Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: ФІЗИКО-ХІМІЧНІ УМОВИ СИНТЕЗУ НАНОКОМПОЗИЦІЙНИХ ФЕРОМАГНІТНИХ ПОРОШКІВ ДЛЯ БІОМЕДИЧНОГО ВИКОРИСТАННЯ

ФІЗИКО-ХІМІЧНІ УМОВИ СИНТЕЗУ НАНОКОМПОЗИЦІЙНИХ ФЕРОМАГНІТНИХ ПОРОШКІВ ДЛЯ БІОМЕДИЧНОГО ВИКОРИСТАННЯ / сторінка 3

Назва:
ФІЗИКО-ХІМІЧНІ УМОВИ СИНТЕЗУ НАНОКОМПОЗИЦІЙНИХ ФЕРОМАГНІТНИХ ПОРОШКІВ ДЛЯ БІОМЕДИЧНОГО ВИКОРИСТАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,68 KB
Завантажень:
228
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 

7. Розробити нові препарати біомедичного призначення на основі феромагнетиків та впровадити їх у лікувальну практику.
Об'єкти та методи досліджень. Об'єктами досліджень були нанодисперсні оксалати заліза та оксалати металів: Ag, Pt, Au, Cu, Zn; нанорозмірні композиційні феромагнітні порошки на основі металевого заліза; біологічні об’єкти: мікроводорості, мікроорганізми-сапрофіти, мікроорганізми-паразити, нормальні та патологічні клітини; піддослідні тварини.
Основними методами дослідження були: хімічний аналіз, електронно-мікро-скопічний, сорбційні методи визначення питомої поверхні, магнітометрія, рентгенофлуоресцентний та рентгеноструктурний аналізи, ЯГР-спектроскопія, диференційно-термічний ана-ліз, колоїдно-хімічні та медико-біологічні методи аналізу, інші. Комплексне використання цих методів дало змогу провести всебічні фізико-хімічні, фізичні та медико-біологічні дослідження нанорозмірних феромагнітних порошків, одержаних термохімічним способом.
Наукова новизна роботи полягає у наступному.
Вперше запропонований фізико-хімічний принцип синтезу композиційних порошків на основі металів способом хімічного осадження солей металів з наступним їх відновленням, який полягає в тому, що для одержання осаду солі метала в нанодисперсному стані і нанорозмірного композиційного порошку після відновлення в стабільному хімічно інертному стані в розчин солі перед введенням реагента – осаджувача додають сполуки, які знижують розчинність осаду в середовищі і забезпечують на стадії відновлення утворення на поверхні порошків протекторних сполук.
Ефективність запропонованого принципу в роботі продемонстрована на прикладі одержання нанорозмірних композиційних порошків на основі заліза в стабільному хімічно інертному стані, де як добавки, що знижує розчинність шляхом комплексоутворення і забезпечує нанодисперсний стан осаду оксалату заліза були використані спирти, а як стабілізатор були використані розчини сахарози, при піролізі якої в процесі відновлення утворюється вуглець, який і забезпечує одержання протекторних карбідних шарів і перешкоджає агрегації нанодисперсних частинок порошків.
Вперше досліджено фізико-хімічні умови формування нанодисперсних осадів оксалату заліза, які полягають в тому, що введення спиртів в реакційну суміш зменшує розчинність в системі завдяки комплексоутворенню, що призводить до збільшення кількості зародків та формування нанодисперсного осаду. Крім того встановлено, що зі зменшенням швидкості приливання розчинів, оптимальній швидкості і часу їх перемішування розміри частинок оксалатів зменшуються, що пояснюється зсувом рівноваги реакції „осадження-розчинення” в бік осадження.
З метою збереження нанодисперсного стану у процесі відновлення оксалату та запобігання самозагоряння відновленого порошку запропоновано відновлювати суміш нанодисперсного оксалату заліза з сахарозою, яка шляхом утворення піролітичного вуглецю здійснює як розподільну функцію (перешкоджає агрегації нанодисперсних частинок), так і протекторну (захищає металеве залізо прошарками вуглецю і карбідом заліза від окислення-загоряння на повітрі).
Встановлено фазовий склад нанорозмірного (0,06-0,08 мкм) композиційного феромагнітного порошку: Feмет – 50-60% мас; Fe3C – 25-30%мас; Fe3O4 – 14-19% мас; вільний вуглець 0,7-1% мас.
Встановлена надвисока щільність дислокацій (1011 см2) в залізній фазі порошків, що разом з фактором високої питомої поверхні стимулюватиме високу біологічну активність синтезованих порошків.
Встановлено, що синтезовані нанодисперсні композиційні порошки мають більші значення намагніченості насичення та коерцитивної сили у порівнянні з відомими характеристиками нанодисперсного магнетиту.
Вперше встановлено, що керовані в процесі формування фізи-чні та фізико-хімічні властивості оксалатів заліза і його ком-позицій з сріблом, платиною, золотом, міддю і цинком дають змогу впли-вати на біологічні об'єкти в заданому напрямку: значний зріст біомаси одноклі-тинної водорості хлорела; бактерицидна дія по відношенню до патогенних мікроорганізмів, таких як золотистий стафілокок та синегнійна паличка; деструкція ДНК і РНК патологічних (ра-кових) клітин та гальмування росту пухлин, інше.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
Реферат на тему: ФІЗИКО-ХІМІЧНІ УМОВИ СИНТЕЗУ НАНОКОМПОЗИЦІЙНИХ ФЕРОМАГНІТНИХ ПОРОШКІВ ДЛЯ БІОМЕДИЧНОГО ВИКОРИСТАННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок