Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ РИНКУ МІЖБАНКІВСЬКИХ КРЕДИТІВ В УКРАЇНІ

СТАНОВЛЕННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ РИНКУ МІЖБАНКІВСЬКИХ КРЕДИТІВ В УКРАЇНІ

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ РИНКУ МІЖБАНКІВСЬКИХ КРЕДИТІВ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,75 KB
Завантажень:
55
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІЧНОГО ПРОГНОЗУВАННЯ
ГУМЕН ІГОР МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 336.71(477)
СТАНОВЛЕННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ РИНКУ МІЖБАНКІВСЬКИХ КРЕДИТІВ В УКРАЇНІ
08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економіки НАН України.
Науковий керівник доктор економічних наук, професор Савлук Михайло Іванович, Українська фінансово-банківська школа при Київському національному економічному університеті Міністерства освіти і науки України, директор.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор Мороз Анатолій Миколайович, Київський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри банківської справи;
кандидат економічних наук Мельник Віктор Миколайович, Академія державної податкової служби України, заступник декана фінансово-економічного факультету з наукової роботи.
Провідна установа Одеський державний економічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра фінансів, кафедра банківської справи (м. Одеса).
Захист дисертації відбудеться “ 25 ” квітня 2001 р. о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.239.01 в Інституті економічного прогнозування НАН України за адресою: 01011, м.Київ-11, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економічного прогнозування НАН України, 01011, м.Київ-11, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розісланий “ 17 ” березня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Левчук Н.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В сучасних умовах трансформації економіки України дослідження стану банківської системи та міжбанківських відносин набуває особливого значення. Це зумовлюється істотним підвищенням вимог до банківської системи, до її кредитно-інвестиційного потенціалу, до її стійкості і ліквідності, а також недостатнім дослідженням проблеми міжбанківських кредитних відносин в українській літературі. На нинішньому етапі розвитку фінансового ринку в Україні актуальним стає визначення закономірностей розвитку всіх сегментів фінансового ринку для вірного прогнозування загальноринкової ситуації в країні.
Актуальність теми. Ринок міжбанківських кредитів (МБК) є важливим сегментом фінансового ринку і відіграє значну роль в підтримці ліквідності вітчизняної банківської системи, яка знаходиться в стадії становлення. Проблеми функціонування та перспективи розвитку ринку МБК в Україні у фінансовій літературі недостатньо досліджені. Важливість і актуальність цих проблем потребують осмислення як теоретичних засад, так і розробки методологічних підходів та практичних узагальнень і пропозицій.
В українській фінансовій літературі до цього часу чітко не висвітлено поняття ринку МБК, не сформульовано його функції, не визначено механізм та роль на мікро- та макроекономічному рівнях. Розвиток ринку МБК в Україні досліджували вітчизняні вчені І. Безверха, Д. Гладких, Я. Остапчук, С. Проценко, А. Підручний. Проте ці дослідження обмежуються певними хронологічними періодами.
Зовсім інша ситуація з дослідженням ринку МБК склалася в зарубіжній фінансовій літературі. Навіть в країнах СНД, зокрема в Росії, попри обмеженість періоду існування ринку МБК, вивченню тенденцій розвитку, аналізу кризових ситуацій на цьому ринку приділяється значно більше уваги, ніж в Україні. Зокрема, С. Гагарін, Ю. Нікольський і Г.Шамаєв опрацювали багато питань щодо визначення кола учасників, специфіки дії фінансових інструментів ринку МБК. Інші російські автори – Г. Тосунян, Ю. Локотцов, Ю.Мальцев – дослідили технічні проблеми функціонування ринку МБК. Становленню і розвитку ринку МБК в Росії значну увагу приділено в працях С. Ананьєва, Д. Бугаєнка, Ю.Крупнова, О. Лакшиної, В. Рябоконя, Є. Чекмарьової та інших авторів. Серед дослідників з далекого зарубіжжя багато уваги аналізу практики міжбанківського кредитування приділено в працях П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ РИНКУ МІЖБАНКІВСЬКИХ КРЕДИТІВ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок