Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЕМАНТИЧНА СТРУКТУРА ІМЕННИКІВ СЕРЕДНЬОБАВАРСЬКОЇ БОГЕМСЬКОЇ ГОВІРКИ ЗАКАРПАТТЯ (на матеріалі зоосемізмів та соматизмів)

СЕМАНТИЧНА СТРУКТУРА ІМЕННИКІВ СЕРЕДНЬОБАВАРСЬКОЇ БОГЕМСЬКОЇ ГОВІРКИ ЗАКАРПАТТЯ (на матеріалі зоосемізмів та соматизмів)

Назва:
СЕМАНТИЧНА СТРУКТУРА ІМЕННИКІВ СЕРЕДНЬОБАВАРСЬКОЇ БОГЕМСЬКОЇ ГОВІРКИ ЗАКАРПАТТЯ (на матеріалі зоосемізмів та соматизмів)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,28 KB
Завантажень:
482
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені І.І. МЕЧНИКОВА
ЦАПУЛИЧ Леся Тарасівна
УДК 43-3:43-7
СЕМАНТИЧНА СТРУКТУРА ІМЕННИКІВ СЕРЕДНЬОБАВАРСЬКОЇ БОГЕМСЬКОЇ ГОВІРКИ ЗАКАРПАТТЯ
(на матеріалі зоосемізмів та соматизмів)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Одеса – 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Ужгородському національному університеті, Міністерство освіти науки України.
 
Науковий керівник: | кандидат педагогічних наук, доцент
ГВОЗДЯК Ольга Михайлівна,
Ужгородський національний університет,
завідувач кафедри німецької філології. |
Офіційні опоненти: |
доктор філологічних наук, професор
ТАРАНЕЦЬ Валентин Григорович,
Одеський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України,
професор кафедри української та іноземних мов. |
кандидат філологічних наук, професор
ПРОРОЧЕНКО Ольга Петрівна,
Київський національний лінгвістичний університет, професор кафедри німецької філології. |
Провідна установа: |
Запорізький національний університет,
кафедра німецької філології,
Міністерство освіти і науки України, м. Запоріжжя. |
Захист відбудеться 24 березня 2006 р. о 12 30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
К 41.051.02 в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова за адресою: 65058, Одеса, Французький бульвар, 24/26, ауд. 165 а.
Із дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова за адресою: 65026, Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розіслано „___”____________ 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради |
О.П Матузкова . |


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Лексичні одиниці, які позначають тварин та частини тіла людини, містять багату інформацію про життя певного етносу, його історію, передусім історію його мови, матеріальної та духовної культури. Зміни в їх семантичній структурі відображають контакти з іншими народами, міграційні процеси. Вагоме значення мають лексикологічні дослідження мовних острівців, які протягом тривалого часу існують відірвано від материкового ареалу в іншомовному гетерогенному оточенні. Невичерпним є дослідження кількісної та якісної характеристик семантичних структур і синтагматичних відношень (лексичної синтагматики) слів та лексикону острівцевих говірок у мультиетнічному просторі Закарпаття. Реферована робота присвячена вивченню семантичних структур іменників середньобаварської богемської говірки (далі сб.б.г), яка функціонує на території сучасного Закарпаття з 1827 р. і утворює в українському, угорському етнічному оточенні німецькомовний острівець, до якого належать населені пункти с. Драчино, с. Нижня Грабівниця, с. Пузняківці, с. Синяк, с. Тур’я-Бистра та м. Свалява. Першочергову роль у розвитку семантичної структури говіркових лексичних одиниць відіграють процеси метафоризації, метонімізації, фразеологізації значення, семантичне запозичення та фразеологічне калькування внаслідок дії механізму мовної інтерференції.
Аналізований лексичний матеріал зафіксовано на сучасному етапі функціонування досліджуваної сб.б.г.
Актуальність теми визначається зростанням інтересу до німецької говірки, яка внаслідок історичних чинників відділилася від материкового ареалу і тривалий час функціонує в оточенні неспоріднених мов. Недослідженими залишаються семантичні структури лексичних одиниць острівцевої говірки, яка перебуває в перманентному контакті з кількома мовами. Опис процесів метафоризації та метонімізації, їх семного механізму здійснювався дотепер на рівні літературної мови. Діалектна лексика ще не була об’єктом такого дослідження. Необхідним є дослідження, у якому мотивуються семантичні зміщення, що відбулися в лексичних одиницях сб.б.г. і зумовили їх відмінність від еквівалентних слів німецької літературної мови та вихідної середньобаварської говірки. Значний інтерес для німецької діалектологічної лексикології становлять інтерференція на лексико-семантичному рівні в острівцевих німецьких говірках, які функціонують в гетерогенному мовному оточенні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СЕМАНТИЧНА СТРУКТУРА ІМЕННИКІВ СЕРЕДНЬОБАВАРСЬКОЇ БОГЕМСЬКОЇ ГОВІРКИ ЗАКАРПАТТЯ (на матеріалі зоосемізмів та соматизмів)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок