Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською мовою: ФІЗИКО-ХІМІЧНІ УМОВИ СИНТЕЗУ НАНОКОМПОЗИЦІЙНИХ ФЕРОМАГНІТНИХ ПОРОШКІВ ДЛЯ БІОМЕДИЧНОГО ВИКОРИСТАННЯ

ФІЗИКО-ХІМІЧНІ УМОВИ СИНТЕЗУ НАНОКОМПОЗИЦІЙНИХ ФЕРОМАГНІТНИХ ПОРОШКІВ ДЛЯ БІОМЕДИЧНОГО ВИКОРИСТАННЯ / сторінка 13

Назва:
ФІЗИКО-ХІМІЧНІ УМОВИ СИНТЕЗУ НАНОКОМПОЗИЦІЙНИХ ФЕРОМАГНІТНИХ ПОРОШКІВ ДЛЯ БІОМЕДИЧНОГО ВИКОРИСТАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,68 KB
Завантажень:
228
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
3, пункт 10 про розміри блоків мозаїки (Д) частинок заліза, сформованих в присутності метала-добавки. Видно, що їх присутність в порошках практично не впливає на розмір блоків мозаїки частинок заліза.
Одержані дані дозволили оцінити густину дислокацій для порош-ків (табл. 3, пункт 11), які свідчать, що ? для частинок заліза має порядок 1011 см2, в той час, як для відпаленого зразка заліза ? 106 – 108 см2, холоднодеформованого ? 1012 см2. Це свідчить про надзвичайно високу дефектність кристалічної гратки заліза, що разом з фактором високої питомої поверхні порошків обумовлює їх біологічну активність. Частинки порошків заліза і його композиції з металами-добавками мають один і той же порядок густини дислокацій, мало відрізняю-чись один від одного. Слід зауважити, що метали-добавки 1,0-10,0 % мас., як правило, дещо зменшують густину і чим його більше, тим сильніше проявляється цей вплив.
Із даних табл 3. видно, що при збільшенні концентрації метала-добавки загальна кількість оксидів і карбіду заліза в порошках зменшується. Можливо, це обумовлено тим, що при концентра-ціях 10% мас. частина атомів метала-добавки все таки потрапляє в поверхневі шари час-тинок ?-заліза або може утворювати на їх поверхні тонкі плівки. При пев-них умовах вони теж можуть пасивувати поверхню частинок заліза, спові-льнюючи процеси оксидо- і карбідоутворення. Було проведено розрахунки товщини поверхневого шару метала-добавки на поверхні порошків.
Для частинок заліза радіусом R = 100 нм товщина поверхневого шару для різних порошків знаходиться в інтервалі 0,012-3,7 нм при концентрації метала-добавки від 0,1 до 10 % мас. Такі малі значення свідчать, що поверхня частинок за-ліза з металами-добавками, головним чином, все таки захищена оксидами і карбідом заліза, що і обумовлює їх стійкість до окислення і самозагоряння.
Встановлено, що структура порошків має складний характер. По-рошки являють собою щільну суміш частинок ? – заліза, захищених оксидами і карбідом заліза, атомів метала-добавки, а також час-тинок метала-добавки і його оксидів. Метали-добавки не входять в кристалічну гратку заліза, а є окремими включеннями, які можуть бути всередині більших за розміром частинок ?-заліза або на їх поверхні.
Результати фізичних досліджень фазового складу нанокомпозиційних феромагнітних порошків на основі заліза, а також встановлені властивості їх хімічної інертності і відсутності самозагоряння дозволили запропонувати гіпотетичну модель частинки такого порошку.
На рис. 4 представлена п’ятифазна модель частинки порошку (?-Fe, Fe3C, Fe3O4, C вільний, метали-добавки). Розмір такої частинки 0,06-0,08, розрахований із величини питомої поверхні порошку, що складає 20-25 м2/г. Розбіжності цих розмірів частинки від результатів електронномікроскопічного аналізу пояснюється агломеруванням частинок, оскільки адсорбційна питома поверхня характеризує істинний розмір. Крім того, із запропонованої моделі видно, як перекриваються плівки карбідів і оксидів, що і дозволило захистити ядро металевої частинки заліза від окислення.
Мікрокалориметричне визначення теплот змочування водою поверхні частинок заліза і композиційних порошків дозволило вста-новити, що їх поверхня гідрофільна, має високу поверхневу енергію. Високі значення теплот змочування порошків можна пояснити тим, що вони мають високі значення питомої поверхні. Відомо, що чим дисперсніший стан системи, тим дефектніша його структура. Крім того, порошки містять до 20% мас. оксидів заліза, які можуть активно взаємодіяти з водою. Процес взаємодії порошків з водою також може ускладнюватися екзотермічними процесами розчинення їх складових. Гідрофільність поверхні порошків – важлива умова при створенні композиційних препаратів біомедичного призначення, оскільки визначає спосіб модифікування різними препаратами, речовинами, тощо.
Важливою характеристикою порошків є їх стійкість до корозії. Особливо це актуально в зв'язку з можливістю використання їх в біології і медицині (рН в шлунку ~ 2). Існуючі способи стабілізації поверхні порошків не захищають її від корозії.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
Реферат на тему: ФІЗИКО-ХІМІЧНІ УМОВИ СИНТЕЗУ НАНОКОМПОЗИЦІЙНИХ ФЕРОМАГНІТНИХ ПОРОШКІВ ДЛЯ БІОМЕДИЧНОГО ВИКОРИСТАННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок