Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОРОЗIЙНО-ЕЛЕКТРОХIМIЧНА ПОВЕДIНКА МЕТАЛIВ ТА СПЛАВIВ В ОЗОНОВАНІЙ СIРЧАНIЙ КИСЛОТI ТА МОДЕЛЬНИХ РОЗЧИНАХ СИНТЕЗУ ОРГАНІЧНИХ КИСЛОТ

КОРОЗIЙНО-ЕЛЕКТРОХIМIЧНА ПОВЕДIНКА МЕТАЛIВ ТА СПЛАВIВ В ОЗОНОВАНІЙ СIРЧАНIЙ КИСЛОТI ТА МОДЕЛЬНИХ РОЗЧИНАХ СИНТЕЗУ ОРГАНІЧНИХ КИСЛОТ

Назва:
КОРОЗIЙНО-ЕЛЕКТРОХIМIЧНА ПОВЕДIНКА МЕТАЛIВ ТА СПЛАВIВ В ОЗОНОВАНІЙ СIРЧАНIЙ КИСЛОТI ТА МОДЕЛЬНИХ РОЗЧИНАХ СИНТЕЗУ ОРГАНІЧНИХ КИСЛОТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,13 KB
Завантажень:
336
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ“
КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Черкас Костянтин Володимирович
УДК 620.193:620. 194:620.197
КОРОЗIЙНО-ЕЛЕКТРОХIМIЧНА ПОВЕДIНКА МЕТАЛIВ ТА СПЛАВIВ
В ОЗОНОВАНІЙ СIРЧАНIЙ КИСЛОТI ТА МОДЕЛЬНИХ РОЗЧИНАХ
СИНТЕЗУ ОРГАНІЧНИХ КИСЛОТ
Спеціальність 05.17.14 – хімічний опір матеріалів та захист від корозії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі фізики Східноукраїнського національного університету ім. Володимира Даля "Сєвєродонецький технологічний інститут" Міністерства освіти і науки України (м. Сєвєродонецьк)
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Татарченко Галина Олегівна
Східноукраїнського національного
університету ім. В. Даля
"Сєвєродонецький технологічний інститут",
доцент
Офіційні опоненти: доктор технічних наук
Поляков Сергій Георгійович.
Інститут електро-зварювання
ім. Є.О. Патона НАН України,
завідувач відділом корозії
 
кандидат технічних наук
Ніхаєнко Юрій Якович
ЗАТ “Сєвєродонецький Науково-дослідний
інститут хімічного машинобудування”,
завідувачй відділом фізико-хімічних
методів дослідження
 
Захист відбудеться 19 вересня 2007 р. о 1630 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.13 у Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут" за адресою: 03056, м. Київ, пр-кт Перемоги, 37, корпус № 4, велика хімічна аудиторія.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут".
Автореферат розісланий 07 серпня 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук, доцент Мотронюк Т.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасні методи одержання азолдикарбонових кислот ґрунтуються на використанні озону як окиснювача вуглеводнів. Їх застосовують у виробництві продуктів тонкого органічного синтезу - полімерних матеріалів і фармацевтичних препаратів. Нові методи є економічно ефективними щодо сировинних й енергетичних витрат і рекомендовані для промислового впровадження. Озон також є екологічно безпечною хімічною речовиною, здатною очищати й знезаражувати шкідливі викиди, домішки, стоки.
Вплив озону на корозійну поведінку металевих матеріалів був вивчений для дуже обмеженої кількості середовищ: для слабких розчинів сірчаної і соляної кислот. Перші дослідження з вивчення впливу озону на корозію були обмежені знаннями з цієї проблеми, й початковий підбір матеріалів для процесів синтезу за наявності озону був зроблений за нижніми граничними умовами концентрації сірчаної кислоти, тоді як технологічні процеси передбачають максимальний вихід продукції в розчинах сірчаної кислоти середніх концентрацій. Тому дослідження й підбір конструкційних матеріалів для складних корозійних систем технологічного процесу синтезу азолдикарбонових кислот в 30-40%-их розчинах сірчаної кислоти із врахуванням впливу озону є важливим науково-прикладним завданням, на вирішення якого спрямована дана робота. У той же час, для прогнозування корозійної поведінки сталей і сплавів в озонованих середовищах, необхідно знати закономірності корозійно-електрохімічної поведінки чистих металів, які використовуються як компоненти сплавів і легуючі добавки у нержавіючих сталях.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Наукові результати дисертаційної роботи отримані під час виконання науково-дослідних робіт Сєвєродонецького технологічного інституту Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля відповідно до тематичних планів Міністерства освіти й науки України: тема ГН - 24 - 02 "Розробка методів окиснення органічних сполук озоном та дослідження впливу озону на корозійно-електрохімічну поведінку металів у кислих середовищах", № 0199U001213, (1999-2007 рр.).
Мета і завдання дослідження. Метою дослідження є визначення закономірностей корозійно-електрохімічної поведінки нержавіючих сталей і сплавів, а також нікелю, хрому й молібдену, використовуваних як компоненти цих сплавів і легуючих добавок у нержавіючих сталях, в озонованих розчинах сірчаної кислоти різних концентрацій і температур? вивчення корозії сталей, сплавів та їхніх зварних з'єднань в умовах технологічних процесів одержання азолдикарбонових кислот з використанням озону й розробка науково обґрунтованих практичних рекомендацій з підбору конструкційних матеріалів для апаратурного оформлення синтезу азолдикарбонових кислот.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КОРОЗIЙНО-ЕЛЕКТРОХIМIЧНА ПОВЕДIНКА МЕТАЛIВ ТА СПЛАВIВ В ОЗОНОВАНІЙ СIРЧАНIЙ КИСЛОТI ТА МОДЕЛЬНИХ РОЗЧИНАХ СИНТЕЗУ ОРГАНІЧНИХ КИСЛОТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок