніпропетровського національного університету за адресою: (49050, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна 72, ауд. 307)
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету (49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова 8)
Автореферат розісланий “10” листопада 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент Кривий І.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. На сьогодні не існує єдиного посібника для істориків з використання комп'ютера, кожний дослідник змушений опрацьовувати гори спеціальних часописів, тез, опублікованих і не опублікованих методологічних розробок.
Серед прихильників “комп'ютеризованої історії” домінують два погляди. У Європі вчені вважають, що використання кількісних методів покликане, насамперед, полегшити процес підтвердження або спростування гіпотез, висунутих дослідником. Комп'ютерні технології розглядають як засіб полегшення праці дослідника з будь-якими комплексами джерел. Американські вчені впевнені, що квантифікація історичних досліджень, яка базується на методах соціальних наук та чітких структурованих статистичних даних, повинна привести до одержання об'єктивних, не “забруднених” уявленнями історика результатів, тобто створити реальну модель минулого. Компромісом між двома поглядами може бути взаємопроникнення досвіду і методів моделювання, використання новітніх технологій новим поколінням істориків Igartua Jose E. Computers and Historians: Past, present and future//Computers and Humanities. - 1996/1997. - Vol. 30. - N5. - P. 347-350; Greenstein Daniel Bringing Bacon Home: The Divergent Progress of Computer-Aided Historical Research in Europe and the United States//Computers and Humanities. - 1996/1997. - Vol. 30. - N5. - P. 351-364..
Комп'ютерна революція в історичній науці не обмежується управлінням базами даних і пакетами статистичного аналізу. Досягнення у створенні, декодуванні і доставці (машиночитної) інформації вплинули на методику роботи історика. У зв'язку з цим зростає і надалі зростатиме роль теоретичного та прикладного джерелознавства, яке, підкреслюючи роль новітніх технологій роботи з історичними джерелами, можна назвати "комп'ютерним джерелознавством". Одним з його завдань є поширення досвіду використання новітніх технологій саме в історичному дослідженні.
Використання інформаційних технологій не повинно бути невиправданим. Починаючи з засобів отримання та подання тексту джерела в електронному вигляді, його аналізу і до змістовних висновків залучення новітніх методик воно (використання інформаційних технологій) має бути органічним, комплексним, обумовленим вирішенням конкретно-історичної проблеми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЗЕМСЬКА ДОБРОДІЙНІСТЬ НА КАТЕРИНОСЛАВЩИНІ 1866-1913 РР. (КОМП'ЮТЕРНІ ТЕХНОЛОГІЇ ОБРОБКИ ТА АНАЛІЗУ ДЖЕРЕЛ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок