Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вплив координаційних сполук металів на формування і структурування зшитих поліуретанів

Вплив координаційних сполук металів на формування і структурування зшитих поліуретанів

Назва:
Вплив координаційних сполук металів на формування і структурування зшитих поліуретанів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,47 KB
Завантажень:
356
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ХІМІЇ ВИСОКОМОЛЕКУЛЯРНИХ СПОЛУК
МНІХ НАДІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 541.64:678.664:541.67+539.264
Вплив координаційних сполук металів на формування і структурування зшитих поліуретанів
02.00.06 – хімія високомолекулярних сполук
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2006


Дисертація є рукопис
Робота виконана у відділі молекулярної фізики полімерів
Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України
Науковий керівник:
доктор хімічних наук, старший науковий співробітник
Нізельський Юрій Миколайович,
Інститут хімії високомолекулярних сполук НАН України,
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти:
доктор хімічних наук, професор
Гетьманчук Юрій Петрович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри хімії
високомолекулярних сполук
доктор хімічних наук, професор
Михальчук Володимир Михайлович,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри фізичної хімії
Провідна установа:
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України,
відділ електрохімії органічних сполук
Захист відбудеться „ 26 ” квітня 2006 року о 1400 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.179.01 Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України /02160, м. Київ, Харківське шосе, 48, тел.(044)559-13-94, факс: (044)552-40-64.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України (м.Київ, Харківське шосе, 48)
Автореферат розісланий „ 22 ” березня 2006 року.
В. о. вченого секретаря спеціалізованої
вченої ради Д 26.179.01 -
доктор хімічних наук, професор В.В. Шевченко


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Уретановмісні полімери, зокрема сітчасті поліуретани (ПУ), є полімерними матеріалами широкого використання, що зумовлене особливостями їх хімічної будови і широким спектром можливостей впливу на їх структуру та властивості шляхом як хімічної, так і фізичної модифікації. Значна увага дослідників зосереджена на синтезі металовмісних ПУ з покращеним комплексом властивостей внаслідок структурних змін у ПУ під впливом металів, здатних до утворення комплексів з функційними групами як вихідних мономерів, так і з полярними групами ПУ , що утворюються в результаті реакції. Зважаючи на це актуальною проблемою є пошук шляхів впливу на процеси структуроутворення сітчастих ПУ з метою керовано регулювати макрохарактеристиками ПУ систем.
Відомими на даний час шляхами одержання ПУ, структурованих металами та їх сполуками, є наповнення або хімічне зв’язування металовмісних сполук з полімерним ланцюгом в результаті зшивання або подовження. В останньому випадку вміст йонів металів в полімері обмежується стехіометрією реакції. Тому представляє інтерес дослідження впливу на структурування ПУ введення в реакційну суміш хімічно нейтральних, але координаційно активних комплексних сполук металів. Це дасть можливість, змінюючи концентрацію йонів металів, а отже, і кількість координаційних зшивок, впливати на структурну організацію та властивості ПУ в процесі синтезу.
Зовсім новим напрямом структурування ПУ металовмісними сполуками є формування зшитих ПУ у присутності полійонних гетероядерних комплексних сполук металів. Поєднання декількох йонних центрів різних типів перехідних металів у полігетерометалічних сполуках дозволить синтезувати металовмісні поліуретанові системи, в яких центрами структуроутворення будуть декілька йонів металів в органічному оточенні різної просторової симетрії, а отже напрямленої зміни набору елементів гетерогенної структури ПУ у процесі його формування.
Дослідження зшитих ПУ, сформованих у присутності монойонних модифікаторів (-дикетонатів дво- і тривалентних металів), дає можливість вивчити залежність структури та властивостей ПУ від просторової симетрії координаційних центрів. Дослідження впливу ацетилацетонатів дво- і тривалентних металів, а також полігетерометалічних комплексів на структурування та реакційне формування in situ ПУ сіток можуть стати теоретичним підгрунтям для синтезу металовмісних поліуретанових систем з регульованими властивостями на основі сітчастих ПУ, агрегація модифікатора в яких утруднена внаслідок комплексоутворення з полярною полімерною матрицею.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Вплив координаційних сполук металів на формування і структурування зшитих поліуретанів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок