Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ФІЗИКО-ХІМІЧНІ УМОВИ СИНТЕЗУ НАНОКОМПОЗИЦІЙНИХ ФЕРОМАГНІТНИХ ПОРОШКІВ ДЛЯ БІОМЕДИЧНОГО ВИКОРИСТАННЯ

ФІЗИКО-ХІМІЧНІ УМОВИ СИНТЕЗУ НАНОКОМПОЗИЦІЙНИХ ФЕРОМАГНІТНИХ ПОРОШКІВ ДЛЯ БІОМЕДИЧНОГО ВИКОРИСТАННЯ / сторінка 7

Назва:
ФІЗИКО-ХІМІЧНІ УМОВИ СИНТЕЗУ НАНОКОМПОЗИЦІЙНИХ ФЕРОМАГНІТНИХ ПОРОШКІВ ДЛЯ БІОМЕДИЧНОГО ВИКОРИСТАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,68 KB
Завантажень:
228
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 

Для рівномірного розподілу сполук в системі, протікання хімічних реакцій між ними, про-цес одержання оксалатів металів ведеться при постійному перемішуванні. Гранична однорідність в перші секунди процесу змішування компонентів реакції призводить до утворення структурованих систем. Від швидкості пе-ремішування розчинів залежить і утворення центрів кристалізації. Аналіз характерних розмірів кристалів при збільшенні швидкості пе-ремішування від 40 до 500 об/хв. показав, що при цьому має місце збільшення розмірів кристалів від 0,05 до 1-2 мкм. При збільшенні швидкості перемішування компонентів може відбуватися або розчинення дрібних криста-лів, або транспортування їх на поверхню більших за розмірами крис-талів з послідуючим зростанням в один кристал. Виходячи з цього , встановлено, що оптимальною є швидкість перемішування розчинів 40-50 об/хв., а швидкість зливання компонентів 10-20 мл/сек протягом 2-2,5 год. При цьому утворюються оксалати заліза з розміром частинок 0,03-0,05 мкм. Безперервний процес осадження сполук реакції дозволяє забезпечити сталість всіх фізико-хімічних і техно-логічних умов процесу.
Важливим моментом процесу формування частинок оксалатів заліза є введення в реакційне середовище спиртів від одно-двох-трьох до поліатомного і утворення їх комплексних сполук з залізом. Вперше встановлено, що введення спиртів в розчин при формуванні оксалатів металів є необхідною умовою регулювання дисперсністю порошків оксалатів металів. Різний механізм протікання реакцій утворення комплексних сполук (з урахуванням проміжної сполуки заліза і спирту) і одержання оксалатів заліза в присутності щавелевої кислоти використано для формування їх осадів з різною дисперсністю. Утворення оксалатів заліза відбувається через утворення проміжної комплексної сполуки заліза зі спиртом. Введення спирту в реакційну суміш призводить до зменшення розчинності осаду оксалату і збільшення його дисперсності. Встановлено, що збільшення кількості ОН-- груп в спир-ті призводить до зменшення розміру частинок оксалатів заліза від 0,1 до 0,03 мкм відповідно.
Встановлено, що введення спиртів в розчин при формуванні оксалатів металів є необхідним компонентом одержання їх осадів в нанодисперсному стані.
Одним із компонентів в системі при одержанні оксалатів заліза є оцтова кислота. Вона захищає від окислення комплексні сполуки заліза при взаємодії із спиртами, зменшує дисоціацію, підвищуючи їх стійкість в розчинах. Крім того, спирти при взаємодії з оцтовою кислотою утворюють ангід-риди, які теж сприяють стабілізації комплексних сполук заліза, під-вищують їх хімічну активність.
Для вирішення задач, пов’язаних з одержанням нанорозмірних композиційних феромагнітних порошків в стабільному хімічно інертному стані, вперше запропоновано використати сахарозу перед введенням в розчин суміші заліза, спирту, оцтової кислоти реагенту осаджувача (щавелеву кислоту). Це дозволило при відновлювальному піролізі нанодисперсної системи „оксалат-сахароза” одержати вуглець, який при одержанні нанодисперсних комозиційних феромагнітних порошків виконував подвійну функцію: розподільчу і протекторну.
Встановлено, що зміна процесів пересичення в розчинах дозволяє керувати розмірами частинок. Формування нанодисперсних частинок ок-салатів заліза в водно-органічних розчинах здійснюється із переси-чених розчинів на центрах кристалізації сахарози.
При введенні в суміш щавелевої кислоти утворюються оксалати заліза. Сахароза дозволяє утримувати одержані оксалати в суспен-дованому стані в розчинах, створюючи пересичений розчин. Щавелева кислота використовується не лише як реагент осаджувач для утворення оксалатів, але й для регулювання процесами кристалізації. Так, при значеннях рН 1-1,5 відбувається формування кристалів оксалатів розміром 0,01-0,03 мкм. Збільшення рН до 4-5 приводить до зменшення кількості зародків кристалів з одночасним збільшенням їх роз-мірів до 0,1-0,5 мкм.
Зародження центрів кристалізації визначається швидкістю утво-рення самого зародку та інтенсивністю обміну між молекулами розчи-ну і зародку.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
Реферат на тему: ФІЗИКО-ХІМІЧНІ УМОВИ СИНТЕЗУ НАНОКОМПОЗИЦІЙНИХ ФЕРОМАГНІТНИХ ПОРОШКІВ ДЛЯ БІОМЕДИЧНОГО ВИКОРИСТАННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок