Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Друга українсько-більшовицька війна (листопад 1918 – грудень 1919 рр.)

Друга українсько-більшовицька війна (листопад 1918 – грудень 1919 рр.)

Назва:
Друга українсько-більшовицька війна (листопад 1918 – грудень 1919 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,60 KB
Завантажень:
306
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Національний університет “Львівська політехніка”
ЧІХРАДЗЕ
ОЛЕГ ШОТОВИЧ
УДК 355. 48(477) “1918/1919”
Друга українсько-більшовицька війна
(листопад 1918 – грудень 1919 рр.)
Спеціальність 20.02.22 – військова історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів-2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України, науки і техніки Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету “Львівська політехніка”.
Науковий керівник – кандидат філософських наук, доцент
ГУСЄВ ВІКТОР ІВАНОВИЧ,
Львівський регіональний інститут державного управління Української академії державного управління при Президентові України, радник ректора
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
ТРОФИМОВИЧ ВОЛОДИМИР ВАСИЛЬОВИЧ,
Національний університет “Острозька академія”,
завідувач кафедри історії
кандидат історичних наук, доцент
СНІГУР АНАТОЛІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ,
Львівський державний медичний університет ім. Д.Галицького, завідувач кафедри українознавства
Провідна установа – Харківський військовий університет, кафедра філософії
Захист відбудеться “30” травня 2003 р. о 13оо годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.052.15 Національного університету “Львівська політехніка” за адресою: 79013, Україна, м. Львів - 13, вул. С.Бандери, 12, корпус 4, аудиторія 204.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” за адресою: 79013, Україна, м. Львів - 13, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий “21” квітня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент ІВАЩУК С.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі, коли відбувається процес реформування Збройних сил України та здійснюється їх підготовка до переходу на професійну основу, відчувається нагальна потреба вивчення вітчизняного військово-історичного досвіду. Ці знання необхідні у національно-військовому будівництві, адже Збройні сили – складова частина держави та гарант її суверенітету. Разом з тим, військове будівництво адекватно віддзеркалює в цілому процес державотворення, є показником зрілості, авторитету країни та прогнозованості політичних дій. З огляду на це перед державою постає необхідність серйозного ставлення до військової доктрини та до своєї армії. Військове реформування в Україні передусім має спиратися на власний досвід і традиції. При виробленні принципових підходів до військового будівництва повинні також враховуватися не тільки новації світової військово-стратегічної думки, але й організація та принципи комплектування армій провідних держав. Вони разом із надбаннями військово-історичної науки повинні стати тим стрижнем, який допоможе успішно завершити це реформування, ефективно вирішити назрілі проблеми.
У силу об’єктивних причин українські військові традиції після поразки визвольних змагань 1917-1921 рр. не могли розвиватися на своїй етнічній території. Їх відродженню та оновленню суттєво сприятиме вивчення історії творення, реорганізації, бойових дій українських Збройних сил даного періоду, коли формування національної армії стало одним із вирішальних чинників боротьби за державність.
Серед доленосних подій цього періоду важливе місце посідає доба Директорії УНР та її боротьба проти агресії радянської Росії, яку в українській історіографії називають Другою українсько-більшовицькою війною і виділяють окремим етапом у збройному протистоянні між Україною і більшовицькою Росією, що розпочався з грудня 1917 р.
Саме після падіння режиму гетьмана П.Скоропадського заново починається об’єднання нечисельних напіврегулярних українських загонів у національну армію, яка майже безперервно веде бойові дії з військами радянської Росії, що без оголошення війни вторглися в Україну. У зв’язку з цим важливо осмислити процес трансформації повстанських загонів у регулярні частини, з’ясувати причини, особливості та методи створення Збройних сил Директорії, дослідити й проаналізувати внесок українського командування у воєнне мистецтво, розвиток воєнно-теоретичної думки, а також узагальнити бойовий досвід військ УНР.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Друга українсько-більшовицька війна (листопад 1918 – грудень 1919 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок