Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕАЛІЗАЦІЯ МІЖПРЕДМЕТНИХ ЗВ’ЯЗКІВ ІНФОРМАТИКИ ТА МАТЕМАТИКИ В ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ ІНФОРМАТИКИ В ШКОЛІ

РЕАЛІЗАЦІЯ МІЖПРЕДМЕТНИХ ЗВ’ЯЗКІВ ІНФОРМАТИКИ ТА МАТЕМАТИКИ В ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ ІНФОРМАТИКИ В ШКОЛІ

Назва:
РЕАЛІЗАЦІЯ МІЖПРЕДМЕТНИХ ЗВ’ЯЗКІВ ІНФОРМАТИКИ ТА МАТЕМАТИКИ В ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ ІНФОРМАТИКИ В ШКОЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,54 KB
Завантажень:
269
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П. ДРАГОМАНОВА
ЗЕЛЕНЯК Олег Петрович
УДК 372.851.851
РЕАЛІЗАЦІЯ МІЖПРЕДМЕТНИХ ЗВ’ЯЗКІВ
ІНФОРМАТИКИ ТА МАТЕМАТИКИ
В ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ ІНФОРМАТИКИ В ШКОЛІ
13.00.02 – теорія і методика навчання інформатики
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національному педагогічному університеті
імені М.П. Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук, професор
Рамський Юрій Савіянович,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова, професор кафедри
основ інформатики та обчислювальної техніки.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Працьовитий Микола Вікторович,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова, завідувач кафедри
вищої математики;
кандидат педагогічних наук,
Цибко Ганна Юхимівна,
Чернігівський державний педагогічний університет
імені Т.Г. Шевченка, завідувач кафедри
інформатики та обчислювальної техніки.
Провідна установа: Інститут засобів навчання,
Академія педагогічних наук України, м. Київ.
Захист відбудеться “22” червня 2004 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.03 в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова (01601, Київ, вул. Пирогова, 9).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова (01601, Київ, вул. Пирогова, 9).
Автореферат розіслано “17” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.О. Швець
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Проблемі реалізації міжпредметних зв’язків (МЗ) у навчанні приділялась значна увага на всіх етапах розвитку педагогіки. Загальновідомо, що успішне розв’язання цієї педагогічно-соціальної проблеми суттєво впливає на якість і ефективність навчального процесу. Тому вона постійно перебуває в центрі уваги дослідників і вчителів-практиків.
Актуальність проблеми в наш час обумовлена рівнем розвитку науки, на якому яскраво виражена інтеграція природничо-наукових, технічних, суспільних знань. В інформаційному суспільстві існують глобальні чинники, що породжують міжпредметні зв’язки.
Інформатика стала базовим компонентом сучасної освіти, повноцінним загально-науковим навчальним предметом. Вона відіграє дедалі більшу роль у житті суспільства, стає його важливим ресурсом. Аналіз змісту фахової діяльності людей масових професій і прогноз її розвитку дозволяють зробити висновок про зростання ролі підготовки молоді в галузі інформатики. Отже, школа повинна формувати теоретичну базу учнів з основ інформатики та практичні навички використання ними засобів інформаційних технологій у майбутній професійній діяльності.
Шкільна освіта у своєму розвитку зобов'язана враховувати й втілювати новітні досягнення – гуманізацію і гуманітаризацію, рівневу та профільну диференціацію, суттєво нові види зв’язків між предметами, які наповнюються новим змістом. Курс інформатики володіє значними потенційними можливостями для розв’язання цих задач і загальних задач навчання, розвитку та виховання учнів.
Питання удосконалення змісту й методики навчання інформатики в середніх навчальних закладах досліджували Н.В.Апатова, С.А.Бєшенков, Л.І.Білоусова, Н.Р.Ба-лик, А.Ф.Верлань, А.П.Єршов, М.І.Жалдак, В.А.Каймін, В.Н.Касаткін, О.А.Кузнєцов, А.Г.Кушніренко, В.С.Лєдньов, В.М.Монахов, Н.В.Морзе, Ю.С.Рамський, В.Д.Руденко, М.І.Шкіль, В.М.Шолохович, І.М.Яглом та ін.
Розвиток процесу інформатизації сфери освіти в державі висуває на передній план проблему створення педагогічно виправданої та ефективної методики використання інформаційних технологій навчання (ІТН). Цьому сприятиме використання комп'ютерів у навчальному процесі, створення комп'ютерного інформаційного середовища в школі та розповсюдження Iнтернет.
Породження нових аспектів МЗ вимагає подальшого вивчення і розвитку цієї проблеми з урахуванням вказаних змін і прогнозованих тенденцій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РЕАЛІЗАЦІЯ МІЖПРЕДМЕТНИХ ЗВ’ЯЗКІВ ІНФОРМАТИКИ ТА МАТЕМАТИКИ В ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ ІНФОРМАТИКИ В ШКОЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок