Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОХОДИ І ВИДАТКИ СІЛЬСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ

ДОХОДИ І ВИДАТКИ СІЛЬСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ

Назва:
ДОХОДИ І ВИДАТКИ СІЛЬСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,03 KB
Завантажень:
468
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Державний агроекологічний університет
ГНАТИШИН Йосип Петрович
УДК 631:301
ДОХОДИ І ВИДАТКИ СІЛЬСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ
Спеціальність 08.07.02 – економіка сільського
господарства і АПК
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Житомир - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Гарасим Петро Миколайович,
Львівський державний аграрний університет,
завідувач кафедри бухгалтерського обліку і аудиту.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Куценко Віра Іванівна,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН
України, завідувач відділу проблем розвитку і розміщення
галузей соціальної сфери;
кандидат економічних наук,
Матійчук Іван Миронович,
Львівський державний аграрний університет,
доцент кафедри менеджменту.
Провідна установа: Львівський національний університет імені Івана Франка
Міністерства освіти і науки України,
кафедра економіки підприємства, м. Львів.
Захист дисертації відбудеться “15” лютого 2005 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 14.083.02 у Державному агроекологічному університеті Міністерства аграрної політики України за адресою: 10008, м. Житомир, Старий бульвар, 7, ауд. 55.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Державного агроекологічного університету Міністерства аграрної політики України за адресою: 10008, м. Житомир, Старий бульвар, 7.
Автореферат розісланий “11 ” січня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент В.П. Якобчук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з основних ознак розвитку будь-якої країни, якості життя її населення є рівень його доходів та витрат. Ринкова економіка передбачає наявність великої маси покупців, платоспроможність яких визначається величиною їхніх грошових доходів. Збільшення доходів населення є кінцевою метою функціонування народного господарства всієї країни та окремих її регіонів. Величезне значення має недопущення надмірної нерівності в доходах, створення відповідної інфраструктури для здійснення витрат.
Ринкова трансформація в нашій країні на першому етапі супроводжувалася значним зниженням доходів сільського населення. За межею бідності опинилася більшість сільських домогосподарств. Набуло поширення таке невідоме донедавна явище, як масове безробіття в сільських поселеннях. Селяни втратили свої робочі місця внаслідок банкрутства більшості переробних та обслуговуючих підприємств у малих та великих містах, руйнування колишньої колгосп-но-радгоспної системи. Сотні тисяч сільських жителів як трудові мігранти змушені шукати джерела заробітків у країнах далекого та близького зарубіжжя. Це підриває трудовий потенціал сільського населення, виникають проблеми з вихованням підростаючого покоління, руйнуються сім’ї, поширюються різноманітні соціальні хвороби, закладаються проблеми майбутнього соціально-економічного розвитку сіл.
Підвищення доходів сільського населення вимагає кардинальних змін в економічній та соціальній політиці держави, досягнуті темпи зростання недостатні для подолання бідності в найближчій перспективі. Потрібна пере-будова ставлення владних структур до вирішення соціально-економічних проблем села, забезпечення комплексного розвитку сільських територій. Необ-хідне прийняття дієвої державної програми подолання сільського безробіття, формування нової системи зайнятості сільського населення. Пенсійна реформа повинна спрямовуватися на забезпечення рівності прав міських та сільських жителів на забезпечення засобами існування у старості. Розвиток соціальної інфраструктури села повинен забезпечувати отримання селянами більшості послуг безпосередньо за місцем проживання.
Дослідженню окресленої проблеми присвячені роботи багатьох вітчизняних та зарубіжних вчених. Її не могли обійти своєю увагою найвидатніші економісти, соціологи, філософи сучасності та минулого. Вирішенню проблеми зростання доходів населення присвячені роботи Д.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ДОХОДИ І ВИДАТКИ СІЛЬСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок