Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК В.О. СУХОМЛИНСЬКИМ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ ВИХОВАННЯ В УЧНІВСЬКОМУ КОЛЕКТИВІ

РОЗВИТОК В.О. СУХОМЛИНСЬКИМ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ ВИХОВАННЯ В УЧНІВСЬКОМУ КОЛЕКТИВІ

Назва:
РОЗВИТОК В.О. СУХОМЛИНСЬКИМ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ ВИХОВАННЯ В УЧНІВСЬКОМУ КОЛЕКТИВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,62 KB
Завантажень:
347
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Прикарпатський університет імені Василя Стефаника
 
 
Бучківська Галина Вікентіївна
УДК 37 (091) + 371.4
РОЗВИТОК В.О. СУХОМЛИНСЬКИМ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ ВИХОВАННЯ В УЧНІВСЬКОМУ КОЛЕКТИВІ
13.00.01 — загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Івано-Франківськ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Чернівецькому національному університеті ім. Ю.Федьковича.
Науковий керівник – кандидат педагогічних наук, доцент Пенішкевич Дарина Іванівна, Чернівецький національний університет ім Ю.Федьковича, завідувач кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: – доктор педагогічних наук, професор, дійсний член АПН України Ничкало Нелля Григорівна, Президія АПН України, академік-секретар Відділення педагогіки і психології професійно-технічної освіти; –
кандидат педагогічних наук, доцент, провідний науковий співробітник, Бондар Людмила Семенівна, Інститут педагогіки АПН України, старший науковий співробітник, лабораторія історії педагогіки.
Провідна установа: Тернопільський державний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, м. Тернопіль, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться “3” липня 2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.01 в Прикарпатському університеті імені Василя Стефаника за адресою: 76000, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57, конференцзал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Прикарпатського університету імені Василя Стефаника (76000, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57).
Автореферат розісланий 2 червня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Рега О.С.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Розбудова Української держави на демократичних і гуманістичних засадах вимагає докорінного удосконалення характеру взаємин у системі “людина — суспільство — колектив”. Цей процес пов’язаний із забезпеченням вирішення двох провідних завдань — реалізації принципів гуманізму й демократії у житті суспільства і відповідного удосконалення системи та змісту виховання молоді. У зв’язку з цим серед багатьох проблем, які вимагають теоретичного переосмислення й вирішення у шкільній педагогічній практиці, є проблема перетворення учнівського колективу на важливий фактор розвитку толерантних взаємин у суспільстві. Процеси інтеграції людства у світовому масштабі, залежність успіху науково-технічного прогресу від колективних зусиль і кооперації, від взаємовідносин людей потребують виховання особистості, здатної до взаємодії з колективом за умови збереження своєї індивідуальності і права вибору.
У таких документах, як Національна програма “Освіта” (Україна XXI століття), Закон України “Про загальну середню освіту”, “Концепція національного виховання”, “Концепція громадянського виховання в умовах розвитку української державності” (проект) важливими завданнями виховання визначаються формування в молоді поваги до прав і обов’язків людини, відповідальності за свої дії, вміння конструктивно взаємодіяти і будувати стосунки з іншими на засадах гуманізму, толерантності, справедливості.
Теоретичні погляди і практичний досвід В.О.Сухомлинського з проблеми виховання особистості в учнівському колективі найбільш повно відповідають вимогам сучасності, сприяють поглибленню гуманістичної спрямованості виховного процесу у загальноосвітній школі. Дослідження педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського ведеться у багатьох напрямах. Проте проблема реалізації виховуючої ролі дитячого колективу проаналізована недостатньо, розглянуті лише її окремі питання. Бракує досліджень з проблем спільного й відмінного у підходах А.С.Макаренка і В.О.Сухомлинського, визначення ним головних ознак і шляхів формування гуманного і виховуючого колективу, механізму та умов позитивного впливу на особистість тощо.
Виходячи з цих міркувань, вважаємо, що цілісне дослідження цього аспекту педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського є актуальною науковою проблемою, яка має велике значення для підвищення ефективності виховання у практиці національної школи України, оскільки концепція В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗВИТОК В.О. СУХОМЛИНСЬКИМ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ ВИХОВАННЯ В УЧНІВСЬКОМУ КОЛЕКТИВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок