Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Професійна "Я-концепція" майбутніх фахівців правоохоронної діяльності

Професійна "Я-концепція" майбутніх фахівців правоохоронної діяльності

Назва:
Професійна "Я-концепція" майбутніх фахівців правоохоронної діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,49 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство внутрішніх справ
Національний університет внутрішніх справ
Макаренко Павло Валентинович
УДК 159.9:159.923.2:159.923.5
Професійна "Я-концепція" майбутніх фахівців правоохоронної діяльності
Спеціальність 19.00.01 – загальна психологія, історія психології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Харків 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті внутрішніх справ,
Міністерство внутрішніх справ України.
Науковий керівник: кандидат психологічних наук, доцент Попова Галина
Вікторівна, Національний університет внутрішніх справ,
доцент кафедри прикладної психології.
Офіційні опоненти:
доктор соціологічних наук, професор Соболєв Василь Олександрович, Національний університет внутрішніх справ, начальник науково-дослідної лабораторії соціальної та психологічної роботи в органах внутрішніх справ.
кандидат психологічних наук, доцент Кузнєцов Марат Амірович, Харківський державний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди, професор кафедри практичної психології.
Провідна установа: Національна академія Служби безпеки України, кафедра педагогіки та оперативної психології, Служба безпеки України, м. Київ.
Захист відбудеться 25.09.2001 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.04 при Національному університеті внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр-т 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр-т 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий 09.08.2001 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат психологічних наук, доцент О.В. Тімченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У період зміни структури суспільства, у зв'язку зі зростанням рівня “кримінальності” особливого значення набуває завдання високої професійної підготовки працівників органів внутрішніх справ. Одним із аспектів підготовки майбутніх фахівців правоохоронної діяльності є формування їх адекватної професійної "Я-концепції". Від рівня сформованості й адекватності професійної "Я-концепції" залежить у цілому ефективність конкретної діяльності працівника органів внутрішніх справ. Суспільний статус даної професійної діяльності є таким, що сформованість адекватної професійної "Я-концепції" у спілкуванні працівників органів внутрішніх справ опосередковано впливає на психологічний клімат суспільства в цілому.
У науковій літературі описані найбільш загальні підходи до вивчення "Я-концепції" (І.С. Кон, Р. Бернс, Е. Еріксон, Л.І.Божович, Л.І.Анціферова та ін.).
Проте прикладні аспекти формування професійної "Я-концепції" працівників правоохоронних органів не висвітлювалися в достатньому обсязі з наведенням даних спеціальних досліджень. Все це зумовлює необхідність теоретичного і практичного аналізу професійної "Я-концепції" працівника органів внутрішніх справ, обгрунтування можливості її спрямованого формування в рамках підготовки до майбутньої професійної діяльності, виділення різноманітних характеристик при дослідженні динаміки її формування.
Методологічною основою дослідження стали:
·
положення щодо єдності свідомості і діяльності (С.Л.Рубінштейн, Л.С.Виготський, О.М.Леонтьєв, А.О.Смірнов, П.І.Зінченко та ін.);
· системно-структурний підхід до особистості (Б.Г.Ананьєв, В.С.Мерлін, П.К.Платонов, В.І.Ковальов, Б.Ф.Ломов та ін.);
· положення сучасної психологічної науки про "Я-концепцію" особистості (І.С.Кон, Р.Бернс, Е.Еріксон, В.В.Столін, Л.І.Божович, О.К.Дусавицький, Л.І.Анціферова та ін.);
· загальнопсихологічні дослідження в галузі розвитку особистості як суб'єкта професійної діяльності (Г.С.Костюк, С.Д.Максименко, О.М.Бандурка, С.П.Бочарова, Ю.К.Стрелков, О.В.Землянська, А.К.Маркова та ін.).
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота, яку виконано в межах наукових досліджень Національного університету внутрішніх справ, відноситься до одного із пріоритетних напрямків науково-дослідної роботи, що затверджено МВС України в розділі “Психологія” та пов'язано з реалізацією "Комплексної програми вдосконалення роботи з кадрами та підвищення авторитету міліції на 1999-2005 роки”, "Комплексного плану поліпшення роботи та подальшого розвитку служби психологічного забезпечення МВС України на 2000-2003 роки" та "Програми МВС України щодо розвитку партнерських відносин між міліцією та населенням на 2000-2005 роки".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Професійна "Я-концепція" майбутніх фахівців правоохоронної діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок