Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГУЛЯТОРНИЙ ВПЛИВ ЕНКЕФАЛІНІВ ТА ЇХ СИНТЕТИЧНИХ АНАЛОГІВ НА ЖОВЧОСЕКРЕТОРНУ ФУНКЦІЮ

РЕГУЛЯТОРНИЙ ВПЛИВ ЕНКЕФАЛІНІВ ТА ЇХ СИНТЕТИЧНИХ АНАЛОГІВ НА ЖОВЧОСЕКРЕТОРНУ ФУНКЦІЮ

Назва:
РЕГУЛЯТОРНИЙ ВПЛИВ ЕНКЕФАЛІНІВ ТА ЇХ СИНТЕТИЧНИХ АНАЛОГІВ НА ЖОВЧОСЕКРЕТОРНУ ФУНКЦІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,12 KB
Завантажень:
436
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Решетнік Євдокія Миколаївна
УДК 612.35+591.132.5
РЕГУЛЯТОРНИЙ ВПЛИВ ЕНКЕФАЛІНІВ ТА ЇХ СИНТЕТИЧНИХ АНАЛОГІВ НА ЖОВЧОСЕКРЕТОРНУ ФУНКЦІЮ
03.00.13 - фізіологія людини і тварин
Автореферат дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата біологічних наук
Київ-2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у НДІ фізіології імені академіка Петра Богача біологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник:
доктор біологічних наук, професор Рибальченко Володимир Корнійович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач відділу цитофізіології біологічного факультету
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор, член-кореспондент АПН України
Шевчук Віктор Григорович,
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, завідувач кафедри нормальної фізіології
доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Шаповал Людмила Миколаївна,
Інститут фізіології імені О.О. Богомольця НАН України, провідний науковий співробітник
Провідна установа:
Львівський національний університет імені Івана Франка
Захист відбудеться “16” вересня 2002 р. о “16” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.38 при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, Київ-22, пр. акад. Глушкова, 2, ауд.215.
Поштова адреса: 01033, Київ, вул. Володимирська, 64, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, біологічний факультет
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “15” серпня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.001.38 Т.Л. Давидовська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Встановлено, що на функціональний стан печінки впливають ендогенні опіоїдні пентапептиди лей- і мет-енкефалін та їх синтетичні аналоги [Масюк, 1996; Костенко і співавт., 1998; Sverko et al., 1993; Olson et al., 1996; Bergasa et al., 1997; Vaccarino et al., 2000].
Енкефаліни змінюють метаболізм вуглеводів, стимулюючи глікогеноліз і посилюючи синтез глюкози з пірувату в дослідах in vivo та в ізольованих гепатоцитах щурів [Hothi et al., 1988, 1989]. Разом з тим показана здатність енкефалінів перешкоджати процесам глікогенолізу та попереджати гіперглікемію, викликану адреналіном. Крім того, опіоїдні пептиди істотно змінюють секрецію катехоламінів, кортизолу, низки інших гормонів, які впливають на метаболізм вуглеводів, що свідчить про можливість їх участі в регуляції вуглеводного обміну [Громов, 1992].
Виявлені ефекти опіоїдних пептидів на білковий обмін в клітинах печінки. Стимуляція центральних мю-опіоїдних рецепторів відображається на інтенсивності тканевого білкового синтезу. Так, інтрацеребровентрикулярне введення синтетичного пептиду DAGO ([D-Ala2, N-Me-Phe4, Gly5-ol]-енкефалін) знижує рівень синтезу білка у клітинах печінки [Hashiguchi et al., 1997]. Разом з тим відзначається, що аналог дерморфіну А10, агоніст мю-опіоїдних рецепторів, збільшує кількість ДНК-синтезуючих гепатоцитів, що вказує на посилення процесів регенерації в печінці при дії опіоїдних пептидів [Гончарова и соавт.,1997].
Природні енкефаліни і їх синтетичні аналоги впливають також на інтенсивність процесів перекисного окислення ліпідів у тканині печінки, виявляючи переважно антиоксидантну дію [Тимошин и соавт., 1991; Короткина и соавт., 1992; Слепушкин, 1997]. Виявлені гепатопротективні властивості синтетичного аналогу лей-енкефаліну даларгіну, зокрема за умов холестазу, які пов'язують з його антиоксидантними властивостями [Короткина и соавт., 1992; Колотилов та співавт., 1995]. Встановлено, що при холестатичних захворюваннях печінки в плазмі крові підвищується концентрація ендогенних опіоїдних пептидів, що свідчить про тісний функціональний взаємозв'язок між гепатобіліарною і опіоїдною системами і роль останньої у розвитку патології [Swain et al.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РЕГУЛЯТОРНИЙ ВПЛИВ ЕНКЕФАЛІНІВ ТА ЇХ СИНТЕТИЧНИХ АНАЛОГІВ НА ЖОВЧОСЕКРЕТОРНУ ФУНКЦІЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок