Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: ФІЗИКО-ХІМІЧНІ УМОВИ СИНТЕЗУ НАНОКОМПОЗИЦІЙНИХ ФЕРОМАГНІТНИХ ПОРОШКІВ ДЛЯ БІОМЕДИЧНОГО ВИКОРИСТАННЯ

Загрузка...

ФІЗИКО-ХІМІЧНІ УМОВИ СИНТЕЗУ НАНОКОМПОЗИЦІЙНИХ ФЕРОМАГНІТНИХ ПОРОШКІВ ДЛЯ БІОМЕДИЧНОГО ВИКОРИСТАННЯ / сторінка 17

Назва:
ФІЗИКО-ХІМІЧНІ УМОВИ СИНТЕЗУ НАНОКОМПОЗИЦІЙНИХ ФЕРОМАГНІТНИХ ПОРОШКІВ ДЛЯ БІОМЕДИЧНОГО ВИКОРИСТАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,68 KB
Завантажень:
228
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
Виявлення важ-ливих цитогенічних особливостей різних форм загибелі клітин під дією порошків дозволило розкрити різницю в протіканні механізмів, які лежать в основі причин девіталізації пухлин. Встановлено, що протипухлинний ефект полягає у спільній дії: впливу магні-тних полів, створених мікрокристалами заліза, впливу самих металів, а також комплексу каталітичних, адсорбційних, бактеріостатичних, бактерицидних, інших властивостей порошків, що реалізуються одночасно.
Застосування нанорозмірних композиційних феромагнітних порошків в умовах їх ком-бінації з променевою і хіміотерапією без сумніву знайде практичне застосування.
Запропоновано новий підхід введення в організм металів: залізо, мідь, цинк, у вигляді нанорозмірних феромагнітних та композиційних порошків залізо-мідь і залізо-цинк та ви-словлена гіпотеза щодо використання їх в якості біологічно-активних сполук.
Теоретичними і експериментальними дослідженнями показана роль нанорозмірних композиційних феромагнетиків в процесі життєдіяльності клітини, біологічно-активна дія яких може бути основою для створення нових лікувальних засобів і речовин.
Розділ 6. НОВІ ПРЕПАРАТИ НА ОСНОВІ НАНОРОЗМІРНИХ КОМПОЗИЦІЙНИХ ПОРОШКІВ ФЕРОМАГНЕТИКІВ БІОМЕДИЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ. Теоретичні та експериментальні дослідження дали нам змогу встановити фізико-хімічні умови синтезу нанодисперсних оксалатів металів і одержати композиційні порошки феромагнетиків, а також сполуки на його основі з сріблом, платиною, з золотом, міддю і цинком в стабільному хімічно інертному стані, з комплексом властивостей, використання яких дозволило створити нові препарати біомедичного призначення, що і опи-сано в шостому розділі.
Експериментальна медико-біологічна оцінка відносної нешкідли-вості порошків, в тому числі визначення ступеня їх розчинності з різним ступенем дисперсності, вив-чення гострої токсичності при пероральному, внутрішньовенному, внутрішньочеревному введенні порошків, вплив на організм в умо-вах багаторазового використання, дія на шкірний покрив, проведена в Інституті фармакології і токсикології АМН України, Київ-ській медичній Академії післядипломної освіти МОЗ України.
Встановлено, що феромагнетики та його композиції з металами-добавками різного ступе-ня дисперсності відносяться до ІУ класу шкідливості – класу ма-лотоксичних речовин, що свідчить про можливість їх використан-ня в біології і медицині.
Основними критеріями підбору компонентів при створенні різних препаратів є наявність бактерицидного ефекту, відсутність токсичності і можливість промислового випуску. Як критерії визначення співвідношень компонентів в препаратах обрано можливість досягнення оптимальної бактерицидної дії, тех-нологічність виготовлення препарату з заданим спів-відношенням компонентів і зручність його використання.
Вибір полімерного в'яжучого для створення різних препаратів з бактерицид-ними властивостями проводили, виходячи з того, що полімер повинен бути нетоксичним до живого організму і інертним по відношенню до феромагнетиків, бути зручним для застосування, випускатися вітчизняною промисловістю.
Зокрема, проблема гнійної інфекції, пошук нових ефективних форм її лікування залишається актуальною в зв'язку з недосконалістю національної фармацевтичної промисловості в Україні.
Відомо, що деякі метали мають бактерицидні властивості, але, коли метали знаходяться у вигляді нанорозмірних частинок – ці властивості проявляються найбільше виражено.
Порошки металів при взаємодії з тканинами організму утворю-ють чисельні тривалодіючі осередки металевих іонів, які безперервно утворюються в незначних концентраціях навколо кожної частинки. Завдяки цій властивості нанорозмірні частинки металів відрізняються за своєю фармакодинамічною дією від солей металів, які при незначних концентраціях діють короткочасно, а при вели-ких можуть проявляти токсичну дію на організм.
Нанорозмірні феромагнетики, використані в дослідженнях, проявляють одночасно бактеріостатичну і бактерицидну дії на патогенну мікрофлору в рані; як хімічний елемент залізо є каталізатором багатьох біохімічних процесів і приймає участь в утворенні низки ферментів в організмі; магнітні поля, створені мікрокристалами заліза, сприяють швидкому загоюванню ран, інше.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
Реферат на тему: ФІЗИКО-ХІМІЧНІ УМОВИ СИНТЕЗУ НАНОКОМПОЗИЦІЙНИХ ФЕРОМАГНІТНИХ ПОРОШКІВ ДЛЯ БІОМЕДИЧНОГО ВИКОРИСТАННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок