Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ОБГРУНТУВАННЯ ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОЇ ТЕРАПІЇ РЕЗИСТЕНТНОЇ ЕПІЛЕПСІЇ В ПСИХІАТРИЧНІЙ ПРАКТИЦІ

Загрузка...

ОБГРУНТУВАННЯ ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОЇ ТЕРАПІЇ РЕЗИСТЕНТНОЇ ЕПІЛЕПСІЇ В ПСИХІАТРИЧНІЙ ПРАКТИЦІ / сторінка 8

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОЇ ТЕРАПІЇ РЕЗИСТЕНТНОЇ ЕПІЛЕПСІЇ В ПСИХІАТРИЧНІЙ ПРАКТИЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,05 KB
Завантажень:
321
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Відповідно по шкалах “активність” та “настрій” показники збільшились на 2,1% та 1,9%. У хворих з парціальними та вторинно генералізованими припадками також відмічено покращання показників по всіх шкалах, але з перевагою цього покращання по шкалах “самопочуття” та “настрій” (збільшення на 13,5% та 6% відповідно), ніж по шкалі “активність” (збільшення на 4,3%). Покращання зазначених показників відбувається без чіткої кореляції з показниками антиконвульсивного ефекту.
Було акцентовано увагу на дослідженні переважно пізнавальної сфери хворих з резистентною епілепсією, тобто інтелектуально-мнестичних показників. Для цього аналізувались хворі з відносно збереженими інтелектуально-мнестичними функціями (12% хворих), хворі з різним рівнем інтелектуально-мнестичного зниження - від незначного до епілептичної деменції (81% хворих) та хворі з органічною деменцією складного походження, в структурі якої переважали ознаки розумової відсталості, тобто при епілептичному процесі на тлі олігофренії (7%).
Виявлено, що у хворих перших двох груп (з відносно збереженими пізнавальними функціями та з різним ступенем зниження пам'яті та інтелекту) суттєвих розбіжностей у результатах не було. Найбільш суттєвими були зміни у характеристиках сенсо-моторних реакцій. Відмічалось їх прискорення та більша рівномірність. Покращання відмічено також у переключенні на сенсо-моторному рівні. Поліпшення зазначено у показниках короткочасної та довготривалої пам'яті, опосередкованого запам'ятовування, концентрації уваги. Відмічено поліпшення продуктивності розумової діяльності та збільшення працездатності.
У хворих з органічною деменцією складного походження відмічалися такі зрушення: більша контактність, упорядкованість поведінки, зібраність, посидючість, старанність, більша емоційна адекватність. За рахунок цього діяльність хворих ставала більш продуктивною та цілеспрямованою. У частини хворих відмічалось поширення словникового запасу. Хворі, які раніше не навчалися, набули здатності краще утримувати та повторювати інструкцію, у них розширились та укріпились раніше здобуті навички самообслуговування. У хворих, деменція яких відповідала рівню легкої розумової відсталості, відмічалось прискорення темпу сенсо-моторних реакцій, також прискорювався і темп розумової діяльності.
Цікавим є виявлене у 5 хворих перших двох груп (5,4%) крім покращання переключення на сенсо-моторному рівні, більша жвавість психічних процесів, зменшення їх інертності.
Дослідження, що були проведені через 1-2 і більше років від початку лікування засвідчили, що у більшості хворих (16 із 29 хворих з катамнестичним спостереженням від 1 до 5,5 років, тобто 55,2%) відмічається припинення наростання інертності психічних процесів та зниження продуктивності в інтелектуальній діяльності.
Вважаючи те, що показники швидкості процесів мислення та переключення на рівні розумової діяльності у хворих на епілепсію найбільш стабільні та найменше підлягають коливанням у бік покращення на тлі лікування антиконвульсантами, отримані результати свідчать на користь наявності у ламікталу власного психотропного ефекту. Про це свідчать також дані про відсутність кореляції між ступенем протипароксизмальної дії ламікталу та його впливом на пізнавальні функції: у хворих, частота припадків у яких не змінилася або антиконвульсивний ефект у яких був оцінений як досить незначний, також спостерігалось покращання показників інтелектуально-мнестичної сфери, зокрема показників короткочасної пам'яті та темпу сенсо-моторних реакцій.
Таким чином, при дослідженні психотропних ефектів ламікталу у дорослих хворих на резистентну епілепсію виявлено, що ламіктал має власну психотропну дію, яку можна порівняти з церебропротекторними ефектами. Психотропна дія ламікталу виявляється у: 1) - психостимулюючій дії; 2) - ноотропній дії; 3) - мнемотропній дії та у більшості випадків поєднується з тимостабілізуючим ефектом.
Дослідження психічних функцій у хворих контрольних груп виявило, що під час лікування препаратами вальпроєвої кислоти (перша контрольна група) відмічається покращання мнестичних показників (короткочасної пам'яті) та темпу простих сенсо-моторних реакцій в 30,4% випадків, і всі ці випадки відповідають кількості хворих з отриманим антиконвульсивним покращанням; в одному випадку (4,3%) відмічено появу астенічної симптоматики.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОЇ ТЕРАПІЇ РЕЗИСТЕНТНОЇ ЕПІЛЕПСІЇ В ПСИХІАТРИЧНІЙ ПРАКТИЦІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок