Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організаційно-економічні механізми розвитку і функціонування АПК України

Організаційно-економічні механізми розвитку і функціонування АПК України

Назва:
Організаційно-економічні механізми розвитку і функціонування АПК України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,88 KB
Завантажень:
195
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Національна Академія Наук України
Інститут економіки
Янків Мирон Дмитрович
УДК 338.4.5.
Організаційно-економічні механізми
розвитку і функціонування АПК України
Спеціальність 08.07.02 – економіка
сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Київ - 2000


Дисертацією є монографія.
Робота виконана в Інституті економіки НАН України.
Науковий консультант: | доктор економічних наук, професор,
академік НАН України
Онищенко Олексій Мусійович,
Інститут економіки НАН України,
керівник відділення аграрних проблем,
м. Київ
Офіційні опоненти: |
доктор економічних наук, професор, член-кореспондент УААН
Андрійчук Василь Гаврилович,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри аграрного менеджменту
доктор економічних наук, професор, академік УААН Борщевський Петро Прокопович,
Рада по вивченню продуктивних сил України
НАН України, заступник голови, м.Київ
доктор економічних наук, професор, академік УААН Юрчишин Володимир Васильович,
Інститут аграрної економіки УААН,
завідувач відділу аграрної та соціальної політики
м.Київ
Провідна установа: |
Національний аграрний університет,
(кафедра економіки АПК), м. Київ
Захист відбудеться 3 жовтня 2000 року о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.150.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук в Інституті економіки НАН України за адресою: 01011, м.Київ-11, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіки НАН України.
Автореферат розісланий 1 вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Стешенко В.С.


загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Характерною особливістю нинішнього етапу розвитку АПК України є глибока, затяжна і дуже загрозлива економічна криза, яка проявляється в дестабілізації агропромислового виробництва, поглибленні диспропорцій у ньому, розладі фінансово-економічної системи, катастрофічному спаді виробництва, величезній кількості низькорентабельних і збиткових підприємств, звуженні ринків продовольства, зростанні споживчих цін і зниженні купівельної спроможності населення. В цих умовах реальною стає загроза продовольчій безпеці держави.
Складність та гострота ситуації у вітчизняному агропромисловому комплексі вимагає розроблення та реалізації національної концепції аграрної політики з урахуванням позитивних і негативних наслідків аграрних перетворень як у нашій, так і в зарубіжних країнах. Через це проблема виходу із кризового стану АПК України стає однією з найбільш актуальних. Слід підкреслити, що науковими колективами Інституту економіки НАН України, Інституту аграрної економіки УААН, Інституту економічного прогнозування НАН України, Інституту регіональних досліджень НАН України, Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України, економічних кафедр аграрних університетів зроблено значний внесок у дослідження проблем аграрної політики держави, обгрунтування концепції перспективного розвитку АПК України та його прискореного виходу з кризової ситуації. Теоретичні, методичні та прикладні аспекти даної проблеми дістали значного розвитку в роботах І.І.Лукінова, В.М.Геєця, П.Т.Саблука, В.В.Юрчишина, О.М.Онищенка, В.М.Трегобчука, О.М.Шпичака, П.П.Борщевського, В.Я.Месель-Веселяка, П.І.Гайдуцького, М.І.Долішнього, В.Г.Андрійчука, М.Г.Лобаса, І.Р.Михасюка, П.П.Руснака, А.Е.Юзефовича, Р.А.Івануха, В.М.Малеса, Б.Й.Пасхавера, М.В.Кузубова, Л.В.Молдаван, Л.О.Шепотько, В.О.Точиліна, А.М.Кандиби та інших. Проте цілий ряд актуальних проблем вимагає більш грунтовного дослідження. Серед них ті, що стосуються теоретичних і методологічних аспектів розвитку та функціонування АПК в ринкових умовах, науково-організаційних основ державного регулювання АПК, його планування і менеджменту та входження агропромислового сектора України у світовий економічний простір. Саме ці проблеми стали предметом дисертаційного дослідження.
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційного дослідження є, по-перше, теоретико-методологічне обгрунтування місця та ролі АПК у системі соціально-економічних відносин і методичне забезпечення оцінки рівня його збалансованості та структурованості; по-друге, висвітлення концептуальних засад становлення та подальшого вдосконалення систем планово-економічного регулювання та управління АПК; по-третє, визначення ролі зовнішньоекономічного чинника нарощування експортного потенціалу АПК і запровадження, у зв’язку з цим, відповідних механізмів його ефективного використання в умовах відкритої економіки та глобалізації світових продовольчих ринків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: Організаційно-економічні механізми розвитку і функціонування АПК України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок