Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українською мовою реферат: ФІЗИКО-ХІМІЧНІ УМОВИ СИНТЕЗУ НАНОКОМПОЗИЦІЙНИХ ФЕРОМАГНІТНИХ ПОРОШКІВ ДЛЯ БІОМЕДИЧНОГО ВИКОРИСТАННЯ

ФІЗИКО-ХІМІЧНІ УМОВИ СИНТЕЗУ НАНОКОМПОЗИЦІЙНИХ ФЕРОМАГНІТНИХ ПОРОШКІВ ДЛЯ БІОМЕДИЧНОГО ВИКОРИСТАННЯ / сторінка 14

Назва:
ФІЗИКО-ХІМІЧНІ УМОВИ СИНТЕЗУ НАНОКОМПОЗИЦІЙНИХ ФЕРОМАГНІТНИХ ПОРОШКІВ ДЛЯ БІОМЕДИЧНОГО ВИКОРИСТАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,68 KB
Завантажень:
228
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
Стійкість до корозії вивчена при взаємодії порошків з соляною кислотою (рН 1-3) і гідроксидом натрію (рН 10). Визначено вміст металевої фази в них протягом року при температурі 20 ± 2 оС і 5 ± 2 оС. В цих середовищах порошки виявилися стійкими.
Встановлено, що порошки практично не окислюються і їх хімічний склад не змінюється. Вміст металевої фази в порошках змінюється на 0,1-0,5 % мас. Частинки порошків, згідно даних ЯГР-спектроскопії, пасивовані внаслідок утворення фаз оксидів заліза і його карбіда, які і утруднюють дос-туп кисню до металевого ядра. Тому порошки не потребують спеціальних умов зберігання, вони корозійно стійкі і можуть бути використані для біомедичного застосування.
Даних про термічну стійкість до окислення одержаних нами порошків феромагнетиків в літературі немає. Дослідження стійкості порошків методом термогравіметрії в магнітному полі і без нього в інтервалі те-мператур 20-400 оС дозволили встановити двостадійний характер окислення: 0-125 оС, 125-320 оС і стадія доокислення 320-400 оС. В магнітному полі зміна маси порошків і швидкість нагрівання різко підвищується, особливо на першій стадії. Це може бути пов’язано з орієнтацією частинок у магнітному полі. Одержані магнітні характеристики порошків на всіх стадіях окислення свідчать, що з підвищенням температури зменшується Нс, кА/м від 29,6 до 24,0; ?s, Ам2/кг від 107 до 3,0; ?r, Ам2/кг від 22 до 0,5. Важливо відмітити, що К=0,2 залишається до 125 оС пості-йним, що може свідчити про незмінність форми і розмірів частинок поро-шків.
Особливий інтерес мають дані, одержані при 100 оС. При цій температурі порошки практично не окислюються, вміст металевої фази і магнітні характеристики практично не змінюються. Це важлива умова для застосування порошків у медицині, оскільки відомо, що необхідно проводити стерилізацію всіх препаратів до 70 ± 10 оС.
Проведення процесу умов формування частинок оксалатів металів термохі-міч-ним способом, дозволило розробити технологію одержання нанорозмірних феромагнітних порошків та компо-зиційних порошків на основі заліза з металами-добавками з різними магнітними характеристиками. Вперше встановлено, що використання спиртів в системі дозволяє після відновлення оксалатів заліза одержувати порошки з різними магнітними параметрами. Збільшення кількості
ОН--груп в спирті, що вводиться в систему, сприяє зменшенню розчинності осаду шляхом комплексоутворення і збільшенню його кількості. При відновленні оксалатів металів збільшується вміст металевої фази і відповідно магнітні характеристики порошків. Так, в залежності від до-бавки спирту від одноатомного до поліатомного Нс може змінюватися від 40,0 до 56,0 кА/м ; ?s від 90 до 120 Ам2/кг; ?r від 24 до 30 Ам2/кг; К=0,25 для заліза, що може свідчити про однакову будову порошків, приблизно однакове співвідношення однодоменних і квазіоднодоменних частинок. Метали-добавки при формуванні вихідних оксалатів металів практично не впливають на феромагнітну природу в межах дослід-жуваних складів залізних композиційних порошків. Має місце лише зменшення магнітної фази в порошках зі збільшенням кількості метала-добавки срібла, платини, золота. Одержані дані свідчать про те, що порошки феромаг-нетиків та композиційні порошки з металами-добавками мають розмір частинок 0,01-0,2 мкм, що дозволяє їх класифі-кувати як однодоменні і квазіоднодоменні.
Вперше встановлено, що розроблений спосіб дозволяє керувати магнітними властивостями по-рошків в залежності від поставлених цілей. Це дає можливість використати їх для створення різних препаратів з направленою лікувальною дією (дія локальних магнітних полів мікрокристалів заліза).
Важливе значення мають дослідження адсорбційних властивостей порошків, де вперше показана можливість модифікування їх поверхні різними препаратами, зокрема полівінілпіролідоном (ПВП, дозволено використання в медицині), а також пролонгованого введення в організм препаратів тиреоїдних гормонів (тироксину), адсорбованих на частинках заліза, які використано в якості феромагнітного кон-тейнера.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
Реферат на тему: ФІЗИКО-ХІМІЧНІ УМОВИ СИНТЕЗУ НАНОКОМПОЗИЦІЙНИХ ФЕРОМАГНІТНИХ ПОРОШКІВ ДЛЯ БІОМЕДИЧНОГО ВИКОРИСТАННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок