Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Державне РЕГУЛЮВАННЯ ЗОВНІШНЬОЇ трудової міграції

Державне РЕГУЛЮВАННЯ ЗОВНІШНЬОЇ трудової міграції

Назва:
Державне РЕГУЛЮВАННЯ ЗОВНІШНЬОЇ трудової міграції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,79 KB
Завантажень:
290
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Донецький національний університет
Полянська Яна Леонідівна
УДК 314.74:330.342.146
Державне РЕГУЛЮВАННЯ ЗОВНІШНЬОЇ
трудової міграції
Спеціальність 08.09.01 – демографія, економіка праці,
соціальна економіка і політика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі управління персоналом і економіки праці
Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, доцент
Шаульська Лариса Володимирівна,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри управління персоналом
і економіки праці.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Романюк Михайло Дмитрович, Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника, завідувач кафедри теоретичної та прикладної економіки (м. Івано-Франківськ);
кандидат економічних наук Драгунова Тетяна Анатоліївна, Інститут демографії та соціальних досліджень НАН України, старший науковий співробітник відділу міграційних досліджень (м. Київ).
Провідна установа:
Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки України, м. Київ, відділ соціальної політики.
Захист відбудеться 25 січня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.03 у Донецькому національному університеті за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 186, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий 22 грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент С.П. Калініна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Посилення світових глобалізаційних процесів обумовлює об’єктивний характер міжнародної міграції робочої сили, яка стає невід’ємною складовою ринку праці будь-якої країни. Істотне зростання масштабів та нарощування інтенсивності міграційних процесів, залучення до них значної кількості працівників визначає важливу роль міжнародної трудової міграції у соціально-економічному розвитку країн.
З моменту проголошення незалежності Україна активно включилась до процесів міграції, ввійшла до міжнародної системи обміну робочої сили на світовому ринку праці. Міграційні процеси відбуваються за нових географічних, правових та економічних умов, які викликані реформами, змінами у політичному, соціальному та економічному середовищі. Спрямованість української політики і курс на європейську інтеграцію обумовлюють зміни у зовнішніх міграційних процесах, посилюють міграційну активність населення країни. Незбалансованість вітчизняного ринку праці, низький рівень доходів, загального добробуту, якості життя населення, зневіра у покращання соціально-економічної ситуації посилюють бажання українських громадян мігрувати за кордон з метою працевлаштування. Це актуалізує завдання розробки ефективних інструментів регулювання міграційних процесів та удосконалення державної міграційної політики.
Вагомий вплив міграції на економічний та соціальний розвиток, збільшення її обсягів та інтенсивності в Україні обумовлює важливість дослідження міграційних процесів. В останні роки проблеми міграції досліджуються вченими М. Долішнім, Т. Драгуновою, Ж. Зайончковською, С.Злупком, В.Євтухом, В. Іонцевим, А. Кірєєвим, Е. Лібановою, О. Малиновською, Ю. Олефіром, В. Онікієнком, В. Перевєдєнцевим, Т. Петровою, С. Пирожковим, О. Позняком, І. Прибитковою, Л. Рибаковським, М. Романюком, О. Хомрою, С. Чеховичем, Л. Шамілевою, Л. Шаульською, М. Шульгою. Важливість міграції в історії людства підкреслювали І. Блюнчлі, О. Ейхельман, Ф. Ліст, Ш.Л. Монтеск’є, Л.Ф.Л. Оппенгейм, А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Державне РЕГУЛЮВАННЯ ЗОВНІШНЬОЇ трудової міграції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок