Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПРОЯВУ ЕГОЦЕНТРИЗМУ ОСОБИСТОСТІ У МИСЛЕННЄВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДЛІТКІВ

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПРОЯВУ ЕГОЦЕНТРИЗМУ ОСОБИСТОСТІ У МИСЛЕННЄВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДЛІТКІВ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПРОЯВУ ЕГОЦЕНТРИЗМУ ОСОБИСТОСТІ У МИСЛЕННЄВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДЛІТКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,22 KB
Завантажень:
291
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова
ГЕЙКО Євгенія Вікторівна
УДК 159.923.2
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПРОЯВУ ЕГОЦЕНТРИЗМУ ОСОБИСТОСТІ У МИСЛЕННЄВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДЛІТКІВ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі психології і педагогіки в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат психологічних наук, доцент
Пов’якель Надія Іванівна,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, доцент кафедри психології і
педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор,
академік АПН України
Моляко Валентин Олексійович,
Інститут психології імені Г.С.Костюка,
завідувач лабораторії психології творчості.
кандидат психологічних наук, доцент
Лисянська Таїсія Миколаївна,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, доцент кафедри психології.
Провідна установа: Черкаський державний університет імені Б.Хмельницького,
кафедра психології, Міністерство освіти і науки України,
м. Черкаси.
Захист відбудеться “7” лютого 2002 р. о 14.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради
К 26.053.02 у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано “ 27 ” грудня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.В.Долинська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Складні соціокультурні трансформації, звернення нашої держави до ідеї відкритого суспільства, наукової й соціальної інтеграції визначають перехід від тоталітарних до демократичних відносин. Це вимагає формування об’єктивно мислячої людини, відхід від суто егоцентричної до гуманістичної спрямованості усіх суб’єктів цього процесу, ключове місце в якому має посідати школа. Якраз остання потребує нових психолого-педагогічних парадигм, творчих навчальних програм, поєднання індивідуальних та групових форм занять, впровадження методів проблемного вивчення матеріалу, що сприяють розвитку в учнів компонентів мисленнєвої діяльності, психопрофілактиці та психокорекції виникнення і поширення егоцентризму на різні сфери розвитку особистості.
Вирішення цих завдань стає найбільш актуальним у період дорослішання. Саме підліток характеризується емоційною нестійкістю, пов’язаною з перебудовою гормональної системи, різкими змінами в поведінці, зумовленими бурхливим, нерівномірним розвитком організму, чутливістю до змін, що відбуваються в соціумі, гострим переживанням екзистенціальних кризових станів, зумовлених онтогенетичними змінами, формуванням когнітивної, емоційно-вольової, особистісної сфер. Тому одна з поширених вікових форм психологічного захисту в підлітковому віці – підвищена схильність до егоцентризму і відхід від близьких, довірливих стосунків зі своїми ровесниками, дорослими, центрування на собі. Тобто в цьому віці егоцентризм стає однією з провідних детермінант пізнавальної сфери та окремих пізнавальних процесів, насамперед, мислення.
Разом з тим підлітковий вік сенситивний щодо розвитку мисленнєвих структур, формування умінь рефлексії, децентрації, механізмів продуктивної мисленнєвої діяльності учнів, і нарешті якостей, що сприяють усвідомленню і самокорекції егоцентризму та протидіють його поширенню на різні сфери особистості. Це уможливлює використання комплексних методів психопрофілактики та корекції негативних проявів та наслідків егоцентризму.
Проблема егоцентризму як феномену привертає увагу дослідників різних галузей знань вже тривалий час, але лише в останні роки стає предметом вивчення перш за все як психологічне явище. Так, особливе значення приділялось виявленню особливостей розвитку егоцентризму в різних вікових періодах становлення особистості (Дж.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПРОЯВУ ЕГОЦЕНТРИЗМУ ОСОБИСТОСТІ У МИСЛЕННЄВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДЛІТКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок