Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ФІЗИКО-ХІМІЧНІ УМОВИ СИНТЕЗУ НАНОКОМПОЗИЦІЙНИХ ФЕРОМАГНІТНИХ ПОРОШКІВ ДЛЯ БІОМЕДИЧНОГО ВИКОРИСТАННЯ

ФІЗИКО-ХІМІЧНІ УМОВИ СИНТЕЗУ НАНОКОМПОЗИЦІЙНИХ ФЕРОМАГНІТНИХ ПОРОШКІВ ДЛЯ БІОМЕДИЧНОГО ВИКОРИСТАННЯ / сторінка 8

Назва:
ФІЗИКО-ХІМІЧНІ УМОВИ СИНТЕЗУ НАНОКОМПОЗИЦІЙНИХ ФЕРОМАГНІТНИХ ПОРОШКІВ ДЛЯ БІОМЕДИЧНОГО ВИКОРИСТАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,68 KB
Завантажень:
228
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 

Всі процеси структуроутворення в розчинах залежать від темпе-ратури, механічного перемішування, кількості і складу домішок, ступеня пересичення або переохолодження, концентрації компонентів, тощо. Ці фактори в основному і впливають на початок процесів кристалізації самої сахарози. Сахароза використовується і для поліпшення седиментаційної стійкості розчинів з дрібною суспензією кристалів, які формуються. Сахароза також інтенсифікує процес кристалізації оксалатів заліза. Із пересичених розчинів на центрах крис-талізації сахарози утворюються зародки твердої фази оксалатів заліза і їх подальший ріст. Вперше встановлено, що введення сахарози в розчин при формуванні оксалатів заліза також обумовлено її участю при відновленні в процесах карбідизації заліза і запобіганню агрегації частинок порошків. Це дозволило одержати нанорозмірні феромагнітні порошки, які не окислюються, корозійно стійкі, не пірофорні.
На кристалізацію сахарози і утворення зародків твердої фази оксалатів заліза впливає температура в суміші роз-чинів і в'язкість. В'язкість в значній мірі залежить від температу-ри і введення в розчин інших речовин.
Встановлено, що чим нижча температура осадження компонентів реакції в розчинах, що містять сахарозу, при яких відбувається її кристалізація, тим менша величина кристалів, що і було використано при розробці закономірностей формування частинок оксалатів заліза. Підвищення температури в розчинах від 5 °С до 30 °С призводить до збільшення середнього розміру частинок оксалатів заліза від 0,01 до 1-2 мкм відповідно.
Наявність спиртів в розчинах при температурі 5-20 0С також сприяє одержанню частинок оксалатів заліза у нанодисперсному стані (0,02-0,04 мкм).
В результаті науково обґрунтованих засад проведення досліджень встановлено умови формування нанодисперсних части-нок оксалатів металів, які дозволяють керувати розмірами їх частинок, одержувати осади з заданою дисперсністю, структурою та морфологією. Одержання таких осадів оксалатів заліза з наступним їх відновленням і одержання нанорозмірних порошків феромагнетиків також обумовлено необхідністю формування однонаправленного магнітного по-ля всередині кристала, тобто однодоменних кристалів, що можливо при їх розмірах 0,06-0,08 мкм, а також особливостями використання їх в медико-біологічних цілях.
Основними фізико-хімічними умовами формування композиційних осадів (нанодисперсний оксалат – сахароза) є:
- введення в суміш спирту, що дозволяє керувати дисперсністю порошків;
- введення в суміш розчинів сахарози, що дозволяє при відновленні оксалатів одержати вуглець, який виконує подвійну функцію: протекторну і захисну;
- порядок змішування і швидкість приливання компонентів в реакцій-ну суміш;
- концентрації компонентів в суміші, рН середовища, чистота реакти-вів;
- температура, в'язкість розчинів;
В результаті встановлення фізико-хімічних умов синтезу оксалатів заліза розроблено новий спосіб їх одержання в нанодисперсному стані.
Спосіб захищено патентом на винахід України.
Актуальною була і проблема розробки способів формування нанодисперсних частинок оксалату заліза в присутності срібла, платини, золота, міді і ци-нку з послідуючим їх відновленням до нанорозмірних магнітних порошків і визначення сфери практичного застосування. Дані про одержання таких порошків в літературі відсутні.
В основу розробленого нами нового способу одержання оксалатів залі-зо – срібло покладена можливість одержання порошку металевого срі-бла безпосередньо в реакційній суміші при відновленні азотнокислого срібла залізом (II) до металевого срібла, частинки якого і є основними центрами крис-талізації. На частинках срібла відбувається адсорбція молекул сір-чанокислого заліза – донора електронів заліза, що і є каталізатором процесу одержання первинних центрів кристалізації оксалатів залізо-срібло. Цьому сприяє і ут-ворення оксалату срібла. В одній системі одночасно утворюються оксалати заліза і срібла. На центрах кристалізації в суспендованому стані вони підтримуються сахарозою.
На основі комплексу експериментальних даних встановлено, що в оптимальних умовах співосадження в системі, яка містить солі заліза і срібла, оцтову кислоту, спирт, сахарозу і щавелеву кислоту утворюються нанодисперсні оксалати залізо-срібло з масо-вою долею срібла, %: 0,1; 1,0; 5,0; 10,0 і розміром частинок 0,01-0,05 мкм.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
Реферат на тему: ФІЗИКО-ХІМІЧНІ УМОВИ СИНТЕЗУ НАНОКОМПОЗИЦІЙНИХ ФЕРОМАГНІТНИХ ПОРОШКІВ ДЛЯ БІОМЕДИЧНОГО ВИКОРИСТАННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок